2017.02.05. 19:55

DAB: nincs pályaelőnyük

Székesfehérvár - A Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata lejátszotta utolsó MOL Liga-alapszakasz mérkőzését. Ellenfelük, a Fehérvári Titánok hosszabbításban 6-5-re nyertek.

Kovács Anita

A MOL Liga alapszakaszának utolsó fordulójában tegnap este négy mérkőzést játszottak a csapatok. A Ferencváros - DVTK és az UTE - MAC meccseknek már nem volt tétjük, de a Fehérvári Titánok - DAB és a Csíkszereda - Debrecen összecsapásnak annál több. Ugyanis ezen a két találkozón dőlt el, hogy az alapszakaszban a DAB vagy a Debrecen végez a negyedik helyen. Miért fontos ez? A rájátszásban a negyedik helyezettnek pályaelőnye van, az ötödiknek már nincs. Ez annyit jelent, hogy az elődöntőbe jutásért - az egyik fél negyedik győzelméig tart a párviadal -, ha mindent eldöntő hetedik meccsre van szükség, akkor azt a negyedik helyezett hazai környezetben játszhatja, az ötödik pedig idegenben. Most már tudjuk, a Debrecen lett a negyedik, a DAB végül hatodikként fejezte be az alapszakaszt, mivel tegnap a fehérváriak legyőzték az Acélbikákat.

Most nem sikerült győzniük a DAB hokisainak - sebaj, jöhet az izgalmasnak ígérkező MOL Liga rájátszás! Fotó: Molnár Artúr

Pedig a mérkőzés a DAB számára kezdődött jobban, hiszen már a 7. percben megszerezték a vezetést, azután azonban kétszer is kétgólos hátrányból kellett felállniuk Azariéknak. Remekül sikerült is tartaniuk a tempót a fehérváriakkal, de igazából a mérkőzés egészében az eredmény után szaladtak a dunaújvárosiak. A rendes játékidő vége előtt három perccel sikerült az egyenlítés. Miután a hatvanadik perc lefújása után is maradt az egál, jöhetett a hosszabbítás, amiben a Fehérvár bizonyult jobbnak (6-5).

A további eredmények: Csíkszereda - Debrecen 4-5 (3-2, 0-0, 1-2, 0-0, 0-1), Ferencváros - DVTK Jegesmedvék 5-7 (1-4, 3-3, 1-0). Az Újpest - MAC Budapest találkozó lapzártánk után ért véget.

Az alapszakasz végeredménye: 1. DVTK 40 mérkőzés/95 pont, 2. MAC 39/88, 3. Újpest 39/77, 4. Debrecen 40/69, 5. Brassó 40/67, 6. DAB 40/66, 7. Ferencváros 40/48, 8. Fehérvári Titánok 40/44, 9. Dunaera Galati 40/39, 10. HK Beograd 40/33, 11. Csíkszereda 40/31.

(A felsorolásunkban nem szerepel az UTE - MAC mérkőzés eredménye.)

A rájátszás február 14-én, kedden kezdődik. A párosítások úgy alakulnak ki, hogy az alapszakasz első négy helyezettje ellenfelet választ az 5-8. helyezettek közül. Pontosabban a negyediknek marad az a csapat, amelyet az első három nem nézett ki magának.

Dunaújvárosi Acélbikák - HK Beograd 8-3 (4-0, 3-0, 1-3)

Dunaújváros, 350 néző. Vezette: Németh M., Varjú Á., Kis-Király, Pálkövi.

DAB: Duschek - Hruby, Ölander (2) - Hudec (2), Ladygin 1 - Lencsés, Hüffner 1 - Magosi E. - Dansereau 3, Cseter (1), Azari (4) - Becze 2 (2), Borbás, Kaskov - Németh P., Nagy M. (1), Léránt (1) - Lévai, Odnoga 1, Tanka. Edző: Heikki Mälkiä.

Fehérvári Titánok - Dunaújvárosi Acélbikák 6-5 (3-1, 2-2, 0-2, 1-0)