2016.09.19. 05:10

Bombagóllal szerzett vezetést a DPASE - Kiegyenlített csatában nyertek az újvárosiak

A labdarúgó NB III Közép-csoportjában a hetedik fordulót rendezték az elmúlt hétvégén. A szombati játéknapon a Dunaújváros PASE gárdája mindhárom pontot itthon tartotta.

Dunaújváros PASE - Pénzügyőr SE 2-1 (1-0)

Dunaújváros Stadion, 200 néző. Vezette: Sipos Katalin (Legeza, Éles).

Dunaújváros PASE: Vaszócsik - Hajdók, Csendes, Páles, Csehi - Dorogi R., Blatt, Ablonczy, Király (Kercsó B. a 80. p.) - Tóth T., Dobos Á. (Nyicsenkó a 89. p.). Vezetőedző: Dobos Barna.

Pénzügyőr SE: Hajdu - Szigeti, Luczek, Bíró, Nagy B. (Pápai a 85. p.) - Szabó B., Karvalics - Rabatin Sz., Sztrunga (Rabatin N. a 63. p.), Laurinyecz (Turi a 63. p.), Feil. Vezetőedző: Vatai Attila.

Az első tíz percben a két tizenhatos között küzdöttek a csapatok. Ebben az időszakban a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A tizennegyedik percben azonban ritkán látható nagy gólt láthattak a nézők. Blatt Pál huszonhat méteres lövése védhetetlenül vágódott a kapu jobb felső sarkába (1-0). A gól után a hazaiak már játszhatták a kedvenc kontra játékukat. A fordulást követően is veszélyesebben játszottak a hazaiak. Az ötvenhatodik percben a sarokrúgást követően Páles fejelt a kapuba (2-0). Ezt követően azonban több hiba is becsúszott az újvárosiak játékába. A hatvankilencedik percben bal oldali beadást követően az egyik hazai védő kezéhez ért a labda. A megítélt büntetőt Luczek lőtte a kapu bal oldalába (2-1). A hajrában a hazaik elsősorban az eredmény megtartására törekedtek.

A forduló további eredményei: Komlói Bányász - Pécsi MFC 1-3, Szigetszentmiklós - Dunaharaszt 4-1, Szekszárd - Mórahalom 1-1, Dabas-Gyón - Budafoki MTE 0-2, FTC II - FC Dabas 1-0, Szentlőrinc - Békéscsaba II 3-2, Méhkerék - Hódmezővásárhely 1-4, Várfürdő-Gyulai Termál FC - Paksi FC II 1-1