A Mezőfalva meglepetésre csak döntetlent játszott

2019.05.13. 23:01

Végre magára talált a Baracs, gólokat is lőtt

Döntetlenek hétvégéjének is nevezhetjük a labdarúgó megyei I. osztály vasárnapi összecsapásait. Ugyanis a Baracs – Kisláng, Enying – Mezőfalva, Gárdony – Sárbogárd és Lajoskomárom – Ikarus mérkőzés is pontosztozkodással végződött.

A legnagyobb érdeklődéssel várt Bicske – Mór találkozón, hogy eldől-e az elsőség sorsa, a Bicske már ünnepelhetett. Igaz, a Mór a 26. perctől Kiss Máté kiállítása miatt emberhátrányban játszott. A hátralévő három meccsen nagy küzdelem folyhat a megmaradt dobogós helyekért, a Mór mellett a Sárosd, a Gárdony, az Ercsi és a Főnix is javíthat helyzetén, akár az éremért is. A középmezőnyben szintén nagy a harc a pontokért, bár ezen a részen változó sikerrel küzdenek a csapatok. A kieső szekcióban az Enying, a Kisláng valamint a Baracs kapaszkodhat a bennmaradásért. Utóbbi együttes egyre jobban megtalálja a gólrúgó cipőit, így egy ponttal gazdagodott.

Baracs – Kisláng-Telmex 2–2 (0–1)

Baracs: Pék (Németh M.) – Németh T., Topp (Nagy E.), Tóth, Szili (Nagy D.), Éliás, Mazán (Sebestyén), Badi, Ásványi, Parádi, Varga.

Kisláng: Ányos – Juhász M., Gergely, Árki, Kassai J. (Vigházi), Dudar, Simon, Komlós. Varga (Horváth), Balogh – Kassai Cs. (Kuhász J.).

A kékben játszó Baracs hatalmasat küzdött a Kislánggal, de megérte

Az első félidőben a Baracsnak és a Kislángnak is volt lehetősége vezetést szerezni. Utóbbi a 33. percben egy szögletet követő fejessel érvényesítette a helyzetét, 0–1. A szünet után, az 55. percben egy keresztlabdára érkezett a hazaiaktól Badi, aki a kapu irányába küldte lövését. A labda útjába lépett egy védő, így öngóllal szépítettek a vendéglátók: 1–1. A 66. percben kislángi hosszú bedobásból a kapu előtt a labdát megcsúsztatták, a hosszúra meg befejelték a vendégek, 2–1. A gól után a Baracs még nagyobb fokozatra kapcsolt, az egyik akció során az oldalvonal mellől Tóth Árpád csavarta be a hosszú felsőbe a játékszert, 2–2. A mérkőzés hátralévő idejében a Baracsnak még adódott egy százszázalékos helyzete, de Éliás az üres kapu fölé rúgta.

A találkozót követően Idei Szabolcs, a hazaiak edzője boldogan nyilatkozott lapunknak: – Végre magára talált a csapat. Most már gólokat rúgunk és ez nagy eredmény. Szinte a csodával határos az is, hogy egy mérkőzésen négy meccslabdát ki tud hagyni a gárda. Ennek ellenére élvezetes, jó ritmusú összecsapást láthattunk. Meg kell még tanulnunk megnyerni az ilyen meccseket.

A másik körzeti csapatunk, a Mezőfalva meglepetésre csak döntetlent ért a el a sereghajtó Enying otthonában.

Enying – Mezőfalva 1–1 (1–1)

Mezőfalva: Tóth – Szabó E., Szabó Cs., Nagy M. (Kovács K.), Sági, Boldizsár (Kovács R.), Márki, Facskó (Balázs), Mekota, Godslove (Sági R.), Bozoki.

Gólszerző: Szili (16.), Márki (32.).

A 27. forduló további eredményei: Tordas – Főnix 3–1, Bicske – Mór 4–3, Sárosd Kronos Sport – Martonvásár 3–0, Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő – Sárbogárd 1–1, Lajoskomárom – Ikarus-Maroshegy 2–2.

1. Bicske 25 20 3 2 88-26 63

2. Mór 26 17 4 5 79-28 55

3. Sárosd K. Sport 25 16 3 6 53-32 51

4. Gárdony-Agárd 25 15 1 9 58-34 46

5. Ercsi Kinizsi 25 14 3 8 58-45 45

6. Főnix FC 26 14 2 10 64-45 44

7. Ikarus-Mhegy. 25 12 4 9 48-36 40

8. Sárbogárd 25 11 6 8 52-42 39