Foci Eb

2016.10.02. 21:35

Az Iváncsa K.O. győzelmet aratott- Megye I

Fejér megye - A megyei I. osztályú bajnokság 8. fordulóját rendezték a hétvégén. A Polgárdi újabb győzelmével már a 4.

Káldor András

Velence-Aba-Sárvíz FC
2-0 (2-0)

Velence, 80 néző

Vezette: Tóth III László

Velence: Bostyán - Csókás (Rakonczay), Harmati (Széll), Lantos, Pintér B. - Barabási, Nagy D. (Metzger), Gulyás-Kovács, (Tóth B.), Gémes - Horváth B. (Waltner), Németh Zs. Vezetőedző: Czakó András

Aba-Sárvíz FC: Szabó N. - Esze A. (Csuti), Tóth R., Lakk, Nyitrai - Esze T., Kovács P. (Kovács M.), Madácsi Gyuricza - Glócz, Fauszt (Penczer). Vezetőedző: Bor József Dezső

Gól: Barabási (4.), Horváth B. (32.)

Kiállítva: Penczer (77.)

Jók: Harmati, Lantos, Barabási, Horváth B., illetve Szabó N., Gyuricza, Nyitrai

A hazai csapat úgy futott ki a pályára, hogy ezt a mérkőzést bármilyen áron is, de meg akarja nyerni. A 4. percben góllá is értek a rohamaik, Gulyás-Kovács Géza remekül belőtt szögletére Barabási Béla érkezett, és nagy gólt fejelt a kapu bal oldalába. 1-0. A 32. percben egy vendég labdakihozatalt elcsípett Barabási, a 16-os sarkáról középre ívelt, Horváth B. a kaputól 13 méterre megszelídítette a labdát, és ballal a bal alsó sarokba lőtt. 2-0. A 39. percben Gémes László remek cselekkel tört be a 16-oson belülre, ahol a védők szabálytalankodtak vele szemben. A 11-est a sértett végezte el, de gyatra lövése ki se pattant Szabó Norbertről. Aztán Gémes ment el a jobboldalon, beadására Horváth B. érkezett, a védők ismét a 16-oson belül szabálytalanul szereltek, újabb büntetőhöz jutott a Velence. Ezt, pedig Gulyás-Kovács lőtte, de Szabó N. újfent bravúrral hárított. A 86. percben Németh Zsolt tisztára játszotta magát, és 17 méterről a felső lécet lőtte telibe.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Martonvásár 1-1 (0-1))

Gárdony, 100 néző

Vezette: Rózsa József

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Hushegyi, Pápai, Burucz, Hanák - Kocsis, Klauz, Oláh D. (Balogh Á.), Katóka R. (Tóth B.) - Pleszkán, Sowunmi A. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Martonvásár: Nagy Gy. - Cziklin (Szigeti), Szabó B., Hermann, Neuvert - Magyar B., Hernádi, Kanyó, Radics - Udvaros, Bajor (Bognár K.). Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Pleszkán (80.), illetve Bajor (29.)

Jók: Hanák, Kocsis R., illetve Nagy Gy., Magyar B.

Ahogyan várható volt, a Marton a kontrákra építette a támadásait, de a Gárdonynak adódott két gólszerzési lehetősége. Majd a 29. percben egy lesre állításnál az egyik védő bennragadt, mögéjük kerültek, és a visszagurított labda Bajor Balázs sípcsontjáról a léc alá vágódott. 0-1. A vendégek inkább pontrúgásokból, ívelésekből veszélyeztettek, míg a hazai csapat egymás után hagyta ki a kínálkozó lehetőségeit. Aztán egy védelmi hibát kihasználva Radics Ádám Pleszkán Tiborhoz fejelt, aki felismerve, hogy Nagy Gyula kint áll a kapujából, 30 méterről a hálóba emelt. 1-1. Mindent egy lapra feltéve rohamoztak a hazaiak, de újabb gólt már nem sikerült szerezniük, az bár utolsó percben egy büntető dukált volna, amikor Sowunmi Attilát cselgáncsozókat is megszégyenítő módon dobta földre védője a 16-oson belül. Rózsa József játékvezető sípja azonban nem szólalt meg...

Lajoskomárom-Pátka 1-1 (0-1)

Lajoskomárom, 120 néző

Vezette: Szabó János

Lajoskomárom: Barabás - Boda, Szakáts, Vései, Tulok - Vadászi, Tanárki, Kövecses (Fodor M.), Molnár V. - Czéhmeister (Molnár O.), Reichardt. Megbízott edző: Simon János

Pátka: Csikesz P. - Orosz, Krell, Kővári B., Nagy F. - Füri, Loncsár, Csikesz L. (Rózsa B.), Takács V. - Rózsás (Szakács), Fülöp. Vezetőedző: Takács Viktor

Gól: Molnár V. (60.), illetve Csikesz L. (35.)

Jók: Molnár V., Reichardt, illetve Csikesz P, Nagy F., Csikesz L.

A 30. percben Molnár Viktor a félpályáról vezethette kapura a labdát, Csikesz Péter azonban bravúrosan hárította közeli lövését. A 35. percben gyors baloldali vendégtámadást követően Fülöp Alex passzát Csikesz László 6 méterről lőtte a hálóba. 0-1. A 60. percben Vadászi Bencével szemben elkövetett szabálytalanság után a szabadrúgást elvégző Molnár V. ravaszul csavart lövése a rövid sarokban kötött ki. 1-1.

Iváncsa-Ercsi Kinizsi
7-0 (2-0)

Iváncsa, 200 néző

Vezette: Magyar János

Iváncsa: Boldog - Aradi, Fodor G., Balogh L., Imrik - Facskó, Pribék (Csikesz P.), Berényi, Márki (Spánitz L.) - Majláth (Godslove), Nagy A. (Barócsai). Vezetőedző: Masinka László

Ercsi Kinizsi: Hodula - Versits (Kondreska), Gróf (Drapcsik), Kővári L., Rapai - Hoffmann, Szalánczi, Ivacs (Baki), Hosszú P. (Nagy R.) - Fridrich (Kovács P.), Varga K. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Nagy A. (35.), Aradi (41., 50.), Berényi (60.), Balogh L. (71., 88.), Imrik (90.)

Jók: az egész csapat, illetve Hoffmann, Szalánczi

Az első félórában még csak helyzetekig jutott az Iváncsa. A 36. percben Márki Dénes egy röviden felszabadított labdát Nagy Attila fejére varázsolt, aki okosan csúsztatott a hosszú sarokba 1-0. A 41. percben baloldalról végezhettek el szögletet a hazaiak, Márki beadására Aradi Csaba emelkedett a legmagasabbra, és fejelt a hálóba. 2-0. Az 50. percben Imrik László ívelt szögletből a hosszú oldalra, ahol Nagy A. érkezett, és a visszafejelt labdáját Aradi kotorta közelről a kapuba. 3-0. A 60. percben Majláth Henrik ugratta ki Berényi Balázst két vendégvédő között, aki a kimozduló Hodula Krisztián mellett elpörgetve szerzett újabb találatot. 4-0. A 71. percben jobboldalon futó hazai támadás végén Imrik beadását Balogh László fejelte a hálóba. 5-0. A 88. percben Balogh L. Facskó József remek indításával meg sem állt a kapuig, és Hodula lábai között lőtt a kapuba. 6-0. A 90. percben szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat 30 méterre a vendég kaputól, Imrik nagy erejű lövése a jobb alsó sarokban landolt. 7-0.

Bicske-Sárosd Sport 36
2-0 (1-0)

Bicske, 300 néző

Vezette: Altorjai Áron Gellért

Bicske: Milinte - Máté, Sötét, Máj, Dukon - Köntös, Bognár Gy. (Deák), Varga Z., Katona (Pásztor) - Móri, Németh E. (Rados). Vezetőedző: Raffai Rudolf

Sárosd Sport 36: Rauf T. - Imre J. (Tornyai T.), Susa, Kosaras, Killer M. (Zách) - Kovács N., Truszek, Dvéri Zs. (Ladányi), Szabó N. (Imre G.) - Kargl, Kállai. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Móri (9.), Varga Z. (88.)

Jók: Máj, Dukon, Köntös, Móri, illetve Rauf T., Dvéri Zs., Szabó N.

A 9. percben Móri Tamás kapott labdát a jobb oldalon, két jó csel után a késve reagáló kapus hasa alatt a kapuba lőtt. 1-0. A 34. percben Kovács Norbert beadását Dvéri Zsolt kapásból lőtte mellé. A 67. percben Rados Gergő sarokrúgását Máj Gábor fejelte kapura, Rauf Tivadar nagy bravúrral, lábbal védett. A 87.percben Susa Krisztián késlekedett a labda megjátszásával, Varga Zoltán elvitte előle, a kapust kicselezte, majd visszafordult, és a kapuba lőtt. 2-0.

Polgárdi-Mezőfalva
2-0 (0-0)

Polgárdi, 100 néző

Vezette: Pekker Bálint

Polgárdi: Sári - Csrepka Márton, Szabó B., Borostyán, Csizmadia G. - Spánitz A. (Keserű), Csizmadia D., Farkas D., Bencze (Schultz) - Kosztolányi (Csrepka Máté), Holka (Magda). Szakmai igazgató: Kinizsi Gábor

Mezőfalva: Papp M. - Mekota, Móricz, Bozóki, Balázs - Kubicza, Szabó Cs., Szili Z., Bartus (Balogh I.) - Kaszala, Sági R. Vezetőedző: Horváth Csaba

Gól: Bencze (70.), Szili Z. (öngól, 86.)

Jók: Bencze, Kosztolányi illetve Szili Z.

A 70. percben Csizmadia Dávid labdáját a vendégek 16-osán belül kézzel hárította egy játékos. A büntetőt Bencze János a jobb sarokba lőtte. 1-0. A 86. percben hazaiak szögletét a vendégek ugyan kifejelték, ám a labda visszakerült a kapu elé, amely Szili Zoltánról jutott a saját kapujába . 2-0.

Tordas-Sárbogárd SE
1-1 (1-0)

Tordas, 110 néző

Vezette: Domak Ádám

Tordas: Kires - Kőszegi, Kerényi, Szép, Tolnai (Bakos R.) - Bakos L., Farkas Zs., Kun (Balassa), Szmok - Vörös F. (Tőke), Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Sárbogárd: Deák M. - Gráczer G., Tóth Zs., Nagy Á. (Kőkuti), Horváth I. - Vámosi D. (Varga T.), Laták, Lajtos (Hegedűs Gy.), Rauf R. (Boros B.) - Gráczer Bence, Horváth Á. Vezetőedző: Gracza Tibor

Gól: Vörös F. (21.), illetve Boros B. (84.)

Jók: Szép, Farkas Zs., Bakos L., illetve Kőkuti, Boros B.

Kiegyensúlyozott volt a mérkőzés, majd szinte a semmiből jött a tordasi gól, Szép Alex labdáját kapásból verte be Vörös Ferenc. 1-0. A szünet után a vendégek domináltak, bár a gólszerzésre a Tordasnak lett volna lehetősége. A hajrában egy védelmi hibából a Bogárd egyenlített, Boros Benjamin góljával. 1-1. Igazságos döntetlen született.

Tudósítók: Kiss Ervin (Velence), Balogh Balázs (Agárd), Mézner László (Mór), Mosberger Mátyás (Lajoskomárom), Gémesi Zsolt (Iváncsa), Venczel József (Bicske), Kurja Csaba (Polgárdi), Farkas Örs (Tordas)

Összeállította: Káldor