2017.03.19. 15:20

Ellentétes félidők - A szünet előtt taktikusabban játszott az FC Dabas

Dunaújváros - A 2016/2017. évi NB III-as labdarúgó-bajnokságban második alkalommal hagyta el vesztesen hazai mérkőzést követően a pályát a Dunaújváros PASE együttese szombaton.

Dunaújváros PASE -

FC Dabas 1-2 (0-2)

Dunaújváros Stadion, 200 néző. Vezette: Kovács Imre (Lados, Török).

Dunaújváros PASE: Vaszócsik - Farkas V., Pölöskei, Csendes - Kercsó B., Ablonczy (Dorogi R. a 46. p.), Blatt, Csehi - Dobos Á., Tóth T. (Király B. a 79. p.), Szepessy R. Vezetőedző: Dobos Barna.

FC Dabas: Scheilinger - Eördögh, Sós (Nádházi a 72. p.) Makrai, Tóth M. - Sárközi N., Csordás Simon (Takács K. a 87. p.), Surányi - Zsolnai, Erős, Kiss V. (Ladányi a 80. p.). Vezetőedző: Erős Károly.

Az esőtől felázott, csúszós talajon jól kezdett a dunaújvárosi együttes. A vendégek csak a szerencséjüknek köszönhették, hogy a kapu előtti kavarodásokból nem szerzett gólt a hazai együttes. Az első tíz percet követően azonban egyre magabiztosabb lett az FC Dabas gárdája. A megszerzett labdákat próbálták tudatosan megjátszani, így gyors kontrákkal a széleken az újvárosi védelem mögé kerültek. Egy ilyen támadást követően a balról beadott labdát Csordás tíz méterről a vágta a kapuba (0-1). Az első félóra végén Ablonczy húsz méteres szabadrúgását védte bravúrral Scheilinger.

A negyvenedik percben megduplázták előnyüket a vendégek. Egy bal oldali sarokrúgást követően az egykor Dunaújvárosban is futballozó Sárközi Norbert fejelte a hálóba (0-2). A fordulást követően az újvárosiak támadóbban léptek fel. Többnyire a vendégek térfelén pattogott a labda, de figyelni kellett a veszélyes dabasi kontrákra is. A hetvenharmadik percben sikerült szépíteniük a hazaiaknak. Egy ártalmatlan szituációban Tóth Tibort rántották le a tizenhatoson belül, és a megítélt büntetőt Szepessy Róbert biztosan értékesítette (1-2). A hajrában még volt gólszerzési lehetőségük a hazaiaknak, de az eredmény nem változott.

A forduló további eredményei: Dabas-Gyón FC - Hódmezővásárhelyi FC 0-1, Szigetszentmiklós - Pénzügyőr SE 1-2, Várfürdő-Gyulai Termál FC - Mórahalom VSE 1-1, Szekszárdi UFC - Budafoki MTE 0-1, Ferencvárosi TC II - Pécsi MFC, Méhkeréki SE - Dunaharaszti MTK, Komlói Bányász - Békéscsaba II, Szentlőrinc SE - Paksi FC II

1. Budafok 23 19 1 3 46-17 58

2. Sz.miklós 23 17 3 3 55-24 54

3. Pécs 22 14 2 6 52-16 44

4. Dunaújváros 23 13 4 6 47-29 43

5. H.vásárhely 23 13 3 7 36-27 42

6. Paks 22 12 4 6 42-30 40

7. Pénzügyőr 23 10 5 8 28-30 35

8. Szekszárd 23 8 9 6 23-21 33