2017.05.29. 18:55

A várt negyedik helyen végzett a Dunaújvárosi Kohász női kézilabdacsapata

DUNAÚJVÁROS Befejeződtek a bajnokságok a férfi és női kézilabdában. A legrangosabb sorozatban a női NB I-es bajnokságban még három mérkőzés maradt vasárnap estére.

Ezeknek az eredménye a következő: Kisvárda - Budaörs 26-26, Alba Fehérvár - Érd 32-35, Kispest - Siófok 23-36. Így végleges, hogy az Érd lett a bronzérmes, és a Dunaújvárosi Kohász a negyedik helyen végzett 37 ponttal, megelőzve a 35 pontos ötödik Ipress Center Vác együttesét. A két kieső a Kispest és a Mosonmagyaróvár. Első helyen végzett a Győri Audi ETO, második helyen a Ferencváros. Gólkirálynő lett Triscsuk Krisztina 181 góllal, második helyen végzett a dunaújvárosi Kovács Anna 167 góllal, harmadik legtöbb gólt dobta az Érd szélsője Krpez.

Az NB I női junior bajnokságban a D. Kohász az 5. helyen végzett. DKKA - Debrecen 25-21, Mosonmagyaróvár - DKKA 26-46. Kovács Dorina tizenegyedik lett 144 góllal a góllövőlistán.

Szalai Babett az utolsó mérkőzésen is remekelt Fotó: Ady Géza

NB I női ifjúsági bajnokságban a második, tehát ezüstérmes helyen végzett a DKKA 48 ponttal. A dunaújvárosi lányok megelőzték a NEKA, az FTC, a DVSC és a Győr csapatát. DKKA - DVSC 30-18, Mosonmagyaróvár - DKKA 28-38. Vártok Ákos nagyszerű munkája tehát beérett, és ezt a szenzációs eredményt hozta az egyesületnek az ifjúsági együttes. Íme a lányok névsora: Berkes Kitti, Borbás Dzsenifer, Braun Laura Csenge, Büki Adrienn, Cseh Roberta, Fodor Neszta, Frányó Laura, Glofák Eszter, Hochman Regina, Kanyó Viktória, Kapás Tekla, Király Liliána, Kovács Vivien, Martinov Lili, Mihály Petra, Müller Kamilla, Nagy Zsuzsanna, Panczák Petra, Póczos Karina, Stachó Vivien, Szabó Gréta, Szabó Viktória, Szűcs Noémi, Takács Cecília, Tamási Éva, Vártok Ramóna.

A Dunaújvárosi Kohász felnőtt gárdája a bajnoki helyezés alapján szerepelhet a következő bajnoki évben a nemzetközi kupában. A Győri Audi ETO és a Ferencváros indul a BL-ben, az Érd és a Dunaújváros pedig az EHF Kupában szerepelhet. Az utóbbi kupában játszhat a Debrecen is a Magyar Kupában elért harmadik helyének köszönhetően.

1. Győr 26 25 1 0 885-573 51

2. FTC 26 22 1 3 857-629 45

3. Érd 26 18 3 5 732-650 39

4. DKKA 26 18 1 7 771-654 37

5. Vác 26 17 1 8 762-700 35

6. Fehérvár 26 12 0 14 717-712 24

7. DVSC 26 10 4 12 684-675 24

8. Siófok 26 9 2 15 742-737 20

9. MTK 26 9 2 15 654-754 20

10. Békéscsaba 26 7 4 15 631-717 18

11. Budaörs 26 6 4 16 651-765 16

12. Kisvárda 26 6 4 16 637-705 16