Idegenben 4 gólt lőtt a Dunaújváros PASE a Haladásnak!

Szombathely – Igen értékes három pontot szerzett idegenben a Dunaújváros PASE labdarúgócsapata az OTP Bank Liga NB I 26. fordulójának szombati játéknapján.

Haladás: Rózsa - Angyal, Hegedűs, Alcibiade, Devecseri (Rocchi, 58.), Jánvári - Schimmer, Németh, Halmosi - Radó, Martínez.

Dunaújváros PASE: Nagy G. - Villám, Vaskó, Szekeres, Hidvégi - Jakab, Böőr (Roni, 84.), Petneházi, Orosz (Farkas V., 64.), Nikházi - Eppel (Soron, 86.).

G.: Rocchi (72.) ill. Eppel (45. 48 79..), Jakab (53.)

Sárga Lap: Alcibiade (66.) Hegedűs (92.)

A kiesési rangadót a dunaújvárosi együttes kezdte motiváltabban. Böőr lövését ütötte szögletre a hazaiak hálóőre, majd a jó helyzetben lévő Eppel nem találta el a labdát. Az első negyedóra végén nagy helyzetben Németh M. fejelt mellé. A huszonötödik percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek a Haladás kapujától tizennyolc méterre, amit Nikházi a kapufára bombázott. Az első játékrész lefújása előtt megszerezte a vezetést az újvárosi együttes. Orosz bal oldali beadását Eppel szorongatott helyzetben nyolc méterről fejelte a szombathelyiek kapujába (0-1).

A fordulást követően három perc sem kellett az előny növeléséhez. Jakab jobb oldalró ívelte középre a labdát, amit Eppel tíz méterről bólintott a kapuba (0-2). Az ötvennegyedik percben újabb találatnak örülhettek az újvárosiak. Jakab tizennégy méterről a jobbösszekötő helyéről a jobb alsó sarokba lőtt (0-3). A hetvenedik percben szépítettek a hazaiak. A csereként beállt Bühler a bal oldalról laposan a kapu elé lőtte a labdát, amit a jókor érkező olasz légiós, Rocchi hat méterről lőtt a kapu közepébe (1-3). Nyolc perccel később azonban visszaállt a háromgólos különbség. Nikházi előreívelt szabadrúgását Eppel mellel maga elé tette, majd nyolc méterről fordulásból a kapu közepébe lőtte (1-4). Kuttor Attila: – Ezen a mérkőzésen a dunaújvárosiak jobban futballoztak, a játék minden elemében felülmúltak minket.Artner Tamás: – Örülök neki, hogy ezúttal minden összejött, remek ütemben lőttük a gólokat, és olykor a szerencse is mellénk szegődött.