2017.03.02. 19:35

Megyei derbi: a fehérvári csapatot fűti a visszavágás gondolata

A harmadik helyezettől a hetedik helyezettig bármi megtörténhet a női kézilabda-bajnokságban a be fejezésig. Ezt György László, a Dunaújvárosi Kohász vezetőedzője mondta.

Jankó Árpád

És valóban, a harmadik Érd és a hetedik Alba Fehérvár nincs egymástól beláthatatlan távolságra. Ez a vélekedés csak annyira fontos nekünk, hogy kijelenthessük: játékerőben sem olyan szakadéknyi a különbség. vagyis a szombati fehérvári bajnoki mérkőzésen egy komoly tudású hazai együttes várja a Dunaújvárosi Kohászt, amely jelenleg a negyedik helyen áll.

Rácz-Vincze Melinda, a Dunaújvárosi Kohász szélsőjének küzdeni tudása példaértékű a csapatban
Fotó: Ady Géza

A tavalyi átigazolás idején alaposan megerősödött a fehérvári Deli Rita edző csapata. (De ki nem, a Kohászt leszámítva? Zárójel bezárva.) A brazil Piedade, a szerb Bandelier, Djordjievszka, a francia vb-ezüstérmes Mendy Claudine - 182 centiméteres beálló. Ők valamennyien légiósként úgy szeretnének pénzt keresni Fehérváron, hogy minél több győzelem álljon a nevük mellett. Márpedig a felsoroltak leltárában sorakoznak a dobott gólok. Nem is kevés. Legutóbb az Érd otthon csak egy góllal tudta őket úgy legyőzni, hogy a végén hetest hibázott a Fehérvár (26-25). Ám ezeket csak tényként kell elfogadni, és szombaton pedig a Kohász feladata, hogy győzelemmel fejezze be a mérkőzést. Így gondolja ezt György László vezetőedző is. - Fejben fog minden eldőlni a szombati mérkőzésen. Alaposan felkészültünk a fehérváriak játékából. Ha betartjuk a sikeres védekezés szabályait és fegyelmezetten játszunk, akkor szoros csata végén egy-két góllal nyerhetünk. Abban bízom, hogy a hetek óta tartó lendületünk tart továbbra is. A felkészülésünkben a védekezésre helyeztük a hangsúlyt, valamint a távoli átlövések megszűrésére. Ugyanis vannak az Fehérvárnak nagy lövői. Az Érd elleni komoly helytállásuk biztos lelkesebbé tette az Alba játékosait, és erre az önbizalmat adó lelkierőre számítanunk kell. De emlékezetes, nagy küzdelmet hozott a szeptemberi dunaújvárosi találkozó is, amikor a Kohász 24-20-ra győzött ellenük. Az akkori jegyzőkönyvet előkerítve, látható, hogy akkor is a Fehérvár idegenlégiósai vitték a prímet. Nálunk pedig Kovács Anna vágott nyolc gólt.

Van még egy napja a Kohásznak, hogy a mérkőzésen alkalmazandó védekezési és támadási taktikai elemeket megbeszélje - bevésse a fejekbe - György László vezetőedző. Borítékolható, hogy két igencsak jól felkészült, elszánt gárda egymásnak feszül, és ebből egy nagyszerű kézilabda is megszülethet. Természetesen a dunaújvárosiak számára a megelégedettséget az egygólos, a hajrában kivívott győzelem jelentené.

AZ NB I ÁLLÁSA

1. Győr 16 15 1 0 536-338 31

2. FTC 15 12 1 2 474-360 25

3. Érd 14 12 1 1 400-343 25

4. DKKA 14 9 0 5 411-350 18

5. Vác 14 8 1 5 392-369 17

6. DVSC 14 6 3 5 370-350 15

7. Fehérvár 14 7 0 7 380-366 14

8. Siófok 14 5 1 8 396-385 11

9. Budaörs 15 4 2 9 369-451 10

10. Mosonmagy. 14 4 1 9 332-374 9

11. MTK 14 4 1 9 345-424 9

12. Békéscsaba 14 3 2 9 321-376 8