2015.11.01. 17:58

A Dunaújváros PASE csapata ezúttal hatékonyan kihasználta a helyzeteket

Ajka - A Merkantil Bank Liga NB II tizenkettedik fordulójának szombati játéknapján gólzáporos győzelemnek örülhetett idegenben a Dunaújváros PASE labdarúgócsapata.

FC Ajka-Dunaújváros PASE 0-6 (0-2)
FC Ajka Sporttelep, 400 néző. Vezette: Kovács Gergely (Horváth Z., Hofbauer).
FC Ajka: Gőcze Zsirai, Császár, Pákai, Zámbó Horváth A., Gunther (Sándor, a 46. p.) Besztercei (Stieber, a 46. p.), Lattenstein, Major (Bölcsföldi a 60. p.) Sowunmi. Vezetőedző: Jákli Péter.
Dunaújváros PASE: Szűcs Koszó, Gengeleczki, Lorentz Tamaskó, Villám, Petneházi, Jakab, Czár (Spánitz a 82. p.) Sóron (Magasföldi a 76. p.), Fejős (Eppel a 37. p.). Vezetőedző: Artner Tamás.

Remekül indult a mérkőzés az újvárosiak számára, hiszen már a negyedik percben megszerezték a vezetést: Fejős kapott kitűnő átadást, és tíz méterről a léc alá lőtt (0-1). A folytatásban is aktívabban játszottak a vendégek, ami mezőnyfölényt eredményezett. A huszonhatodik percben egy szögletet követően Fejős fejjel juttatta a labdát az ajkai kapuba (0-2). A harmincharmadik percben Fejős megszerezhette volna a harmadik találatát is. Egyedül vezethette kapura a labdát, de lövése Gőczében elakadt. A félidő hajrájában Sowunmi próbálkozásait nem kísérte szerencse. A szünet után Sóron lövése jelentette az első veszélyt a hazaiak kapujára, de a védőkről szögletre pattant a labda. Az ötvenötödik percben egy szöglet variációt követően Eppel fejjel volt eredményes (0-3). Szűk negyedórával később Petneházi huszonhat méterről hatalmas gólt lőtt (0-4). A hetvenkilencedik percben Sándor szabadrúgása centikkel kerülte el Szűcs kapuját. A találkozó rendes játékidejének utolsó percében megszületett az újvárosiak ötödik találata. Eppel pontos átadását követően Magasföldi négy méterről a bal alsó sarokba lőtt (0-5). A hosszabbításban egy kapu előtti kavarodást követően Eppel lövése állította be a végeredményt (0-6).

A dunaújvárosi együttes számára eddig a gólhelyzetek értékesítése jelentette a legnagyobb problémát, hiszen az előző tizenegy mérkőzésen csupán tizenhárom alkalommal találtak a hálóba, most azonban hatszor is sikerült.

Jákli Péter: - Nehéz feldolgozni azt, hogy ekkora változás volt a csapat játékában a mezőkövesdi meccshez képest. Lefociztak minket, de mindegyik gól előtt óriásit hibáztunk.

Artner Tamás: - Amit az elmúlt hetekben kihagytunk, azt most berúgtuk. A csatáraim napja volt, de óriási gratuláció az egész csapatnak, mert szenzációsan futballozott mindenki. Végig irányítottuk a meccset. A védekezésünket is jól mutatja, hogy Szűcs Lajos szinte labdához sem ért.

További eredmények: Szeged-2011 ZTE 2-0, Kisvárda Balmazújváros 5-0, Budaörs Siófok 1-0, Soroksár Vác FC 2-1, Szigetszentmiklós Mezőkövesd 2-2, Gyirmót FC Győr Soproni VSE 2-1, FC Csákvár Szolnoki MÁV FC 2-1

1. Gyirmót 12 8 3 1 19- 9 27

2. Budaörs 12 7 1 4 20-17 22

3. Mezőkövesd 12 6 4 2 20-12 22

4. ZTE 12 6 2 4 19-12 20

5. Szeged 12 6 2 4 13-16 20

6. Kisvárda 12 5 4 3 23-12 19

7. Csákvár 12 6 0 6 21-24 18

8. Dunaújváros 12 5 3 4 19-19 18