2016.11.06. 20:10

Megyei I.: Nincs már pontveszteség nélküli csapat, a már a Mór is megközelítette riválisát

Fejér megye - A megyei I. osztályú bajnokság 13. fordulóját rendezték a hétvégén. A kiesőzónához közeli csapatok közül kikapott a Pátka, és az Aba-Sárvíz is.

Káldor András

Ercsi Kinizsi-Velence 1-2 (1-0)

Ercsi, 60 néző

Vezette: Závotka Csongor

Ercsi Kinizsi: Hodula - Rapai, Ivacs (Kondreska), Hosszú P., Kővári L. - Varga K., Fridrich (Versits), Hoffmann, Nagy R. (Baki M.) - Gróf, Szalánczi. Vezetőedző: Gróf András

Velence: Hajdú - Pintér B., Harmati, Barabás, Metzger - Lantos, Tóth B., Németh Zs. (Németh E.), Rakonczay - Gulyás-Kovács, Horváth B. (Nagy D.). Vezetőedző: Czakó András

Gól: Kővári L. (40.), illetve Kővári L. (öngól, 87.), Barabási (91.)

Kiállítva: Gróf (35.), Rakonczay (37.)

Jók: Hoffmann, Varga K., illetve Hajdú (a mezőny legjobbja), Metzger, Barabási

Az első félidőben, három-négy hatalmas hazai helyzet, egy kihagyott 11-es és a 40. percben egy Kővári László fejesből elért gólja volt leginkább említésre méltó. 1-0. A 35. percben Gróf Andrást, majd a 37. percben Rakonczay Andrást állította ki Závotka Csongor játékvezető után rúgásért. A második félidő elején, ismét jöttek a hazai helyzetek, de Kinizsi játékosai rendre rossz döntéseket hoztak. A mérkőzés utolsó húsz percére feljött a Velence, és kíméletlenül megbüntette a teljesen széteső Ercsit. A 87. percben Kővári Lászlóról pattant be Barabási Béla lövése. 1-1. Majd a 91. percben Barabási csúsztatta Gulyás-Kovács Géza szögletét a hálóba. 1-2. Minden helyzetet elpuskáztak hazaiak, míg lelkes vendégek megérdemelten győztek.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Mór 0-2 (0-0)

Agárd, 100 néző

Vezette: Szabó János

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Hushegyi, Pápai, Burucz, Hanák - Oláh D., Ihász P., Balogh Á., Sowunmi A. - Tóth B. (Balogh Bence), Katóka R. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Mór: Pap - Bátki, Végvári, Handl, Tar B. - Kaszás Cseszneki (Petruska), Mayer, Klémán M.(Vajda) - Kőbányai (Osgyán), Gál D. Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Gál D. (71.), Cseszneki (77.)

Jók: Oláh D., illetve Pap, Gál D.

A móri Gál Dániel (kék) az utóbbi három fordulóban minden meccsen betalált, Agárdon is Fotó: Kricskovics Antal

Semmivel nem volt jobb a Mór, igazán helyzet nélkül lőtte a góljait, míg a Gárdony-Agárd csapata a százszázalékos ziccereit sem tudta kihasználni. A 71. percben Gál Dániel fordulásból, egy jól eltalált lövéssel kipókhálózta a felső sarkot. 0-1. A 77. percben, pedig Cseszneki Richárd éles szögből, szabadrúgásból a rövid sarokba csavart a labdát. 0-2.

Iváncsa-Bicske 1-1 (0-0)

Iváncsa, 250 néző

Vezette: Szűcs László

Iváncsa: Boldog - Majláth (Bartha), Márki, Berényi, Pribék - Facskó, Imrik, Aradi, Balogh L. - Szauter (Godslove), Nagy A. Vezetőedző: Masinka László

Bicske: Milinte - Máté, Sötét, Máj (Köntös), Dukon - Rigó, Szilágyi L., Varga Z. (Katona), Németh E. (Pásztor) - Móri (Rados), Bognár Gy. (Deák). Vezetőedző: Raffai Rudolf

Gól: Aradi (84.), illetve Rigó (55.)

Jók: Imrik, Aradi, Pribék, illetve Milinte, Varga Z., Németh E.

A 20. perben a hazaiak végezhettek el pontrúgást a vendégkaputól 25 méterre. A labda mögé Márki Dénes állt, azonban a felső sarokba tartó lövését Milinte Árpád bravúrral védte. A második játékrész is egy hazai akcióval indult, Szauter István alapvonalról visszaadott labdáját Nagy Attila pörgette kapura közelről, de a csatát ismét Milinte nyerte. Az 55. percben vendég szöglet következett a baloldalról, a beívelt labdát Boldog Zoltán kiejtette, Rigó Gábor, pedig közelről az üres kapuba pöckölte. 0-1. Két pereccel később megduplázhatta volna előnyét a Bicske, de Móri Tamás közeli kapáslövését Boldog lábbal védte. Az ellentámadásból majdnem egyenlítettek a hazaiak, Bartha Tibor az alapvonalig cselezte magát, centerezése Nagy Attilát találta meg, aki közelről a vendég kapusba lőtt. Aztán egy meg nem adott büntető borzolta az idegeket, amikor Berényi Balázs elől ígéretes helyzetben kézzel sodorták el a vendégvédők a labdát. A 84. percben aztán már Milinte sem segíthetett a Bicskén, egy kapu előtti kavarodás után Aradi Csaba közelről a kapuba piszkálta a labdát. 1-1. A hazaiaknak több helyzetük volt, de összességében megérdemelt pont osztozkodás született.

Baracs-Pátka 5-2 (1-0)

Baracs, 100 néző

Vezette: Pekker Bálint

Baracs: Tóth N.- Nagy Dániel, Prókai (Nagy Dominik), Oroszi, Balogh D. (Sebestyén) - Éliás, Mészáros S., Szurma (Bartók), Fülöp - Sági J. (Badi K.), Rezes. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Pátka: Csikesz P. - Orosz, Rózsás, Füri, Kővári B. - Fülöp, Takács V., Farkas G. (Csikesz L.), Krell - Rózsa B. (Prill), Szakács (Sinka). Vezetőedző: Takács Viktor

Gól: Sági (38.), Mészáros S. (47.), Nagy Dominik (63, 93.), Éliás (86.), illetve Takács V. (54., 73.)

Jók: Nagy Dániel, Nagy Dominik, Mészáros S., illetve Takács V.

Martonvásár-Lajoskomárom 2-1 (1-0)

Martonvásár, 100 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Martonvásár: Udvaros - Kanyó, Hermann, Neuvert, Hernádi - Radics, Szigeti (Cziklin), Kővári F., Bajor (Asbóth) - Szabó B.. Magyar B. (Bognár K.). Vezetőedző: Patkós Csaba

Lajoskomárom: Tulok - Boda, Szakáts (Molnár O.), Vései, Fodor M. (Dobai) - Vadászi, Tanárki, Molnár V., Czéhmeister - Reichardt, Csizmadia R. Megbízott edző: Simon János

Gól: Kanyó (28.), Bajor (53.), illetve Kővári F. (öngól, 48.)

Jók: Hernádi, illetve Reichardt

Ritkán látható tizeneggyel kezdtek a csapatok, mindkét kapuban mezőnyjátékos kapott bizalmat . A 28. percben, az első értékelhető akció végén vezetést szereztek a hazaiak, Kővári Ferenc indította Hernádi Ádámot, akinek a szögletzászlótól beadott labdáját a lendületből érkező Kanyó Richárd a hosszú sarokba fejelte. 1-0. A 48. percben a vendégek végeztek el szögletet, amelyet Kővári F. saját kapujába csúsztatott. 1-1. Az 50. percben ismét Kővári F. volt a főszereplő, 18 méteres középre tartó lövését az alkalmi portás Bajor Balázs elé ütötte, aki öt méterről a hálóba belsőzött. 2-1. A hátralevő időben az egyre mélyebb talajon nagyon gyenge futballt produkáltak a csapatok. Így az idény leggyengébb játékával az itthon tartott három pontnak örülhettek csak a hazai szimpatizánsok.

Sárbogárd SE-Polgárdi 2-1 (0-1)

Sárbogárd, 100 néző

Vezette: Altorjay Á.

Sárbogárd: Deák M. - Gráczer G., Kőkuti, Nagy Á., Horváth I. - Vámosi D. (Gráczer Bálint), Tóth Zs., Laták, Boros B. (Rauf R.) - Gráczer Bence, Horváth Á. (Lajtos). Vezetőedző: Gracza Tibor

Polgárdi: Bernáth - Farkas D., Szabó B., Borbás (Csrpeka Máté), Csizmadia G. - Holka (Nemes), Csrepka Márton (Schultz), Bencze (Koszorús), Spánitz A. (Keserű) - Kosztolányi, Csizmadia D. Szakmai igazgató: Kinizsi Gábor

Gól: Borbás (öngól, 65.), Gráczer Bálint (92.), illetve Csrepka Márton (39.)

Jók: Nagy Á.,Tóth Zs., illetve Bernáth., Szabó B.

A 39. percben egy jobb oldalról elvégzett szögletet a védők kifejeltek, a labda Kosztolányi Bence elé került, aki 17 méterről kapura lőtt. A labda elakadt az ötösnél, és a védőket megelőzve Csrepka Márton a kapu közepébe lőtt. 0-1. A 65.percben Rauf Renátó beívelt szabadrúgására Kőkuti Tamás, és Gráczer Báliint felugrott, ezzel megzavarták védőket és Borbás László fejéről a jobb alsó sarokban kötött ki a labda. Öngól,1-1. A mindvégig küzdelmes mérkőzés utolsó percében a végét jelző sípszóra váró vendégek védelme fellazult, Gráczer Bence indításával Gráczer Bálint a jobb oldalon kilépett, a kifutó Bernáth Imre mellett 16 méterről laposan a kapu jobb alsó sarkába gurított. 2-1. A Sárbogárd megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

Kubicza Patrik (piros, Mezőfalva), és Balassa Szilveszter (Tordas) Fotó: Horváth László

Mezőfalva-Tordas 3-3 (2-0)

Mezőfalva, 70 néző

Vezette: Wittner József

Mezőfalva: Plézer - Bozóki, Balázs, Szabó Cs., Kuti - Kubicza, Szili Sz., Szili Z., Erdős- Kaszala, Sági R. Vezetőedző: Horváth Csaba

Tordas: Kires - Kőszegi, Kerényi, Kóczián, Tolnai - Hadnagy Cs., Kun B, Balassa, Szmok - Szabó T., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gól: Erdős (20.), Móricz (44., 80.), illetve Kóczián (51.), Kun (66.), Balassa (68.)

Jók: Bozóki, Móricz, Kubicza, illetve Kóczián, Kun, Balassa

A 20. percben Szili Szabolcs gurított jó helyzetben lévő Erdőshöz, aki a hálóba lőtt. 1-0. A 44. percben Sági Roland kapura rúgását Móricz Csaba érte el remek ütemben, és lőtte be. 2-0. Az 51. percben Kóczián Ferenc 18 méteres szabadrúgását nem tudta hárítani Plézer Norbert. 2-1. A 66. percben Kun Bálint a hazai kapusról kipattanó labdával egyenlített. 2-2. A 68. percben vendégek rohamát végül Balassa fejezte be. 2:3. Mezőfalva nem adta fel. Móricz remek baloldali szólója után a labda a kapu hosszú oldalában landolt. 3-3. Nehéz és küzdelmes találkozón vannak túl a csapatok. Mezőfalva kiengedte markából a győzelmet. Tordas vezetéshez is tudott jutni, de végül igazságos döntetlen született.

A Sárosd csapata ezúttal a helyzetkihasználásban is jeleskedett, ezt az Aba-Sárvíz csapata bánta

Sárosd - Már az első negyvenöt percben eldöntötte a fontosabb kérdéseket a Sárosd együttese az Aba ellen.

Sárosd Sport 36-Aba-Sárvíz FC 6-1 (4-1)

Sárosd, 100 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Sárosd Sport 36: Rauf T. (Rigó) - Imre J., Kosaras, Susa, Truszek (Arany)

- Szabó N. (Ladányi), Rottmann, Tornyai T., Kállai - Dvéri Zs. (Zách), Kovács N. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Aba-Sárvíz FC: Szabó N. - Esze A., Tóth R., Nyitrai, Esze T. - Lakk, Kovács P., Madácsi, Kulcsár (Sallai) - Balogh T. (Csuti), Fauszt.

Vezetőedző: Bor József Dezső.

Gól: Dvéri Zs. (9., 30.), Tornyai T. (10.), Kovács N. (34., 54., 82.), illetve Kovács P. (22.)

Jók: az egész csapat, illetve senki.

A 9. percben remek támadás végén Dvéri Zsolt nagyszerű mozdulattal küldte a kapuba a labdát 1-0. Rögtön a középkezdés után Tornyai Tamást ugratták, aki a kapus mellett a kapuba rúgta a labdát 2-0. Majd egy kósza abai támadás után Kovács Péter révén szépítettek a vendégek a 22. percben. 2-1. Bő negyed óra múlva ismét Dvéri volt eredményes 3-1. Majd Kovács Norbert is jelezte, hogy a pályán van és egy remek fejes után betalált a 34. percben. 4-1. Az 54. percben egy baloldali szögletrúgás után Kovács N. fejelt a vendégek kapujába. 5-1. A 82.percben Kovács N. feltette a koronát addigi teljesítményére egy kipattanó labdát ballal a jobb alsó sarokba vágta a vendég kapus mozdulni sem tudott. 6-1.

A hazai csapat ezzel a remek teljesítménnyel biztosan tartotta itthon a három pontot az elképzelés nélkül focizó vendégekkel szemben.