2017.05.15. 14:35

Megyei I.: Élesedik a kiesés elleni csata

DUNAÚJVÁROS - A megyei I. osztályú bajnokság 27. fordulóját rendezték. A Martonvásár legyőzte a Mórt, amíg tovább tart a kiesőjelöltek küzdelme.

Káldor András

Baracs - Aba-Sárvíz 5-0 (2-0)

Baracs, 100 néző.

Vezette: Altorjay Áron Gellért.

Baracs: Tóth N. - Oroszi, Fülöp (Varga T.), Prókai (Rezes), Bartók S. (Nagy Dániel) - Balogh D. (Sebestyén), Sági, Éliás, Szili Sz. - Szurma (Nagy Dominik), Mészáros S. Vezetőedző: Gyalus Zoltán.

Aba-Sárvíz: Sereg - Mészáros Sz., Tóth R., Lakk, Glócz - Madácsi, Vinklár P., Esze, Balogh T. - Réti, Bujtás (Sallai). Vezetőedző: Bor József Dezső.

Gól: Balogh D. (2., 7., 66.), Tóth R. (öngól, 67.), Nagy Dominik (77.)

Jók: Balogh D. (a mezőny legjobbja), Éliás, Mészáros, Oroszi, illetve senki.Már a mérkőzés elején gyorsan vezetéshez jutott a Baracs. A második percben szögletről induló jobb oldali hazai kontra során Szurma Péter tört előre, aki Balogh Dávidnak tálalt kapu elé. 1-0. Öt perc múlva ismét Balogh jutott főszerephez. Az abai kapu előtt megpattanó labdát juttatta Sereg Zoltán hálójába. 2-0. A szünetig voltak még helyzetei a baracsi csapatnak, de gól nem született.

A pihenőt követően a 66. percben újfent Balogh talált kapuba, 3-0. Majd az abaiak is feliratkoztak a góllövők listájára, de ezúttal öngól formájában. Tóth Richárd növelte ellenfele előnyét 4-0-ra. A 77. percben még Nagy Dominik is betalált a vendégeknek, így a meccs végére 5-0 szerepelt a mérkőzés jegyzőkönyvében. A látottakat a baracsi edző, Gyalus Zoltán kommentálta: - Egy kicsit elkényelmesedett a csapat az első két gól után. A taktikában a széleket igyekeztünk megjátszani, így kerülve a védők mögé. Az egész csapat mellett külön kiemelhető Balogh Dávid teljesítménye.

Mezőfalva - Velence 4-3 (2-2)

Mezőfalva, 100 néző.

Vezette: Stumpf Tamás.

Mezőfalva: Papp M. - Balázs, Móricz, Szabó K. (Begán), Szilva (Suplicz) - Bozsoki, Mekota, Garda, Bartus - Márok, Balogh I. Vezetőedző: Hajnal Attila.

Velence: Krencz - Tóth A., Silhány, Rakonczay, Gulyás-Kovács - Németh E. (Harmati), Pál I. (Németh Zs.), Pintér B. (Lantos), Baranyai (Gál-Gerlach) - Czifra, Bakonyi. Vezetőedző: Pavlik József.

Gól: Szilva (22.), Mekota (30.), Móricz (54.), Németh Zs. (62., öngól), illetve Pál I. (18.), Czifra (28.), Rakonczay (46.). Kiállítva: Rakonczay (75.).

Jók: Szilva, Móricz, Mekota, illetve Czifra.

A 18. percben hazai kapufáról indult velencei támadásból először Pál István szerzett találatot. 0-1. A gólra válasz a 22. percben Szilva Tamástól érkezett, aki tizenkét méterről passzolt a velencei kapuba. 1-1. A 28. percben újra a vendégeknél volt az előny, ezúttal Czifra István indult meg jobb középről, és szerzett ismét velencei vezetést. A félidőig azonban egyenlíteni tudott a Mezőfalva, Mekota Bernát volt a hazaiaktól eredményes.

A pihenőt követően mezőnyfölénybe került a hazai együttes, azonban mégis a Velence jutott újra előnyhöz Rakonczay révén. Az 54. percben Szilva buktatásáért büntetőt ítélt Stumpf játékvezető, a tizenegyest Móricz Csaba értékesítette, így 3-3-as állással megint nyitottá vált a mérkőzés. A meccsre a koronát a 62. percben a velencei Németh Zsolt tette fel, aki hazaadásnak szánt fejesét a kifutó Krencz fölött a saját kapujába fejelte. 4-3.

A találkozón a vendégek gólszerzőjét a 75. percben kiállították, aki nem bírt az indulataival, és az öltözőbe menet belerúgott az egyik folyosón lévő ajtóba. A rúgástól az ajtó lapja kiszakadt, közel húszezer forintos kár keletkezett. A mérkőzés után a két csapat vezetője megegyezett, hogy a Velence megtéríti a kárt. A játékos tettét valószínűleg vizsgálja majd a szövetség.

Sárosd Sport 36 - Tordas 2-1 (2-0)

Sárosd Sport 36: Rauf T. - Susa, Dvéri Zs., Truszek (Kosaras), Lendvai - Kállai (Imre G.), Killer M., Ladányi (Arany), Kargl - Vajda (Imre J.), Szabó N. Vezetőedző: Dvéri Zsolt.

Tordas: Kires - Kerényi, Hadnagy, Márkus, Kun - Kőszegi, Hermann, Bakos L. (Szabó B.), Szép A. (Héder) - Farkas Zs., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor.

Gól: Dvéri Zs. (7.), Killer M. (24.), illetve Farkas Zs. (50.). Jók: az egész csapat, illetve Kőszegi, Kerényi.

Ercsi Kinizsi - Lajoskomárom 3-1 (0-1)

Ercsi Kinizsi: Hodula - Rebők, Hoffmann, Gróf (Pintér L.), Varga K. - Rapai, Ivacs (Kondreska), Fridrich, Nagy R. - Hosszú P., Szalánczi. Vezetőedző: Gróf András.

Lajoskomárom: Sári - Kunos (Csizmadia), Nyári, Nyul, Kövecses - Vadászi (Berta), Posta, Vései, Fodor M. - Czéhmeiszter, Reichardt (Szabó Z.). Megbízott edző: Csulik Zoltán.

Gól: Ivacs (54.), Hosszú P. (60.), Nagy R. (88.), illetve Fodor M. (37.).

Jók: Hodula, Hosszú P., Nagy R., Kondreska, illetve Vései, Kövecses.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő - Bicske 2-2 (0-1)

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Kocsis D., Oláh D., Ihász, Balogh Á. (Balogh Botond) - Tóth B. (Katóka R.), Bernáth I., Klauz, Burucz, Hanák - Sowunmi A. (Kuti). Vezetőedző: Balogh Zsolt.

Bicske: Milinte - Katona, Sötét, Budovinszky, Dukon - Rigó G. (Köntös), Pump, Varga Z., Németh E. - Móri, Molnár A. (Máté). Vezetőedző: Raffai Rudolf.

Gól: Burucz (63.), Hanák (75.), illetve Móri (40., 80.)

Jók: Burucz, illetve Móri.

Iváncsa - Polgárdi 4-0 (1-0)

Iváncsa, 150 néző.

Vezette: Rózsa József.

Iváncsa: Boldog - Balogh L., Nédó (Velez), Berényi (Majláth), Bartha (Csányi) - Facskó, Szauter (Barócsai), Pribék, Godslove - Aradi, Fodor G. Vezetőedző: Masinka László.

Polgárdi: Szabó N. - Spánitz A. (Bernáth I.), Csrepka Máté, Csizmadia G. - Szabó B., Egerszegi, Csizmadia D., Farkas D., Tóth P. - Csrepka Márton (Keserű), Kosztolányi. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán .

Gól: Balogh L. (52., 60., 62.), Berényi (41.). Kiállítva: Csrepka Máté (73.).

Jók: Balogh L. (a mezőny legjobbja), Facskó, Nédó, illetve Kosztolányi.

A 41. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat, Facskó József bal oldali beadását Berényi Balázs a kapu jobb oldalába fejelte. 1-0. Az 52. percben ismét Facskó centerezett, ám most Balogh László érkezett jó ütemben, és közelről a kapuba lőtt. 2-0. A 60. percben Facskó-Szauter István összjáték után Baloghot hozták kihagyhatatlan helyzetbe, aki nem is hibázott. 3-0. Két perccel később Nédó Gábor parádés átadását Balogh László váltotta gólra. 4-0. Még egy kiállítás tartozik a mérkőzés krónikájához, a vendégektől Csrepka Máté mehetett idő előtt zuhanyozni a 73. percben.

Martonvásár - Mór 3-1 (1-0)

Martonvásár: Nagy Gy. - Endrefalvi, Vörös F., Kővári F., Kanyó - Magyar B. (Gábor), Szilágyi R., Berczi, Szabó L. (Szigeti) - Radics, Bozsó (Cziklin). Vezetőedző: Patkós Csaba.

Mór: Pap - Végvári, Kaszás, Bátki, Tornyai T. - Cseszneki, Gál D., Radács (Osgyán), Tar (Tetzli) - Mayer (Tanárki), Cseh (Bánfalvi). Vezetőedző: Németh Bálint.

Gól: Szabó L. (23.), Cziklin (54.), Magyar B. (65.), illetve Cseszneki (85.).