Foci

2014.09.15. 15:50

Megye II. A Kápolnásnyék a középkezdésből betalált, a Bakonycsernye kilenc pázmándira számolt 19-et

Székesfehérvár - Fejér megye másodosztályú labdarúgó bajnokságának 5. fordulójában az időjárás miatt több pályán elhalasztották a mérkőzést.

Ferencz Balázs

Osz-Car csoport

Bakonycsernye–Pázmánd 19-0 (7-0)

Vezette: Jakab Zoltán.

Bakonycsernye: Harmati (Dreska) – Strommer, Szolnoki T. (Monostori), Schneider, Gansperger – Varga J., Varga A., Bocska T., Kovács D. (Tábori) – Simek Cs. (Boros L.), Právics K. (Purgai G.). Vezetőedző: Varga Jenő.

Pázmánd: Lőrincz Z. – Lukács P., Farkasfalvi, Németh L., Varga V. – Lukács A., Boda A., Torma, Rózsa Cs. Vezetőedző: Köllő Zoltán.

Gól: Varga A. (9., 11., 15., 57., 60., 73., 84., 87.), Právics K.(25., 42., 50., 54.), Bocska T. (43.), Simek Cs.(45.), Strommer (55., 78., 85.), Purgai (70., 81.).

A pázmándi szüreti bál miatt a vendégek halasztani szerették volna a találkozót, de miután nem sikerült megegyezni vendéglátójukkal, csonka csapattal vették fel a küzdelmet Bakonycsernyén. A létszámhátrányban játszó vendégek nem tudtak számottevő ellenállást kifejteni a listavezető ellen. A pázmándi kapus bravúrjainak köszönhető, hogy tizenkilencnél megállt a bakonycsernyei gólözön. Varga Aurél nyolcszor, Právics Krisztián négyszer köszönt be a mérkőzést igazi sportemberként, kilenc emberrel is végigküzdő pázmándi együttes kapujába.

Kápolnásnyék–Bodajk 2-0 (2-0)

50 néző, V.: Piros L.

Kápolnásnyék: Szabadi P. – Szentgyörgyi (Heiden), Őri, Fazekas Á., Hajdú B. – Silhány, Kármán (Bernáth T.), Ribi Cs., Tóth B.- Varga J. (Szabó Zs.), Pál I. (Szabó A.). Vezetőedző: Menus Tamás.

Bodajk: Kiss N. – Wachtler, Bregócs G., Kovács T., Tóth B.- Hudák, Nyevrikel, Erdei G., Tetzli J. D.- Mészáros B., Pálfi L.. Vezetőedző: Balogh Zoltán.

Gól: Varga J.(1.), Pál I.(13.). Kiállítva: Kiss N. (88.). Jók: a teljes hazai csapat (Szabadi, a mezőny legjobbja), illetve senki.

20. másodperc!: Fazekas előrevágott labdájára rástartol Varga és a megtorpanó kapust kicselezve a hálóba lő, 1-0. 13. perc: Silhány robog el a jobb oldalon, középre centerez, az érkező Pál pedig egy igazítás után 12 méterről kilövi a kapu jobb oldalát, 2-0. Az első félidőben a vendégek átlövési kísérleteit a remek napot kifogó Szabadi hatástalanította. 70. perc: Vendégszöglet után a labdát Kovács a kapu torkából bombázza a lécre. 80. perc: Szabó A. 20 méteres szabadrúgása a felső lécen csattan. 88. perc: Kiss N. sietősen akart elvégezni egy kirúgást, de Szabó elsétált a labda előtt, mire a vendégek kapusa két kézzel ellökte. Ezért teljesen megérdemelten megkapta második sárga lapját. A parázs hangulatú mérkőzésen, a rengeteget reklamáló és durván játszó bodajkiak nem bírtak a szervezetten és sokkal alázatosabban játszó nyékiekkel.

A pettendi Serhók György (b2) győztes gólt fejelt Molnár Gábor kapujába, így a Kajászó pont nélkül maradt a fordulóban.

Fotó: Koppán Viktor

Pettend–Kajászó 2-1 (0-0)

V.: Rózsa József.

Pettend: Mészáros D. – Fényes T., Csernik, Bánoczki, Czottner F. (Korponai) – Hajós, Molnár G., Győrfi R., Czottner Á.- Szabó G. (Boronai), Serhók.

Kajászó: Molnár G. – Marton D., Marton B. (Barabás), Székely Sz., Chevriat – Höltzl, Kamocsa L., Varga A. (Toller), Kovács A. – Farsang (Hajdu), Nagy P.

Gól: Hajós (51.), Serhók (72.), illetve Höltzl (71.).

Kiállítva: Chevriat (59.).

Pátka–Fehérvárcsurgó – elmaradt

Iszkaszentgyörgy–Vértesacsa 3-2 (3-1)

Vezette: Wehovszky Gergő.

Iszkaszentgyörgy: Németh Zs. – Tóth P. (Szigetvári Cs.), Farkas Zs., Nyers, Botka A. – Kállai, Fábián, Kéri N., Tóth Á. – Vári (Gyarmati), Keszei (Cseh B.). Vezetőedző: Molnár János.

Vértesacsa: Zabos – László P., Szilágyi Gy., Kovács P., Gyenge – Kalocsa T., Szalai G., Egresi, Kalocsa R. (Antal M.) – Mácsár, Kovács Z.

Gól: Kéri N.(42.), Tóth Á. (44.), Nyers (35.), illetve Szalai G.(41.), Kovács Z. (71.).

Kiállítva: Gyenge (61.).

Pusztavám–FC Csákvár II 2-0 (0-0)

V.: Magyar János.

Pusztavám: Kiss V. – Rozembaum (Nagy G.), Klein, Kertai, Czéh M. (Tanka) – Magosi, Kocsis D.(Fett M.), Netzkár J. (Katóka M.), Czéh K. – Zóka, Katóka R. (Veress). V.edző: Kocsis Jenő.

FC Csákvár II: Zelizi – Szabó S., Juhász Á.(Sebestyén), Király B., Gulyás Gá. – Imrefy, S. Molnár G., Loncsár (Fenyves), Gulyás Ge. – Barócsi (Tóth Sz.), Váli (Fehér I.). V.edző: Takács József.

Gól: Katóka R.(56.), Veress (88.).

Kőszárhegy–Pákozd 3-3 (2-3)

50 néző, V.: Hajdu B.

Kőszárhegy: Szabó R. – Nagy P., Rózsás D., Borsos Z., Szőlősi T. – Pereczes P., Pereczes I., Horváth B., Osváth – Varga A. (Vörös G.), Pereczes A.

Pákozd: Nagy T. (Sári M.) – Horváth Zs., Rózsa B., Pőcze Sz., Rothauszki (Orbán) – Hollósi (Csík), Kocsándi, Nyusa (Jasper), Becséri – Schultz (Munkácsi), Igari. Vezetőedző: Andorka Péter.

Gól: Pereczes P. (4.), Pereczes A. (45., 84.), illetve Nyusa (8.), Pőcze Sz. (35.), Rothauszki (43.).

Az ifjúsági mérkőzésen végig szakadó eső irreális körülményeket teremtett a felnőtt mérkőzésre, amelyen a kőszárhegyi csapat szerzett vezetést, majd a hazai együttes védekezési hibáit kihasználva, illetve egy lesről szerzett góllal 3-1 es előnyre tett szert a Pákozd. A félidő végén Pereczes Attila találatával közelebb került a hazai csapat. A második játékrészben küzdeni tudásban, akarásban, és játékban is ellenfele fölé nőtt a Kőszárhegy, ami helyzetekben is megmutatkozott, azonban a hazai csatárok számtalan lehetőséget elpuskáztak. Az egyenlítő gólt egy szép támadás végén Pereczes Attila szerezte. Játékban a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. Az évek óta gondozott, és jó minőségű játéktérben súlyos károkat okozott a hétvégi utánpótlás-, és felnőtt bajnoki mérkőzés.

Mány–Vál 2-3 (0-3)

150 néző, V.: Kovács Z.

Mány: Szabó B. – Apostagi, Szabó Á., Mohácsi, Horváth G. – Szabó L., Radovics, Méhész, Nitti K.- Jakab T., Schnobl (Balla I.).

Vál: Borostyán Cs. – Indi, Mayer, Petényi, Szoboszlai A. – Zágoni L. (Csókás S.), Jakab J., Szarvas P. (Kecskés K.), Zágoni R. – Komlódi B., Burián. Vezetőedző: Zágoni Lajos.

Gól: Nitti K. (57., 62.), illetve Komlódi B.(3.), Zágoni L.(31.), Szarvas P. (43.).

Kiállítva: Jakab T. (91.), illetve Indi (83.).

Jók: Nitti, Méhész, Mohácsi illetve Komlódi, Szarvas, Zágoni R., Zágoni L.

Hatalmas felhőszakadás közben indult a mérkőzés, és az irreális körülményekhez a vendég váliak alkalmazkodtak jobban, hiszen az első félidőben három gólt is szereztek gyors szélsőiknek, illetve jól fejelő játékosaiknak köszönhetően. Mezőnyben férfias, de sportszerű játék zajlott. A második félidőben a harcos mányi csapat nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, és Nitti két góljával az utolsó 20 percre teljesen nyílttá vált a mérkőzés. A Vál tördelte a játékot, ugyanakkor veszélyes kontrákat is vezetett. A hosszabbítás utolsó percében a hazaiak szabályosnak tűnő gólt szereztek, amit azonban a mezőnyben is többet hibázó Kovács játékvezető asszisztense jelzésére nem adott meg. A gól után a hevesen reklamáló hazaiak közül, Jakab kapott piros lapot. Összességében egy színvonalas mérkőzésen, két győzelemre törő csapat csatájában a szerencsésebb, de jól játszó Vál győzött.

Agárdi Termál csoport

Kulcs–Nagykarácsony 6-3 (4-1)

V.: Domak Ádám.

Kulcs: Papp S. – Ócsai, Mészáros Á., Godó, Peredi (Varjú J.) – Mohácsi N.(Deli), Molnár Z. (Gaszler), Mácsfalvi (Morva), Simon N.- Balogh D. (Rácz A.), Fehér K. Vezetőedző: Boncz Gábor.

Nagykarácsony: Fekete Zs. – Harasztia, Szabó M., Balogh Á. (Szenczi), Kovács G. – Ágoston (Klics), Wadolowski, Felföldi, Varga N.(Gál I.) – Marton P., Fekete T. Vezetőedző: Mergl István.

Gól: Simon N.(13.), Balogh D. (16.), Mészáros Á.(26.), Mácsfalvi (43., 56.), Deli (62.), illetve Fekete T. (14.), Gál I.(49., 60.).

Aba-Sárvíz–Nagylók – elmaradt

Seregélyes–Kálóz – elmaradt

Pusztaszabolcs–Soponya – elmaradt

Mezőszilas–Adony 1-1 (0-0)

Vezette: Nagy Tamás.

Mezőszilas: Papp Cs. – Szegedi I., Nagy Z., Paulovics, Szegedi T.- Kutasi, Kovács Z., Virág N. (Bajor B.), Kónya (Sülyi) – Kopácsi, Szilágyi M. V.edző: Nagy Tibor.

Adony: Takács I. – Nebucz F., Oláh, Németh R., Szántó P.- Szabó B. (Pálinkás), Nebucz M., Glonczi, Müller – Hollentoner, Varga Z.. V.edző: Csorba József.

Gól: Szegedi T. (64.), illetve Müller (79.).

Enying–Baracs 1-3 (1-2)

Vezette: Vitányi László.

Enying: Dobai – Görcs, Szabó K., Kovács L., Nagy Z. (Magosi) – Fekete Z. (Nagy L.), Szőke I., Balogh Gy., Halász G. – Buruncz, Blaski (Gergics). V.edző: Gergics Jenő.

Baracs: Tóth N. – Mészáros S. (Suplicz), Pulai, Hepp, Idei – Éliás, Bartók S. B. (Prókai), Meggyes (Megyesi), Szurma (Sebestyén) – Orbán, Sági J. V.edző: Virág László.

Gól: Buruncz (12.), illetve Éliás (15.), Pulai (31.), Orbán (57.).

Sárosd–LMSK 9-1 (7-0)

150 néző, V.: Nagy II L.

Sárosd: Somogyi B. – Sipos J., Béres Z., Dvéri Zs. (Egerszegi), Somogyi Sz.- Gál P., Meszlényi (Rauf R.), Tornyai (Kovács Zs.), Truszek – Arany (Salacz J.), Kövecses.

Vezetőedző: Dvéri Zsolt.

LMSK: Boda – Varga P., Kovács I., Tombor N., Suba – Lakatos Cs., Sütő, Tímár, Kovács Cs. – Hornyák, Pómizs.

Gól: Gál P. (9., 43.), Truszek (17.), Kövecses (30.), Tornyai (32., 42.), Dvéri Zs.(35.), Kovács Zs.(58.), Somogyi Sz. (77.), illetve Sütő (65.).

A mérkőzés előtt hatalmas mennyiségű eső hullott a pályára. A mérkőzésen végig a hazai csapat akarata érvényesült, miközben a pályán irreális körülmények lettek úrrá. A mérkőzésen a tartalékosan felálló vendégek nem tudtak meglepetést okozni. Az első félidőben a Sárosd hét gólt szerzett, mellyel a mérkőzés kimenetelét eldöntötte ugyan, de a végeredmény kialakulását az LMSK a lehetőségeihez képest próbálta szépíteni. A vendégek a második játékrészben már jobban állták a hazaiak támadásait, miközben a gólszerzés lehetőségét sem adták fel. Sütő találatával mentette becsületét a Lepsény.

Lajoskomárom–Szabadegyháza 4-1 (3-0)

Vezette: Varga György.

Lajoskomárom: Szabó N. – Szalai N., Vései, Csulik, Kunos – Szili, Bogár, Kleiber, Cseke – Paluska K. (Csizmadia R.), Reichardt (Szabó Z.). Vezetőedző: Kecskés József.

Szabadegyháza: Deák M. – Szaniszló, Tóth P., Vida T., Vizi D. – Sági B., Rapai G., Imre (Bartos), Urbán (Csuri) – Horváth F., Dérfi.

Gól: Paluska K. (14., 17., 33., 69.), illetve Tóth P. (77.).

Jók: Paluska K. (a mezőny legjobbja), Kunos, Vései, Csulik illetve Vida, Rapai.

A kezdésre kisütött a nap és a játékvezető alkalmasnak találta a játékteret a mérkőzés lebonyolítására. Az első negyedóra kiegyenlített játéka után Paluska K. a 14. majd a 17. percben szerzett góljával magabiztos előnyre tett szert a hazai csapat. A mezőnyben jól adogató vendégek kevés veszélyt jelentettek Szabó N. kapujára. A 33. percben ismét Paluska lépett ki a szabadegyházai védők közül és ezúttal sem hibázott, 3-0. A lajosi csapat pontatlanul játszott a második játékrészben, a 69. percben mégis növelte előnyét, természetesen ismét Paluska K. találatával. A 74. percben a hazaiak részéről Cseke büntetőt hibázott, azonban a vendégek javára megítélt 11-est Tóth P. értékesítette. A hazai csapat magabiztos győzelmet aratott, a gólkülönbség a vendégekre nézve hízelgő!