2013.08.13. 14:46

Hubikné Tarján Éva és Csere János masters érmei

Augusztus 1. és 11. között rendezték meg a világjátékokat a kajak-kenu masters versenyzőknek Torinóban. A négy évenként megrendezendő játékokon ott voltak a dunaújvárosiak sportolók is.

Agárdy Csaba

A síkvízi kajak-kenu versenyek lebonyolítása augusztus 2. és 5., majd a kajak póló, kajak-kenu slalom és az utolsó két napon a maratoni kajak-kenut bonyolítják le. A síkvízi versenyeken huszonhét ország sportolói álltak rajthoz. Dunaújvárosból is több versenyző vett részt.

Eredmények: K-1 1000 méter férfi, 60-65 éveseknél a dunaújvárosi Czere József a harmadik helyen végzett. Olyan sokan indultak ebben a számban, hogy volt előfutam és középfutam is. K-2 1000 méteren célfotóval lett negyedik Fischer Tibor (BKV Előre.) C-2 1000 méteren Pongrácz Csaba–Szeltner Tibor (VVSI) öt századdal maradtak le a dobogóról, a negyedik helyen végeztek a 45-50 éves korosztályban. C-4 1000 méteren Szeltner Tibor- Pongrácz Csaba-Virág Endre (VVSI) és Prohászka Péter (Csepel ) szintén a negyedik helyet szerezték meg a 40-45 éves korosztályban. C-2 1000 méteren Tóth Attila (VVSI )–Balogh R. János (Vác) a 50-55 évesek között a negyedik helyen értek célba. Nőknél csak döntők voltak. A 70 éveseknél Kajner Gyuláné (BKV Előre) a dunaújvárosi Hubikné Tarján Évaval párban K-2 200 méteren is és 1000 méteren is elsők lettek. Egyesben Kajnerné mindkét távon első lett, míg Hubikné mind két távon a második helyen végzett.