Zarándoklat az orvosvértanú halála évfordulója alkalmából

2017. július 13., 08:30 szerző: Körmendi Erzsébet fotós: Zsedrovits Enikő
komment
BELOIANNISZ/DUNAÚJVÁROS A Pentele Hagyományőrző Egyesület, a Beloianniszi Görögkeleti Egyházközség és a Dunaújvárosi Görögkatolikus Egyházközség gyalogos zarándoklatot szervez Szent Pantaleimon orvosvértanú halálának évfordulójára.
hirdetes_kapcsolo: 1
data['nincs_banner']: 0
G->reklam_mentes: 0

A Beloiannisz - Dunaújváros közötti, mintegy 33 kilométeres meghitt, bensőséges utat július 29-ére, szombatra tervezik. A zarándokok megáldása reggel 7 órakor a beloianniszi görög ortodox templomban lesz, utána indul a gyalogos menet Iváncsa, Adony, Kulcs és Rácalmás érintésével. A kisebb résztáv megtételére vállalkozók körülbelül délután 2 órakor csatlakozhatnak a már úton lévőkhöz a kulcsi sportpályánál. Érkezés Dunaújvárosba várhatóan délután 6 óra körül.

Tavaly is sok zarándok tisztelgett az orvosvértanú előtt Fotó: ZsE

Az eseménnyel kapcsolatban további felvilágosítást ad és a jelentkezéseket fogadja a zarándoklat szakmai vezetője, Terekiné Rendes Éva a 20/ 912-5263-as és 70/ 617-4532-es számon, e-mailben: terekine.eva65@gmail.com.

Körmendi Erzsébet

2017. július 13., 08:30 szerző: Körmendi Erzsébet fotós: Zsedrovits Enikő

Hozzászólások

Részletes műsor

loader image

Műsorok betöltése...