2016.10.21. 20:25

Esélyesként nehezebb volt - Ezen az összecsapáson mindkét csapat nyerhetett volna

Dunaújváros - Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Közép-csoportjában a tizenkettedik fordulót rendezik ezen a hétvégén. A pénteki nyitómérkőzésen a Dunaújváros PASE gárdája a Dabas-Gyón FC csapatát látta vendégül.

A találkozó esélyesének a bajnoki tabella harmadik helyén álló hazai együttes számított, hiszen a vendégek a forduló előtt a tizenhatodik helyen szerénykedtek. Az egésznapos esőzés miatt alaposan felázott talaj várta a csapatokat.

Dunaújváros PASE - Dabas-Gyón FC 1-1 (1-1)

Dunaújváros Stadion, 300 néző. Vezette: Tuczai Miklós (Kis Z., Kovács G.).

Dunaújváros PASE: Vaszócsik - Dorogi R., Csendes, Páles, Csehi - Ablonczy, Blatt - Kercsó B., Dobos Á., Tóth T., Király B. (Novák Zs. a 68.p.). Vezetőedző: Dobos Barna.

Dabas-Gyón FC: Kovács T. - Méder, Kozma, Mészáros R., Vasas (Pirik a 62. p.) - Borsos, Csepregi, Lannert - Sós (Horváth R. a 89. p.), Lakatos (Poncok a 62. p.), Nagy A. Vezetőedző: Aranyos Imre.

A győzelemre esélyesebbnek tartott DPASE játékosa, Blatt Pál (balra) csatázik a labdáért - a vége csak döntetlen lett Fotó: Ady Géza

Az összecsapás első percei az ismerkedés jegyében teltek. A tizenegyedik percében azonban váratlanul vezetést szereztek a vendégek. Egy előre ívelt labdánál Páles elmélázott a tizenhatoson belül, így a labda Sós elé került, aki az alapvonalról lőhetett. Vaszócsik Viktor beadásra számított, és a labda a rövid kapufánál a hálóba jutott (0-1). A tizennyolcadik percben Ablónczy bal oldali szabadrúgását követően a felső lécre pattant a labda. A szöglet rúgást után kipattanó labdát Dobos Áron lőtte el, de a védőkről az alapvonalon túlra került a játékszer. A sarokrúgást követően Csehi fejelt fölé.

A huszonötödik percben egyenlített a hazai csapat. Egy remek jobb oldali támadást követően Dobos Áron emelt középre és a jókor érkező Tóth Tibor a kapu bal felső sarkába bólintott (1-1). Nyolc perccel később egy korszerű vendégtámadás végén Csehi becsúszva szerelt szögletre. A sarokrúgást követően lecsorgó labdát az újvárosi védők a gólvonalról vágták ki. A negyvenegyedik percbe egy szabadrúgást követően a felső léc segítette ki ismét a dabasiakat. A játékrész hajrában a vendégek veszélyeztettek. Először Sós fejelt fölé, majd Lannert távoli lövését ütötte ki Vaszócsik.

A szünet után Dobos Áron lövése jelentette az első veszélyt a vendégek kapujára, majd Kercsó Bence veszélyeztetett. Az ötvenhatodik percben egy gyors kontrát vezettek a vendégek, aminek végén Sós a kapusba lőtte a labdát. Két perccel később Király Bence egyenlíthetett volna, de életerős lövése a kapufáról perdült az alapvonal mögé. A hetvenedik percben nagy helyzetben Tóth Tibor elől mentett a kivetődő vendégkapus. A hetvennyolcadik percben a csereként beállt Novák Zsombor fejesét védte a dabasiak hálóőre. A rendes játékidőben már több említésre méltó esemény nem történt, de a hosszabbításban megszerezhette volna mindhárom bajnoki pontot a DPASE. Tóth Tibor küzdött meg egy labdáért a tizenhatoson belül, ami a végén elé került. Az újvárosiak támadója már csak a kapussal állt szembe, de tizenegy méterről Kovács Tamást találta telibe.

Összességében elmondható, hogy nem érdemtelenül raboltak pontot a vendégek. Kulturált játékukkal rendre veszélyt jelentettek a hazaiak kapuja előtt. Igaz, az utolsó pillanatban Tóth Tibor lábában maradt a döntő gól.

1. Szigetszentm. 11 10 0 1 32- 7 30

2. Budafok 11 9 1 1 22- 9 28

3. Dunaújváros 12 8 2 2 24- 9 26

4. FTC II. 11 6 3 2 17- 8 21

5. PMFC 11 6 1 4 19-10 19

6. Pénzügyőr 11 5 3 3 14-12 18

7. Méhkerék 11 5 2 4 20-20 17

8. Hódmezőv.hely 11 5 1 5 17-17 16