2014.08.05. 14:33

A serdülő Némedi ifi bajnok lett

Augusztus 2-3-án Szolnokon rendezte a Magyar Kajak-Kenu Szövetség az Ifjúsági és U23 Magyar Bajnokságot a Dunaferr versenyzőinek részvételével.

A viadalon ötvenhat klub vett részt és összesen 2287 nevezés érkezett.

A dunaújvárosiak közül a még csak serdülő korú (tizenhat éves) Némedi Konrád ifjúsági magyar bajnok lett 500 méteren, az U23-as Kiss Balázs ezüstérmet szerzett 200 méteren és az ifjúsági Kovács Máté András is szerzett egy bronzérmet, szintén 200 méteren.

Az ebben az évben a maratonra készülő Pető Réka Dominika 1000 és 500 méteren is döntőbe jutott, előbbi számban ötödik, utóbbiban kilencedik helyen végzett.

A Dunaferr két versenyzője, Vass András és Hajdu Jonatán Dániel gőzerővel készül a hétvégén Moszkvában megrendezendő világbajnokságra, ahol Vass C-4 1000 méteren, Hajdu a 4x200 méteres váltóban szerepel. Az első futamok csütörötök rajtolnak el a moszkvai pályán.

A Dunaferr sportolóinak eredményei: C-2 férfi ifjúsági 1000 méter: 1. Némedi Konrád–Krasznai Péter (Graboplast Győr).

K-1 női ifjúsági 1000 méter:  5. Pető Réka Dominika.
C-1 férfi U23 1000 méter: 9. Kiss Balázs.
C-1 férfi ifjúsági 1000 méter: 4. Kovács Máté András.
C-1 férfi U23 200 méter: 2. Kiss Balázs.
C-1 férfi ifjúsági 200 méter: 3. Kovács Máté András.
K-1 női ifjúsági 500 méter: 9. Pető Réka Dominika.
C-1 férfi U23 500 méter : 8. Kiss Balázs.
C-1 férfi ifjúsági 500 méter: 1. Némedi Konrád, 6. Kovács Máté András.

Felkészítő edzők: Hubik András (Kiss Balázs, Kovács Máté András, Pető Réka Dominika) és Molnár Gergely (Némedi Konrád)