2017.04.11. 14:25

A Nagykarácsony rengeteg ziccert hibázva kapott ki otthon a Pusztaszabolcstól

Fejér megye - A megyei labdarúgó másodosztály 22. fordulójában a körzetünkhöz tartozó csapatok közül az Adony döntetlent játszott, a Rácalmás és a Nagykarácsony kikapott.

Balogh Tamás

Agárdi Termál csoport

Adony - MPF Ráckeresztúr 2-2 (1-2)

Vezette: Czagány Zoltán.

Adony: Hamar - Drapcsik, Budai, Szabó B., Szántó I. (Böjte L.), Szántó P., Csucsai, Varga Z., Vukajlovics P. (Böjte D.), Erdei, Nebucz.

MPF Ráckeresztúr: Lósits - Lakatos, Neuvert, Bendák, Hartai (Takács M.), Czakó, Borsos, Horváth B., Lepsényi, Takács B. (Szilukács), Cseprekál. Edző: Zsigmond László.

Gólszerzők: Budai (7.), Szabó B. (68.), ill. Bendák (1.), Horváth B. (15.).

LMSK Cobra Sport - Rácalmás 2-0 (1-0)

Vezette: Mogyorósi Tibor.

LMSK Cobra Sport: Kovács Z. - Kovács I., Mocher (Baráth), Sütő (Gyenis), Nasta (Dicső), Csizmadia, Bagó, Horváth A., Halász, Zsiga, Cziczinger.

Rácalmás: Szabó I. - Nagy B., Godó, Szabó Z., Molnár Z., Németh Zs., Varga Á., Juhos, Csernus, Bartók, Szeitz. Gólszerzők: Mocher (14.), Sütő (76.).

Nagykarácsony - Pusztaszabolcs 1-2 (1-1)

Vezette: Almádi Sándor.

Nagykarácsony: Turi - Harasztia, Tábi, Brogyányi M., Wadolowski, Simon (Brogyányi Cs.), Komáromi, Oláh, Szabó M., Felföldi, Rabijász. Edző: Mergl István.

Pusztaszabolcs: Semsei - Csányi, Baka G., Toldi, Baka B., Sebők, Kovács A., Balogh Z. (Simon), Páhi, Baloni, Györök. Edző: Mondovics Zoltán.

A mérkőzés valamennyi résztvevője egy sikeres meccsre vágyott, a kilátogató mintegy kétszáz hazai néző egy kis szépségtapaszra a tabellára. Csapatuk az elképesztő, november óta tartó vesszőfutás megszakítására, a vendégek pedig revánsra készültek.

A Pusztaszabolcs aktív játékát a hét szöglet is jellemezte, a vezetést is ő szereztek meg, Györök Attila révén 0-1 a 22.percben. A gól fölrázta a hazai csapatot, amely az irányítást átvéve Brogyányi Márk találatával egyenlített: 1-1 a 35. percben.

A második félidőben óriási ziccereket hagyott ki a Nagykarácsony együttese, ami a futball törvényei szerint megbosszulta magát és a vendégek gyors kontrával, Györök második góljával vitték el a pontokat, és győztesen távoztak! A hazai csapat látványos, jól szervezett focit is tud játszani, de az eltékozolt helyzetei miatt vereséget szenvedett. Ezen a napon a Brogyányi fivérek sokat ígérő játékot mutattak be, ami legközelebb akár szép eredményt is hozhat a számukra.

Mondovics Zoltán a Pusztaszabolcs vezetőedzője így értékelt: - Nagyon nehezen ment a játék, mert megleptek bennünket a második félidőben. A rövid játékkal, a passzokkal és az indításokkal volt a baj. Belementünk a kapkodásba, és ez volt az igazi probléma. Nagyon pici ez a pálya, ezért laposan szerettem volna kiugratni a támadóinkat, és középen birtokolni a labdát. Terveink szerint az első ötben szeretnénk végezni.

Mergl István vezetőedző gondterhelten nyilatkozott:

- Nem találok szavakat! Fegyelmezetlenek voltunk, és egy elkerülhető gólt kaptunk. Rengeteg helyzetünk marad kihasználatlanul, ahogy a többi találkozón is. Hétről hétre rendszeresen gyakorolunk és remélem, hogy kilábalunk ebből a rossz szériából. Csináljuk a dolgunkat, és majd meglátjuk, hogy ennek mi lesz a vége.

További eredmények a csoportban: Sárbogárd II - Besnyő-Iváncsa II 2-2 (0-1), Szabadegyháza-Káloz 1-0 (1-0), Ikarus-Maroshegy - Enying 2-1 (2-1). Nagylók-Seregélyes 2-5 (0-2).

Az Osz-Car csoport eredményei:

Aqvital FC Csákvár II - Szár 2-4 (0-1), Bodajk - Vál 2-2 (1-2), Videoton Baráti Kör - Kápolnásnyék 1-3 (0-0), Csór Truck-Trailer - Puskás FC III 1-1 (0-1), Pusztavám-Jüllich - Pákozd-Mór II 2-1 (2-1), Pázmánd-Mány 3-6 (0-3).