Vereség

2023.09.11. 12:42

Hiába voltak jobbak mezőnyben, kikapott a Mezőfalva

Vereséggel zárta vasárnapi, lajoskomáromi vendégjátékát a Mezőfalva együttese a Fejér vármegyei labdarúgó-bajnokság első osztályában. Így az újonc együttesnek még várnia kell az első sikerére.

Vasárnap Lajoskomáromban kapott ki a Mezőfalva

Lajoskomárom – KK Grain Kft.-Mezőfalva 2-0 (0-0)

Lajoskomárom: Berta - Erdei, Juhász M. (Labossa 67.), Kovács K., Czéhmeiszter (Juhász J. 85.), Csörgei (Vadászi 54.), Dudar, Willerding (Németh 73.), Kövecses (Rózsás 46.), Pákozdi, Szontagh. Cserék: Deák, juhász, Labossa, Vadászi, Gergye, Németh, Rózsás.

Mezőfalva: Kovács Á. -Villám, Rakoncza, Rószahegyi, Kis, Török, Balogh I. (Csontos 76.), Márki (Gertner 81.), Németh, Kovács K., Morár.

Gólszerző: Pákozdi (74.), Németh (80.).

Villám Balázs mezőfalvi játékosedző így értékelt: - A lehetőségeink adottak voltak. Az első félidő 10-15. percéig kereste magát a csapat, ekkor jobb volt a Lajoskomárom. A szünetig viszont már kiegyenlített küzdelem folyt a pályán. A második játékrészben pont két góllal volt jobb ellenfelünk. Sajnos ezúttal is kihagytuk helyzeteinket, amin majd csiszolni kell még a bajnokság további részében. Leginkább az fájt, hogy mezőnyben jobb volt a Mezőfalva.

A forduló további eredménye: Tóvill-Kápolnásnyék – Csór Truck-Trailer 3-1, Sárbogárd – Maroshegy 5-2, Mány-Bicske II. – Enying 2-2, Tordas – Martonvásár 2-2, MÁV Előre Fc Főnix – Mór 3-0, Ercsi Kinizsi – Sárosd 0-2.

Az első osztályban a negyedik forduló után lassan átrendeződik az élmezőny. Alig lemaradva, három pont hátránnyal a Sárbogárd, a Lajoskomárom és a Tóvill- Kápolnásnyék is szorosan tapad a listavezető MÁV Előre FC Főnix csapatára. Szintén erősödik a középmezőny, ahol a Mány-Bicske II., Sárosd, Mór, Tordas , a Maroshegygés az Ercsi Kinizsi vív majd nagy csatákat a jobb helyezésekért. A középmezőny végén az újonc Mezőfalva a 11. helyet őrzi a két pontjával. Mögötte a Bodajk, Martonvásár és az Enying várja jobbidőket. A lista végén nulla ponttal a Csór Truck-trailer reménykedik sorsa jobbra fordulásában.

H. A bajnokság állásaM.Gy.D.V.LG.KG.GK.P.