Foci

2010.06.23. 16:23

Gól a 91. percben, tovább jutott az USA

DH - Az Egyesült Államok a hosszabbítás 91. percében szerzett góljával nyert Algéria válogatottja ellen a labdarúgó-világbajnokságon, szerdán.

MTI

A pretoriai összecsapáson az amerikaiak Landon Donovan góljáig kiesésre álltak, a találat ugyanakkor nem csupán a 16 közé kerülést jelentette, hanem azt is, hogy a C csoport első helyén végeztek, s a D jelű négyes másodikjával találkoznak majd a folytatásban.
A második félidőben passzívan játszó Algéria egy ponttal, ám rúgott gól nélkül zárta a tornát.

A tengerentúliak a mérkőzés jelentős részében - főleg a második félidőben - aktívabban futballoztak, ám a győztes gólt csak a hosszabbításban, a 91. percben tudták megszerezni: Landon Donovan érkezett a legjobbkor, szemfüles találatával a tengerentúliak 1:0-ra nyertek. A találat nem csupán a 16 közé kerülést jelentette, hanem azt is, hogy több rúgott góljuknak köszönhetően a C csoport első helyén végeztek. A második félidőben passzívan játszó Algéria egy ponttal, rúgott gól nélkül zárta a tornát.

C csoport, 3. forduló:
Egyesült Államok-Algéria 1-0 (0-0)
----------------------------------
Pretoria, Loftus Versfeld Stadion, 35.827 néző, v.: de Bleeckere (belga)
    gólszerző: Donovan (91.)
    piros lap: Jahia (92.)
    sárga lap: Altidore (62.), Beasley (90.), illetve Jebda (12.), Jahia (76., 93.)

Egyesült Államok:
    -----------------
Howard - Cherundolo, DeMerit, Bornstein (Beasley, 80.), Bocanegra - Donovan, Bradley, Edu (Buddle, 64.), Dempsey - Altidore, Gomez (Feilhaber, 46.)

Algéria:
    --------
Uhed Mbuli - Bugerra, Halisz, Jahia, Belhadzs - Kadir, Jebda, Lacen, Ziani (Gediura, 69.) - Dzsebbur (Hezal, 65.), Matmur (Szajfi, 85.)

II. félidő:
    ----------
 91. perc: egy gyors amerikai kontratámadás végén Donovan passzolt jó ütemben a jobb oldalon elfutó Altidore-hoz, aki a kapu elé lőtte a labdát, mely Mbuli kapusról középre kipattant, az érkező Donovan pedig a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).
93. perc: egy algériai szöglet után kifelé ítélt szabadrúgást a játékvezető. Az afrikai együttes játékosai hevesen reklamáltak, amiért Jahia sárgát kapott, s mivel ez a második volt neki a meccsen, leküldte a pályáról de Bleeckere.

Élvezetes első félidőt játszott egymással a két csapat, mindkét fél gólra törően futballozott, sok volt a kapura lövés, gólig azonban egyik fél sem jutott el, mert ugyan az amerikaiak egyszer betaláltak, a bíró - vitatható módon - les miatt nem adta meg Dempsey gólját.
A második félidőben egyértelműen az amerikaiak játszottak fölényben, ám az első játékrészhez hasonlóan egészen a meccs végéig minden helyzetüket kihagyták, a rendes játékidő letelte után azonban megszerezték a győztes gólt, ami a továbbjutást jelentette számukra.