Vármegyei labdarúgás

2024.02.26. 15:30

Idény eleji dekoncentráltság - vereséggel kezdett a Mezőfalva

A hétvégén rendezték a Fejér vármegyei labdarúgó bajnokság első tavaszi fordulóját, ahol a Mezőfalva Tordason futott pályára. Villám Balázs együttese végül vereséget szenvedett emberhátrányban.

Horváth László

A téli műfüves bajnokság után szombaton Tordason szenvedett vereséget a Mezőfalva

Fotó: Horváth László

Az első fordulóban csak a Maroshegy – Lajoskomárom mérkőzés végződött gólnélküli döntetlennel. A többi találkozón el tudták dönteni a csapatok, melyikük legyen a mérkőzés győztese. A legtöbb gólt a Mány-Bicske II. – Bodajk összecsapáson láthatták a nézők. A körzetünkhöz tartozó Mezőfalva a nálánál előrébb rangsorolt ellenfelétől kapott ki.
Tordas – KK Grain Kft.- Mezőfalva 3–0 (1–0)
Mezőfalva: Kovács Á. – Sági, Balázs (Németh 79.), Rózsahegyi, Rakonczai, Török (Balogh 71.), Tonka, Németh, Villám, Kovács K. (Kovács B. 83.), Morár (Gertner 87.).

A mérkőzésről Móricz Mercédesz mezőfalvi szurkoló adott beszámolót, amelynek első félidőjének nagyobb része különösebb esemény nélkül telt mindkét oldalról. A hazaiak az első félidő hajrájában tudták megszerezni a vezetést, a 41. percben Cservenka passzolt a kapuba középről.

A fordulás után korán megfogyatkozott a mezőfalvi csapat. Rózsahegyi mehetett idő előtt zuhanyozni az 56. percben egy szabálytalan megmozdulás miatt. A tordasiak azonban sokáig nem tudták kihasználni a létszámfölényüket, végül a 81. percben egy szöglet utáni fejessel Tolnai révén, majd egy eladott labdából a 85. percben Jancsó szerzett gólt.

Villám Balázs mezőfalvi játékosedző így értékelt: – Elég vegyes élményt nyújtottak a látottak. Igazából létszámilag megvoltunk, ennek ellenére rengeteg hibával játszottunk.

Bajnokság eleji dekoncentráltság jellemezte a csapatot. Ami egy kicsit biztató, hogy emberhátrányban a második félidőben sokkal összeszedettebben futballoztunk.

- Otthon szeretnénk javítani a tavaszi második fordulóban.

A 16. forduló továbi eredményei eredményei: Ercsi Kinizsi – Enying 3-0, Mány-Bicske II. – Bodajk 5-4, Tóvill-Kápolnásnyék – Sárbogárd 1-2, Martonvásár – Mór 0-2, Máv Előre FC Főnix – Csór Truck-Trailer 3-0, Lajoskomárom – Maroshegy 0-0.