2016.08.21. 20:03

A Polgárdi szájából kiénekelték a sajtot

Polgárdi - Nem tudta megismételni előző heti győzelmét a Polgárdi, bár vezetett, de vereséggel zárt a Velence ellen.

Káldor András

Polgárdi-Velence
-2 (1-0)

Polgárdi, 150 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Polgárdi: Bernáth - Csrepka Márton (Csizmadia D.), Szabó B. (Balogh R.), Borbás, Csrepka Máté - Csizmadia G., Egerszegi, Farkas D., Bencze (Spánitz) - Kosztolányi, Magda. Vezetőedző: Viktor Ferenc

Velence: Bostyán - Harmati, Rakonczay (Széll), Gál-Gerlach, Horváth B - Gulyás-Kovács, Balla, Tóth B. (Németh Zs.), Gémes (Szombati) - Waltner (Németh E.), Pintér. Vezetőedző: Czakó András

Gól: Egerszegi (21.) illetve Horváth B. (52.), Németh Zs. (58.)

Jók: Egerszegi illetve Horváth B., Németh Zs.

A 21. percben egy oldalszabadrúgást követően Bostyán Ernő kiütötte a labdát, amely Egerszegi Zoltán elé került, aki 20 méterről átlövésből betalált. 1-0. Ezután átvette az irányítást a Polgárdi, és a 44. percben Kosztolányi Bencét szabálytalanul szerelték egy kiugratás után a 16-oson belül, de a sértett a büntetőt kihagyta. A szünetet követően egy óriási védelmi hibát használtak ki a vendégek, Bernáth Imre rosszul helyezkedett, és Horváth Balázs kiegyenlített. 1-1. A találat fellelkesítette a Velence gárdáját, hogy az 58. percben egy szöglet után a kipattanó labdát a rutinos Németh Zsolt 20 méterről a bal felső sarokba lőtt. 1-2. Nagyon jól eltalált lövés volt! A félidő hátralevő idejében hiába nyomott, és szegezte kapuja elé ellenfelét a Polgárdi már nem tudott szépíteni. A szerencsésebb, és okosan futballozó csapat nyert.