2017.02.19. 20:25

Győzelem az idénynyitón - A Mórahalom csak szépíteni tudott

Az NB III Közép csoportjának tizenkilencedik fordulójában hazai pályán diadalmaskodott szombaton délután a Dunaújváros PASE együttese.

Dunaújváros PASE - Mórahalom 2-1 (1-0)

Dunaújváros Stadion, 300 néző. Vezette: Farkas Mátyás (Baghy, Albert).

DPASE: Vaszócsik - Csendes, Pölöskei, Farkas - Kercsó, Ablonczy, Blatt (Tóth Á. a 87. p.), Csehi T. - Dobos Á. (Hamar a 91. p.), Tóth T. (Király a 73. p.), Szepessy R. Vezetőedző: Dobos Barna.

Mórahalom: Halász - Lászik, Busa, Pócs, Magyar - Crkvenjakov, Podonyi, Várda (Zsoldos Á. a 70. p.), Bokányi, Szűcs, Fodor. Vezetőedző: Vojnic-Zelic Sasa.

Az újvárosi Tóth Tibor (13) ezúttal csak kapufáig jutott
Fotó: Zs. E.

Az első gólszerzési lehetőség a nyolcadik percben Blatt előtt adódott, de közeli lövését a vendégek kapusa lábbal hárította. A huszadik percben Dobos Áron lövése kipattant a védőkről. Három perccel később azonban már betalált a mórahalmiak kapujába. Egy labdaszerzést követően egyedül vezethette a labdát a kapusra, és lapos lövéssel megszerezte a vezetést (1-0). Nem sokkal később Szepessy Róbert növelhette volna az előnyt, de Halász lábbal hárított. A játékrész vége előtt egy kontrát követően Dobos Áron lövését blokkolták a védők. A fordulást követően is veszélyesebben támadtak a vendégek. Ennek ellenére Tóth Tibor szerezhetett volna gólt, de fejese a felső kapufán csattant. A hetvenharmadik percben a jó középre ívelést követően Szepessy fejelt a hálóba (2-0). A nyolcvankettedik percben Crkvenjakov szerzett labdát az újvárosi tizenhatoson belül, és az üres kapuba lőtt, amivel beállította a végeredményt (2-1).

A forduló további eredményei:

Pénzügyőr SE - Dabas-Gyón FC 2-1, Komlói Bányász - Szekszárdi UFC 1-3, Dunaharaszti MTK - FC Dabas 2-1, Hódmezővásárhelyi FC - Pécsi MFC 1-1, Méhkeréki SE - Békéscsaba Előre II 0-2, Ferencvárosi TC II - Budafoki MTE 1-4, Szentlőrinc SE - Várfürdő-Gyulai Termál FC 3-0.