2014.05.16. 16:10

Endrész Klaudia elhunyt versenyzőtársának ajánlotta aranyérmét

Május 13-án a megépült csodálatos székesfehérvári ARAK pályán rendezték meg a megyei atlétikai diákolimpia versenyét.

A dunaújvárosi Vasvári Pál Általános Iskola atlétái dacolva a zord időjárással fantasztikus eredményeket értek el a döntőben. A III-IV. korcsoportban a vasváris Endrész Klaudia tizenhárom évét meghazudtoló szenzációs távolugró eredményt ért el. 572 centimétert ugrott, ami országos csúcs.

Klaudia a megnyert aranyérmét a decemberben szén-monoxid mérgezésben elhunyt sportolótársának Kun Zitának ajánlotta fel. Ők ketten nagyon jó barátok voltak, többször is versenyeztek együtt a korosztályos válogatottban. A régi távolugró rekordot éppen az egri Kun Zita tartotta 560 cm-rel. Ez a megható gesztus azt jelenti, hogy Klaudia május 27-én az országos döntőben szeretné átadni aranyérmét Kun Zita édesanyjának. Gyönyörű sportemberi cselekedet!

Endrész Klaudia országos csúcsot ugrott, majd felajánlotta aranyérmét elhunyt barátnőjé emlékére (Fotó: amatőr felvétel)

A fehérvári versenyen Csenki Tamara magasugró eredményei is nagyszerűek. Az esőáztatta ugróhelyre 150 cm-es magasságból érkezett. Ahogy Klaudia, ő is aranyérmet kapott.

További eredmények: Kun Mirjam 600 m-en 2. hely, 4x100-as lány váltó 2. hely (Bernáth Judit, Csenki Tamara, Kun Mirjam, Endrész Klaudia). Varga Ádám kislabdahajításban harmadik helyen végzett. További helyezettek: Nedesóczki Gréta (100 m) 5. hely, Herczog Bence (távolugrás) 5. hely, Szabó Bence (magasugrás) 6. hely, Papp Dávid (kislabdahajítás) 8. hely. A vasváriak atléták edzője: Pappné Házi Éva. De ugyancsak ő edzi Imre Noémit (Móricz iskola), aki távolugrásban végzett a harmadik helyen, Budai Boglárka (Széchenyi gimnázium) 300 méteres 2. hely és Kiss Zsolt (Hild szakiskola) 200 m-en 3. helyezett.

Május 15-én pocsék időben folytatódott a megyei diákolimpia, ahol a Vasvári iskola csapatversenyben második helyet szerzett (60 m, távolugrás, kislabdahajítás, 600 m). A csapat tagjai: Endrész Klaudia, Csenki Tamara, Kun Mirjam, Bernáth Judit, Fodor Kitti, Weisz Heather.

Egyéni összetettben Endrész Klaudia első helyet nyert, Csenki Tamara harmadik lett, a Dózsa iskola tanulója, Fodor Neszta, a Dózsa iskola tanulója a negyedik helyet szerezte meg.