Foci

2014.05.11. 17:50

Igen fontos három pont

A feljutás szempontjából igen fontos győzelmet aratott szombaton a Dunaújváros PASE labdarúgócsapata. Ez az eredmény viszont a vendégeknek a búcsút jelentette a másodosztálytól.

Dunaújváros PASE _Kozármisleny

3-0 (3-0)

Dunaújváros, 1000 néző. Vezette: Pintér Csaba (Huszár Kis Z.).

Dunaújváros PASE: Milinte - Villám, Farkas (Beleuc az 57. p.), Sárközi, Csehi Lázár, Petneházi - Samuel Ato, Böőr (Jakab a 70. p.), Thiago (Godslove a 31. p.) Urbin. Szakmai igazgató: Dobos Barna.

Kozármisleny: Holczer Kiss M., Fellai, Petrók, Fenyvesi - Fitos, Nagy E. (Inrő a 76. p.), Kovács T., Cziráki (Vattai az 59. p.) Tóth D. (Reitz az 56. p.), Oláh. Vezetőedző: Eduardo Almeida.

A bajnoki tabellán elfoglalt helyezések alapján egyértelműen a hazai együttes volt a találkozó esélyese. Ennek megfelelően indult az összecsapás, hiszen már az ötödik percben megszerezték a vezetést a dunaújvárosiak. Thiagot buktatták a vendégek a tizenhatoson belül, a büntetőt a hazaiak csapatkapitánya, Böőr értékesítette (1-0). A gól kissé megzavarta a vendégeket, de ezt nem tudták kihasználni a dunaújvárosiak. Húsz perc múlva azután szinte a semmiből sikerült növelni az előnyt. Urbin talált a kozármislenyi kapuba (2-0). A második gól további lendületet adott a hazaiaknak, akik zsinórban vezették a veszélyes támadásokat. Az első félóra végén a megsérült Thiagot Godslove váltotta. A folyamatos mezőnyfölény a harmincnyolcadik percben góllá érett: egy tetszetős támadás végén ismét Böőr volt eredményes (3-0). Ez gól tulajdonképpen megpecsételte a vendégek sorsát. A szünetig hátralévő időben nem változott a játék képe, továbbra is az újvárosiak irányítottak, a vendégek pedig főleg a védekezésre koncentráltak.

A második félidő viszont vendég helyzetekkel kezdődött. Az ötvenegyedik percben Oláh szépíthetett volna a hazai védők hibája után, ám lövése nagyon gyengére sikerült. A folytatásban mezőnyfölényt harcoltak ki a vendégek. Az ötvenhatodik percben a kapufát is eltalálták. A háromgólos vezetés birtokában az újvárosiak inkább az eredmény megtartására törekedtek. Ennek ellenére a hatvannyolcadik percben Godslove előtt adódott hatalmas gólszerzési lehetőség. A kapust már sikerült elfektetnie, de az egyik visszafutó vendégvédő kivágta előle a labdát. Az utolsó negyedórában visszavette a mérkőzés irányítását a dunaújvárosi együttes, de jobbára a középpályán folyt a játék. Hét perccel a befejezés előtt egy szöglet után Sárközi növelhette volna a hazai gólok számát, de kimaradt a lehetőség. A hátralévő időben már egyik kapu sem került veszélybe, így a első félidő eredményes játékának köszönhetően begyűjtötte a számára rendkívül három pontot a dunaújvárosi együttes. Ezzel továbbra is tartja ötpontos előnyét a második helyen, hiszen az üldöző Gyirmót FC Győr gárdája is győzni tudott Cegléden. A nyíregyháziak hazai döntetlenje az FGSZ Siófok ellen azt jelentette, hogy még nem ünnepelhették a felkerülésüket.

Dobos Barna: - A forduló eredményeinek az ismeretében úgy tűnik, hogy kétcsapatosra szűkült a feljutást jelentő második helyért folyó verseny.

Eduardo Almeida: -Teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Dunaújváros, de sajnálatos módon három gólból kettőt mi ajándékoztunk a hazaiaknak. Ilyen hibákat követően nehéz jó eredményt elérni. Az ellenfelünk nem tett hasonló szívességet .

A forduló további eredményei:

Zalaegerszegi TE FC Szolnoki_MÁV 0-0, Nyíregyháza FC _FGSZ Siófok 2-2, Vasas FC_Kisvárda 4-1, Tatabánya FC_FC Ajka 2-3, Soproni VSE-GYSEV_Balmazújváros 2-1, Ceglédi VSE_Gyirmót FC Győr 0-4, Békéscsaba_Szigetszentmiklós 0-1.

1 Nyíregyháza 27 17 6 4 49-22 57
2 DPASE 27 16 5 6 41-23 53
3 Gyirmót 27 14 6 7 51-30 48
4 Siófok 27 12 9 6 37-32 45
5 Ajka 27 12 7 8 41-33 43
6 Vasas 27 13 4 10 47-40 43
7 Békéscsaba 27 11 7 9 46-36 40
8 Zalaegerszeg 27 9 10 8 38-42 37