2017.05.01. 20:55

A Mezőfalva mélyrepülése

A megyei I. osztályú bajnokság 25. fordulóját rendezték. Az Iváncsa megszenvedett Agárdon, s tovább tart a Mezőfalva mélyrepülése.

Baracs - Velence 3-1 (2-0)
Baracs, 150 néző.

Baracs: Tóth N. - Fülöp, Prókai (Rezes), Bartók S., Sági J. (Badi) - Éliás (Sebestyén), Nagy Dominik (Szurma), Varga T., Ásványi - Balogh D. (Nagy Dániel), Oroszi. Vezetőedző: Gyalus Zoltán.

Gól: Oroszi (33.), Nagy Dominik (36.), Rezes (85.), illetve Czifra (47.).

Az első félidő elejére komoly előnyt szerzett a Baracs. A 33. percben egy bal oldali bedobásból Oroszi tolta be a labdát Krencz hálójába, majd rá három percre Nagy Dominik vetődött fejessel a szintén balról érkező labdába, 2-0.

A pihenőt követően kicsit feléledtek a vendégek, de gólt nem tudtak szerezni a helyzeteikből. Majd a hazaiak tovább folytatták a Velence beszorítását. A 86. percben a baracsi támadások ellenére mégis a tóparti csapat szépítette az eredményt, 2-1. A találkozó lefújásáig azonban volt még tartalék a hazai csapatban. Rezes a 85. percben eldöntötte a mérkőzést, 3-1.

A meccs végén Gyalus Zoltán foglalta össze a látottakat: - A második félidő elején a Velence minden mindegy alapon lerohant, mi pedig egy picit elaludtunk. A végére azonban visszavettük a játék irányítását. Felőröltük őket és rúgtunk még egy gólt.

A móri Gál Dániel jó ütemben bólintott a jobb oldalról érkező beadásra Fotó: Horváth László

Mezőfalva - Mór 1-3 (0-0)
Mezőfalva, 120 néző.

Mezőfalva: Papp M. - Móricz, Balogh I., Szabó K. (Suplicz), Szilva (Bozsoki) - Sági R., Balogh D., Mekota, Bartus - Szili Z., Márok.
Vezetőedző: Hajnal Attila.

Gól: Móricz (81.), illetve Gál D. (60.), Bánfalvi (65.), Mayer (78.).

Az első félidőben igyekezett vezetést szerezni a móri csapat, de a hazai védelem sikeresen hárította a rohamokat. A 16. percben Móricz révén még gólveszélyes helyzetet is kialakított Hajnal Attila legénysége. A 60. percben azonban megtört a hazai ellenállás. Jobb oldalról érkező beadást bólintott kapura Gál, 0-1. Öt perc múlva újabb vendéghelyzetben, szintén a jobb oldalról volt eredményes a Mór.

Az alapvonalról visszapöckölt labda szállt a középen álló Bánfalvi elé, aki az üresen maradt kapuba talált, 0-2. A 78. percben az előbbi gólszerző Bánfalvi indította Mayert. A móri csatár remek ütemben, két hazai védőt is hátrahagyva húszméteres előzéssel tört kapura. A kirohanó Papp Martin már nem tudta a helyzetet menteni, így harmadik gólját is belőtte a Mór. A meccs vége előtt Móricz szépített.

További eredmények: Ercsi Kinizsi - Bicske 0-5 (0-1), Sárosd Sport 36 - Lajoskomárom 3-2 (1-2), Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő - Iváncsa 0-2 (0-1), Sárbogárd - Aba-Sárvíz 2-0 (0-0), Pátka - Tordas 0-1 (0-1), Martonvásár - Polgárdi 2-0 (1-0).