2014.12.09. 15:30

Folytatódó jó sorozatban a DASE

Dunaújváros - Valamennyi asztalitenisz-csapatbajnokságban zárulnak a versenysorozatok. Véget ér az őszi szezon.

A DASE első csapatának tagjai: Furka Attila (b), Bihercz Tamás, Nemes Szilárd, dr. Hanák Tamás

Az NB II-es záró fordulóban a Dunaújvárosi Asztalitenisz SE első csapata Pécsre látogatott a PEAC fiatal csapatához. Már a párosok küzdelméből látszott, hogy a rutinosabb, nagyobb tudású dunaújvárosiak fölényes győzelemre is esélyesek. Így is történt. A párosok megnyerését követően egyre inkább elhúzott ellenfelétől a DASE, és nagy különbséggel győzött. A Bihercz Tamás, Nemes Szilárd, dr. Hanák Tamás és Furka Attila összeállítású együttes, szükség szerint kiegészülve Hertelendy Amadóval a bajnoki nyitányt leszámítva az őszi idényt veretlenül fejezte be. A csapat a megszerzett 14 pontjával a negyedik helyen várja a tavaszi folytatást. A téli felkészülést követően majd a dobogós helyek valamelyikéért küzdhet. Az NB III-as második együttes változatlanul vezeti a bajnokságot. Ezúttal a Veszprémi Rendőr SE gárdájához látogatott. A párosoknál már látszott, hogy szoros mérkőzésre lehet számítani. Végül nagyszerű dunaújvárosi győzelem született idegenben. A DASE II legjobbja a még ifista Mizsei Tamás volt, aki hetek óta kiváló formában pingpongozik. A nem a legideálisabb teremben megrendezett bajnoki mérkőzésen (magas páratartalom) Kutschi Zoltán is fontos győzelemmel járult hozzá a győzelemhez. A harmadik csapat itthon játszott a Csákvár tartalékcsapatával, de vereséget szenvedett.

PEAC III - DASE I 4-14

Győzött: Bihercz T. 4, Nemes Sz. 3, dr. Hanák T. 3, Furka A. 2, a Nemes-Bihercz és a dr. Hanák-Furka pár 1-1.

Veszprémi Rendőr SE - DASE II 8-10

Győzött: Mizsei M. 3, Mizsei T. 3, Farkas L. 1, Kutschi Z. 1, a Mizsei-Mizsei pár 1.

DASE III - Csákvár II 4-14

Győzött: Bodó L. 2, Jójárt B. 1, Láng D. 1.