2017.04.17. 18:50

Bő harminc perc alatt született négy találat

Dunaújváros - Az utolsó félóra gólerős játékának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott az NB III Közép csoportjának huszonhetedik fordulójában a Dunaújváros PASE labdarúgócsapata.

Dunaújváros PASE - Méhkeréki SE

4-0 (0-0)

Dunaújváros Stadion, 300 néző. Vezette: Éreth Attila (Illés, Bati).

Dunaújváros PASE: Vaszócsik - Csendes, Pölöskei, Farkas V. - Dorogi R., Tóth Á. (Blatt a 31. p.), Király B., Csehi - Dobos Á. (Horváth K. a 80. p.), Tóth T. (Kercsó B. a 78. p.), Szepessy R. Vezetőedző: Dobos Barna.

Méhkeréki SE: Patka - Boros (Pojendán a 78. p.), Komlósi, Vincze, Krajcs (Bondár a 73. p.) - Sztojka, Ruzsa, Kovács Gy., Fülöp - Furár (Lukucz a 70. p.), Hegedűs. Vezetőedző: Bóka Demeter László.

Az újvárosiak kapitánya, Csehi Tamás ismét gólt szerzett Fotó: Ady Géza

A találkozó elején Tóth Tibor tört be a tizenhatoson belülre, ahol gyanús körülmények között szerelték, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot. Nem sokkal később Vaszócsik védte Hegedűs lövését. A tizedik percben Dobos Áron szögletét Szepessy Róbert fejelte kapura, de a vendégek kapusa hárított. A félidő középső időszakában Csehi, valamint Sztojka lövése jelentett veszélyt a kapukra. A szünet előtt Dobos Áron szabadrúgása okozott gondot Patkának, de végül hárított. A fordulást követően a vendégek előtt két hatalmas gólszerzési lehetőség is adódott, de Vaszócsik Viktor mindkétszer bravúrral hárított. Ezzel, mint később kiderült a méhkerékiek el is lőtték minden puskaporukat. Az 59. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes. Csehi átadását követően Blatt pontos labdát adott Tóth Tibornak, aki Patka alatt gurított a kapuba (1-0). Hét perccel később egy lefejelt labdát Csehi bombázott a hálóba (2-0). A hetvenhetedik percben Tóth Tibor beadását Szepessy Róbert juttatta a vendégek kapujába (3-0). Nyolc perccel a játékidő vége előtt Blatt huszonhárom méterről lőtt a hálóba (4-0). A vége előtt a csereként beállt Horváth Kevin szerezhetett volna gólt, de lövése elgurult a kapu mellett. Összességéban teljesen megérdemelt győzelmet arattak a dunaújvárosiak.

A forduló további eredményei: Szentlőrinc SE - Pénzügyőr SE 0-3, Dabas-Gyón FC - Szigetszentmiklós 1-3, Komlói Bányász - Dunaharaszti MTK 1-2, Várfürdő-Gyulai Termál FC - FC Dabas 1-0, Szekszárdi UFC - Pécsi MFC 1-2, Ferencvárosi TC II - Hódmezővásárhelyi FC 2-2, Budafoki MTE - Békéscsaba II 5-0, Mórahalom VSE - Paksi FC II 1-4.

1. Budafok 26 21 2 3 56-18 65

2. Sz.miklós 27 19 4 4 60-26 61

3. Pmfc 27 18 3 6 65-20 57

4. Dunaújváros 27 15 5 7 54-33 50

5. H.vásárhely 27 14 6 7 41-31 48

6. Paks II. 26 13 6 7 48-34 45

7. Pénzügyőr 27 12 5 10 34-35 41

8. Szekszárd 27 9 10 8 27-26 37