DPASE

2019.06.03. 23:34

Győzelemmel búcsúztatták el Farkas Viktort

A 2018/2019. évi NB III-as bajnokság közép csoportjának záró fordulójában vasárnap hazai környezetben háromgólos győzelmet aratott a Dunaújváros PASE labdarúgócsapata.

Dunaújváros PASE – Makó FC 3–0 (0–0)

Dunaújváros PASE: Pokorni – Sándor T., Kis B., Farkas V. (Hompót D. a 22. p.), Horváth K., Kiss P. (Vajda B. a 76. p.), Puskás G., Barna Zs., Dorogi R. (Kovács B. az 59. p.), Szepessy R., Tóth T. Vezetőedző: Lőrincz Emil.

Ezen az összecsapáson búcsúzott az aktív labdarúgástól Farkas Viktor, aki hosszú évekig a dunaújvárosi együttes meghatározó játékosa volt. Gól nélküli első fél­időt követően Szepessy Róbert egyéni játékot követően szerezte meg a vezetést a hatvanharmadik percben ­(1–0). Kilenc perccel később egy lapos lövéssel szintén ő vette be a makói kaput (2–0). A végeredményt Tóth Tibor egy fejesgóllal állította be (3–0).

A klub vezetése a meccs előtt köszöntötte Farkas Viktort
Fotó: Laczkó Izabella/Dunaújvárosi Hírlap

Lőrincz Emil így értékelt: – Az idényzárón nem játszottunk igazán jól. Ennek ellenére az első félidőben ugyanúgy megvoltak azok a lehetőségek, amiből a második játékrészben gólokat rúgtunk, csak akkor pontatlanok voltunk. Nehéz volt ez az utolsó meccs, hiszen mindkét csapat tulajdonképpen különösebb tét nélkül játszott.

Kolozsvári János, a vendégek mestere: – A pénteki edzésen tíz játékos vett részt, ami sok mindent elárul a felkészülésünkről. Ezek után sok jó jóra nem számítottam, csupán abban bíztam, hogy a szerencse mellénk szegődik. Szünet után két ziccert kihagytunk, amíg az ellenfél kihasználta a lehetőségeit.

A harmincadik, utolsó forduló további eredményei: Iváncsa KSE – SZEOL SC 4–0, Paksi FC II – Taksony SE 2–2, Kecskeméti TE – Rákosmente KSE 3–1, Hódmezővásárhelyi FC – Szekszárdi UFC 0–6, Kozármisleny FC – Pécsi MFC 1–0, Szegedi-Grosics Akadémia – Budapest Honvéd-MFA II 4–1, FC Dabas – Szentlőrinc SE 1–2.