Labdarúgás

2024.05.06. 12:30

A DFC veresége ellenére még van esély a bennmaradásra

Az NB III dél-nyugati csoportjának 27. fordulójában a Dunaújváros FC korán emberhátrányba került együttese a Kaposvár vendégeként szenvedett vereséget, míg a dobogóra hajtó FC Dunaföldvár gárdája a kiesés elől menekülő Szekszárdot múlta felül vasárnap este.

Nem sikerült a bravúr Kaposvárott

Fotó: Somogyi Hírlap/Lang Róbert

Kaposvári Rákóczi FC – Dunaújváros FC 2-0 (0-0)

Kaposvári Rákóczi Stadion, 400 néző. Vezette: Szommer Attila (Kondákor, Vargha).

Kaposvári Rákóczi FC: Mikler D. – Heil (Gál M. a 46. p.), Harsányi D., Kis-Fónai, Ekker, Horváth B., Mayer M. (N. Mazzonetto az 51. p.), Szederkényi, Pusztai, Babinszky (Szabó M. a 92. p.), Hampuk (Bíró D. a 68. p.). Vezetőedző: Székely Tibor.

Dunaújváros FC: Molnár L. – Puskás G., Szepessy R., Eperjesi, Ferenczy, Tapiska, Gál B. (Péter N. az 51. p.), Molnár M., Jakab D., Hegedűs K. (Stampfel az 54. p.), Bata. Vezetőedző: Dobos Barna.

A lehető legrosszabb forgatókönyv szerint indult a mérkőzés, hiszen az ötödik percben emberhátrányba került az újvárosi alakulat. A gólhelyzetben kiugró Babinszky Bencét lerántotta Eperjesi Gábor, ami után villant a piros lap. Ezt követően természetesen a vendégek a védekezésre fektették a fő hangsúlyt, ami az első játékrészben jól működött, hiszen a kaposváriak igazán nagy helyzetet nem alakítottak ki Molnár László kapuja előtt.

A fordulást követően fokozódott a hazaiak fölénye, de csak egy szerencsétlen momentumnak köszönhetően találtak a kapuba. Az ötvenhatodik percben Ekker Milán megpattanó lövése talált utat a kapuba. A folytatásban a hazaiak irányították a meccset, de hajrában majdnem ráfizettek a könnyelműbb játékukra. A vendégek végén mindent egy lapra feltéve támadtak, és közel álltak az egyenlítéshez. A hosszabbítás első percében azonban véglegesen eldőlt a három pont sorsa. Bíró Dominik több csellel beverekedte magát a tizenhatoson belülre, majd Babinszky Bence elé tálalt, aki tizennégy méterről a bal alsóba gurított.

Miután az eredmények úgy alakultak, veresége ellenére a DFC csak három pontra van a tizenkettedik, már bennmaradó helyen álló Mohácstól. Azaz tovább él még a remény az utolsó három forduló előtt.

FC Dunaföldvár – UFC Szekszárd 3-2 (1-0)

Dunaföldvár FC Sporttelep, 200 néző. Vezette: Szalai László (Keszthelyi, Farkas).

FC Dunaföldvár: Vukman – Görög, Gál Sz., Molnár S., Berekali, Rabi, Ladányi V., Bartha L., Keresztes B. (Ladányi P. a 9. p.), Keringer (Horváth B. a 94. p.), Tóth M. (Polgár F. a 69. p.). Vezetőedző: Varga Balázs.

UFC Szekszárd: Pomozi – Kiszely (Kozma R. a 69. p.), Péter A., Arena Á., Ágics, Tóth D., Budai D. (Péter D. a 69. p.), Gellér (Béla D. a 79. p.), Lékó (Járfás G. a 90. p.), Tokody, Keresztes Z. Edző: Mészáros István.

Az első félidő huszonkettedik percében Keresztes Barna találatával szerezték meg a vezetést a házigazdák. A második félidő ötvenharmadik percében Görög Gergő kétgólosra növelte a földváriak előnyét. A hatvanötödik percben Tóth Máté lőtt újabb gólt. A hajrában azonban a vendégek „megrázták” magukat. A hetvenharmadik percben Arena Ármin szépített, majd a lefújás előtt pár perccel Rabi Dánielről a saját kapujába került a labda. Így egy sokáig simának tűnő párharcból izgalmas végjáték alakult ki.

A forduló további eredményei: Fehérvár FC II - Mohácsi TE 1888 0-0, Érdi VSE - Iváncsa KSE 0-1, Szentlőrinc - MTK Budapest II 3-0, PTE-PEAC - Bonyhád-Majos 2-2, Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő - Ferencvárosi TC II 1-2, FC Nagykanizsa – Paksi FC II 2-1.