Ezen a meccsen nem jött össze semmi

2018.10.08. 22:23

A DPASE döntetlenje után előzött a Szentlőrinc az élen

A labdarúgó NB III Közép csoportjának kilencedik fordulójában vasárnap este hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Dunaújváros PASE együttese.

Dunaújváros A meccs előtt a DPASE egy ponttal vezette a bajnokságot, ezért lett volna fontos az újabb győzelem.

Dunaújváros PASE–Kozármisleny FC 0–0

DPASE: Pokorni – Puskás G., Kis B., Hompót D., Sándor T., Zvara D., Dorogi R., Barna Zs. (Tapiska a 46. p.), Horváth K. (Varga R. a 82. p.), Tóth T., Szepessy R. Vezetőedző: Lőrincz Emil.

Kozármisleny: Ipacs – Grabarics (Tóth Marcell a 65. p.), Rácz Á., Tóth Márk, Nichenko, Witrédi, Márkvárt P. (Lantos a 88. p.), Kocsis A., Racskó, Fiáth, Turi T. Vezetőedző: Németh Zsolt.

A találkozó elején mindkét csapat a biztos védekezésre fordította a fő hangsúlyt, így kevés gólhelyzet alakult ki a kapuk előtt. Az első negyedóra végén Zvara Dávid beadását Szepessy Róbert fejelte fölé. A folytatásban Zvara ígéretes helyről rúghatott szabadrúgást, de lövése elakadt a sorfalban, majd Kis Balázs fejese kerülte el a kozármislenyiek kapuját. A hajrában Tóth Tibor közeli fejesét hatástalanította a vendégek hálóőre.

Zvara Dávidék (j) a végén szinte egykapuztak, de minden helyzet kimaradt Fotó: Hankusz Kálmán

A második félidő elején Zvara lövését védte bravúrral Ipacs kapus, aki nem sokkal később gyanús körülmények között földre vitte Dorogit, de a játékvezető meglepetésre szögletet ítélt. A hetvenedik percben Tapiska jobb oldali beadását Szepessy fejelte a gólvonalon álló Ipacs kezébe. Negyedórával a befejezés előtt Nichenko túlzott lelkesedését már másodszor díjazta sárga lappal a játékvezető, így előkerült a piros kártya is. Az emberelőnybe került hazaiaknak volt esélyük a győztes találat megszerzésére, amire Szepessy remek emelésénél volt a legnagyobb esély, de a kapuson túljutott labdát az egyik védő szögletre fejelte.

Lőrincz Emil: – Az első félidőben „gyűrte” egymást a két csapat. Az ellenfelünk dinamikusan, jól futballozott. Mi próbáltuk azokat az erényeinket kamatoztatni, ami az előző két meccsen eredményes volt, de az első játékrészben nem volt sok lehetőségünk. A szünet után megmaradt a stabil védekezésünk, ami mellett az előre játékunk sokat javult, de kihagytuk a kidolgozott ziccereket. A kiállítást követően szinte egykapuztunk, de ezen a mérkőzésen nem jött össze semmi. A csapat az elejétől kezdve morálisan, mentálisan rendben volt, de ezúttal nem volt szerencsénk.

Németh Zsolt: – A találkozó előtt igyekeztünk alaposan felkészülni a Dunaújváros erősségeiből, és úgy gondolom, ennek köszönhetően sikerült egy magas színvonalú mérkőzést játszanunk. Arra kértem a játékosaimat, hogy merjenek futballozni, amit teljesítettek is. Küzdelmes párharcban, jó játékvezetés mellett szereztünk értékes pontot. Összességében elégedett vagyok, hiszen a labdarúgók hozzáállása, és a játék is jó volt.

További eredmények: ­SZEOL SC–Paks II 4–0, Iváncsa–Kecskemét 2–0, Szeged-Grosics Akadémia–Hódmezővásárhely 5–0, Pécs–Rákosmente 1–4, Makó–Taksony 1–2, Bp. Honvéd-MFA II–Dabas 1-1, Szentlőrinc–Szekszárd 2–0.