2016.11.23. 21:27

Gyerekeket vonzó: Csoki Kupa

November 19-én Érden került megrendezésre a Csoki Kupa szabadidős tollaslabdaverseny U9, U11, U13, U15 korosztályban.

A Danubius KSE tollaslabda szakosztályát nyolc versenyző képviselte: U9 leány: Hosszú Alisa Éva, U9 fiú Vagyóczki Roland, Nagy Noel, Kákony Marcell U11 leány Kovács Nikolett, U13 leány Borbély Hanna, U13 fiú Vagyóczki Dávid, Fülöp Bence. Három kicsi tanítvány: Évi, Noel és Marci először lépett pályára más városban, idegen környezetben. Szépen helytálltak, a kisebb fiúk két-két mérkőzést nyertek, Évike bronzérmes lett. Bronzérmes lett még Kovács Nikolett és Fülöp Bence a saját korosztályában. Ezüstérmes lett Vagyóczki Dávid és aranyérmes lett korosztályában Borbély Hanna valamint Vagyóczki Roland.

A következő tollaslabda verseny Budapesten lesz. A Suparmadi Kupán lépnek pályára a dunaújvárosi utánpótláskorú tollaslabdás versenyzők. Örvendetes, hogy a Danubius KSE nagy gondot fordít az utánpótlás nevelésére.