2016.08.04. 18:03

Hubikné Tarján Éva öt aranyérmet nyert a masters ob-n

Dunaújváros - A napokban Sukorón rendezték meg a masters, szabadidős és egyetemi magyar kajak-kenu bajnokságot, amelyre több mint 1600 nevezés érkezett. A viadalon több korábbi olimpiai és világbajnoki érmes is rajthoz áll, s ott voltak a dunaújvárosi és a rácalmási masters versenyzők, akik számos érmet gyűjtöttek.

A megmérettetésen lapátot fogtak a sportág örökzöldjei : Melbourne kenus bronzérmese, a 87 esztendős Mohácsi Ferenc, valamint a 91 esztendős Varga Feró bácsi.

A masters magyar bajnokság keretében a felnőtt mezőnyben már nem versenyző szabadidősök (22-34 évesek) és a 35 éves vagy annál idősebb mesterek ugyanolyan kiélezett csatákat vívnak egymással, mint az ifjak, készülnek egyesben, párosban és négyesben, tavasz óta gyűjtik a kilométereket és lesik az ellenfeleiket, vajon kinek hogyan megy idén a hajója?

A Dunaferr SE kajak-kenu szakosztályának masters versenyzői közül hárman álltak rajthoz szombaton és vasárnap: Hubikné Tarján Éva és Balogh István egyesben, párosban és vegyes párosban, Varga József pedig egyesben és vegyes párosban. Rácalmásról pedig Jászainé Hajdú Rozália.

S lássuk az eredményeket, amelyek mindeképpen megsüvegelendőek.

K-1 férfi 65-69 éves korosztály 500 méter: 4. Varga József.

K-1 férfi 70-74 éves korosztály 500 méter: 5. Balogh István.

K-2 női 70-74 éves korosztály 500 méter: 1. Hubikné Tarján Éva - Jászainé Hajdú Rozália (Rácalmás).

K-2 férfi 70-74 éves korosztály 500 méter: 2. Balogh István - Őry István (Lágymányos).

K-1 női 70-74 éves korosztály 500 méter: 1. Hubikné Tarján Éva.

A 200 méteres távokon a Dunaferr SE kajak-kenu szakosztályának versenyzői folytatták sikeres szereplésüket, Hubikné Tarján Éva a 70-74 éves korosztályban a korábbi két aranyérme mellé még hármat gyűjtött a sprinttávokon: K-1 200 méteren, K-2 női 200 méteren és K-2 mix 200 méteren is első lett! Női párosban - csakúgy, mint 500 méteren - a rácalmási színeket képviselő Jászainé Hajdú Rozália volt a partnere, mixben a szintén dunaferres Balogh Istvánnal ült egy hajóba.

Balogh István (70-74 éves korosztály) - vagy ahogy a sporttársai becézik, Tuti - nem csupán a mix 200 méteres páros futamban diadalmaskodott, hanem a férfi kajak kettesek sprinttávján is első lett, párostársa ezúttal is a Lágymányosi Spari versenyzője, Őry István volt. Balogh 200 méteren egyesben 5. lett. Varga József ezüstéremnek örülhetett a K-2 mix 200-as futamban, a 65-69 éves korosztályban. Társa Jászainé Hajdú Rozália (Rácalmás) volt. Varga egyesben 200 méteren a 65-69 éves korcsoportban 5. lett.