2016.10.28. 21:00

Gyenge utolsó tíz perc - Szerdán ismét egymásnak feszül a két csapat

Dunaújváros - Nagyon készült a Kohász-verésre a váci együttes. Az első osztályú női kézilabda-bajnokságban a Dunakanyar csapata a közvetlen riválisát látja a Kohászban. És otthon mindenképpen kötelező a Kohász legyőzése. Természetesen ezt a váci igyekezetet akarta meghiúsítani a dunaújvárosi csapata.

Elvesztette veretlenségét a Dunaújvárosi Kohász női kézilabdacsapata Vácott. A bajnoki mérkőzés kemény, izgalmas csatát hozott. A dunaújvárosi együttes a hajrá perceit leszámítva végig esélyes volt a pontszerzésre. Még annak ellenére is, hogy nagyon sokat hibáztak a Kohász kézilabdázói.

Sem támadásban, sem védekezésben nem tudott maradandót alkotni a vendégcsapat. A váci együttes is gyakran hibázott, de nagy lelkesedéssel, lendülettel kézilabdáztak a hazaiak, Szerdán MK-meccsen folytatódik a párharc Dunaújvárosban.

Ipress Center-Vác - D. Kohász 26-23 (13-12)

Vezette: Bonifert, Oláh.

Vác góldobói: Basic 6 (1), Soós 1, Szondi 1, Radosavlevic 2, Jovetic 4, Helembai 3, Vukcevic 2, Nascimento 5 (4), Temes 1, Hámori 1. Edző: Szilágyi Zoltán.

D. Kohász: Oguntoye - Dávid-Azari, Kovács 7, Szalai 3, Cifra 1, Micijevic 4, Rácz-Vincze 1. Csere: Csapó (kapus), Karnik 2, Termány, Klujber 3 (2), Takács D. Cifra 1, Hornyák 1, Molnár, Nick. Edzők: Zdravko Zovko, György László.

Kiállítások: 6, illetve 20 perc.

Már a mérkőzés első szakasza is nagyon szorosan alakult. Ami igencsak bosszantó volt, hogy a bírópáros könnyűszívvel mutatta fel a Kohász játékosainak a kétperces kiállításokat. De tartotta magát a dunaújvárosi gárda, s bár sokat hibázott, nem tudott nagy előnyt szerezni a Vác. Csak egy góllal volt jobb a hazai csapat a szünetben (13-12). Az bizony kiderült, hogy odahaza a váci csapat a sok rutinos légióssal és egy fantasztikus kapussal, Arenharttal mindent elkövet a győzelemért. (A brazil kapusra külön készült a Kohász, úgy látszott, nem sok sikerrel.) A bosszantó technikai hibák mellett, és a hazaiak kőkemény, sokmozgásos védekezése miatt többször nem tudta a Kohász áttörni a váci védelmet. Temes ravasz passzokkal - ide nézek, oda dobom - hangolta a hazai közönséget. Oláh és Bonifert pedig folyamatosan mutatta fel a két ujját: csakis a Kohásznak. (Ez a mérkőzés végén már rekordot is jelenthetett, mert húsz percet játszott a Kohász emberhátrányban. A hazaiak hat percet kaptak. Justitia!) De még így is sikerült a 46. percben kiegyenlíteni (17-17). Vártuk a most már megszokott, erőfölényt mutató újvárosi utolsó tíz percet, de mindhiába. Ebben is csalódnunk kellett. A váciak, miután kétgólos előnyt harcoltak ki, nagy lendülettel és hatalmas örömmel, lelkesen kézilabdáztak. És ilyenkor már az ilyen mentalitás ellen nincs sok ellenszer.

György László: - Több poszton is gyengébben teljesítettünk.

Szerdán Dunaújvárosban Magyar Kupa-mérkőzésen találkozik a két csapata.

Camila Micijevicet csípték, rúgták, harapták, mégis őt állították ki - de azért négy gólt dobott
Fotó: Zsedrovits Enikő

1. Győr 6 6 0 0 201-119 12

2. DKKA 6 5 0 1 172-131 10

3. Érd 5 4 1 0 139-121 9

4. FTC 6 4 0 2 187-149 8

5. Vác 6 4 0 2 172-152 8

6. DVSC-TVP 6 3 1 2 168-139 7

7. Siófok 5 2 0 3 129-130 4

8. Kisvárda 5 2 0 3 120-132 4

9. M.óvár 5 2 0 3 115-137 4

10. MTK 5 1 1 3 133-158 3