Foci

2015.08.16. 17:35

A nyári kupa vége - Hasznos volt a felkészülési bajnokság

Dunaújváros – Az elmúlt héti két fordulóval befejeződött a negyedik alkalommal kiírt Decathlon Kupa nyári kispályás labdarúgó-bajnokság.

Hétfőn és kedden a bajnokság hatodik fordulót játszották le a csapatok, ahol a következő eredmények születtek: Elit Alakulat – Extra Média 3-8, Mirage – Penarol 6-4, Zéró Tolenrancia – Dzsó-Ker FB 3-2, Tánó Gyros – Gyalog Galopp 4-6.

Csütörtökön és pénteken a záró fordulót rendezték, amelynek eredményei a következők: Dzsó-Ker FB – Penarol 6-7, Zéró Tolerancia – Extra Média 8-2, Gyalog Galopp – Elit Alakulat 5-2, Mirage – Tánó Gyros 7-8.

A negyedik alkalommal kiírt Decathlon Kupa végeredménye: 1. Zéró Tolerancia 17 pont, 2. Gyalog Galopp 16 pont, 3. Dzsó-Ker FB 10 pont, 4. Tánó Gyros 10 pont, 5. Mirage 8 pont, 6. Elit Alakulat 8 pont, 7. Penarol 7 pont, 8. Extra Média 3 pont. A bajnokság legeredményesebb góllövői: 1. Kis Norbert (Elit Alakulat) 17 gól, 2. Broschek Dávid (Mirage) 16 gól, 3. Antal Tamás (Dzsó-Ker FB) 15 gól, 4. Bíró Bence (Zéró Tolerancia) 11 gól, 5. Lendvai András (Dzsó-Ker FB) 10 gól.

A nyári kupa remekül szolgálta a csapatok felkészülését a kispályás bajnoki szezon előtt. A hatalmas hőség ellenére lehetőségük volt az együtteseknek a bajnoki szezon előtt a csapatépítésre. A Lorántffy Zsuzsanna Szakközépiskola műfüves sportpálya kiváló helyszínnek bizonyult. Érdekesség volt, hogy a résztvevő csapatok öt fő próbajátékost is szerepelhettek a mérkőzéseken. Természetesen a bajnokság zárásaként a legjobbakat díjazásban részesíti a rendező Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség.