2016.10.06. 16:01

A Dunaferr SE kajak-kenusai ismét helytálltak, több dobogós helyet szereztek

Sukoró - Október első hétvégéjén a kajak-kenusok utolsó országos gyorsasági versenyét rendezte meg a Magyar Kajak-Kenu Szövetség: a keretfeltöltőt és a Dunai István Emlékversenyt a 10-17 éves korosztály számára.

Szombaton a 14-17 évesek 500 és 1000 méteres futamait bonyolították le, vasárnap pedig minden korosztály számára egységesen 2000 méter volt a táv. Ezen a versenyen a kölyök, a serdülő és az ifjúsági keretekbe lehetett még bekerülni, de minden korcsoportban csupán egy-két kiadó hely volt, ezért még kiélezettebb csatákra volt kilátás, mint a július-augusztusi korosztályos bajnokságokon.

Sukorón 63 klub összesen 1275 nevezést adott le, a Dunaferr Sportegyesület kajak-kenu szakosztályának versenyzői mind a két napon rajthoz álltak. A dunaújvárosiak végül egy aranyérmet (Kovács Áron), két ezüstérmet (Mányi Zsófia valamint a Kovács Bendegúz-Éberhardt Richárd páros), és számtalan további helyezést, ezzel együtt érmet szereztek. Ugyanis a gyermek, kölyök és serdülő korosztályokban az 1-6. helyezettet medállal is díjazzák.

Kovács Bendegúz és Éberhardt Richárd, akik MK-2 férfi U12-es korosztályban 2000 méteren második helyezettek lettek
Fotó: Dunaferr SE

A versenyen elért eredménye alapján Mányi Zsófia bekerült a serdülő válogatott keretbe, így Slihoczki Ádám és Kollár Kristóf kenusok mellett már egy női kajakos kerettaggal is büszkélkedhet a szakosztály!