Vármegyei labdarúgás

2024.04.23. 21:00

Előszállási örömfoci, az Adony csak a ráadásban csikarta ki a sikert

A Fejér vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság déli csoportjában a 20. fordulót rendezték a hétvégén, amikor csak két csapat adta alább öt gólnál.

Az Előszállás idei második győzelmét aratta

Forrás: Előszállás SE

A legtöbbet az Aba együttese rúgta a Seregélyesnek, összesen hetet, amire a viszonválaszban egy szépítő érkezett. Szomszédvári rangadónak ígérkezett a Nagyvenyim – Baracs összecsapás, de itt csak két gól esett, azt is a vendégek rúgták.

Nagyvenyim – Baracs 0–2 (0–0)
Nagyvenyim: Lukács –Máthé, Princz, Balogh, Slett, Sarok, Kővári, Gászler (Czékmán 74.), Kovács (Fekete 63.), Cislo (Furuglyás 74.), Török.

Baracs: Vaszócsik – Hepp, Áldott (Deli 65.), Sbihi (Kozma 76.), Nagy (Laroubi 83.), Badi, Fülöp, Kiss, Palkó, Huber (Prókai 55.), Éliás.

Az első félidőben egyik együttes sem találta a fogást a másikon. Aztán az 51. percben Huber góljával szereztek vezetést a baracsiak, majd a 76.-ban Éliás átadásából Sbihi fordult rá középen egy kapáslövéssel a nagyvenyimi kapura. A szépségdíjas találat három pontot jelentett a vendégeknek.

A Baracs két gólt szerezve „ugrotta át” a Nagyvenyimet

Vaskó József Nagyvenyim: – Nagyon sajnálom ezt a vereséget. Szerintem nem volt jobb  a Baracs. Két kihagyott ziccer után kaptuk a gólokat. Fejben kicsit összeestek a fiúk.

A dobogó azonban még nincs veszve, a hozzáálláson kell változtatnunk, különben elúszik a harmadik hely.

Körmendi Zsolt Baracs: – Remek mérkőzés volt már az elejétől fogva. Sok néző, két jó csapat, és mi is jól játszottunk. Akik követik a bajnokságot, azok tisztában vannak vele, a csapatok nem nyerni járnak ide, ezért változtattunk, és a más felállásban léptünk pályára. Illetve rendet kellett tenni a fejekben is. Igazából ez egy főpróba volt a szerdai kupameccsre.

Azt kell mondanom, jól sült el, és kiváló mérkőzést játszottunk. Végre ismét csapatként küzdöttünk, mindenkin látszott az akarás, a győzelem iránti vágy.

Előszállás – Besnyő 5–1 (3–1)

Előszállás: Gulyás – Felföldi (Puská 73.), Kovalovszky, Nyári, Balogh, Béres (Nagy 82.), Garbacz, Horváth (Reichardt 73.), Szalai (Bencze 73.), Németh, Horváth.
Gólszerző: Szalai (26.), Horváth (34.), Béres (45.), Balogh (79.), Reichardt (84.).

Az Előszállás öt gólt rúgva győzött

Nagyot ünnepelhetett az Előszálás csapata is, hiszen az idei négy vereség után végre begyűjthették második győzelmüket, ezzel a 11. helyre ugorhatott Masinka Csaba legénysége, aki így értékelt: – Igazából az elejétől uraltuk a játékot, és csak az elején, a büntető okozott némi szomorúságot.

Nagyon örültünk a győzelemnek, mert ellenfelünk visszaelőzött volna bennünket vereség esetén.

- Sajnos gyengült a támadósorunk. Próbáljuk a fiatalokat beépíteni, például Horváth Gábor fejelt egy gólt és egy gólpasszt is a neve mellé lehet írni. Tehát ügyesek a fiatalok, csak még erősödniük kell.

Otthon fogadva a Beloianniszt, óriási rangadót vívott az éllovas Adony, s végül csak a 94. percben szerzett góllal nyert.

Adony - Beloiannisz 5-4 (1-3)

Adony: Takács - Budai, Hamar, Tóth, Holentoner, Virág (Vukaljovics 64.), Balogh, Bagóczki, Bognár, Kaló (Fábián 65.), Tatár.

Gólszerző: Hamar (30., 60.), Fábián (67.), Bognár (74., 94.), illetve Schrick (3.), Szalai (27., 32.), Schnierer (83.).

További eredmények: Nagykarácsony – Sárszentmihály 5–0, Aba Sárvíz – Seregélyes 7–1, Káloz – Sárosd II. 2–1.