2017.07.31. 16:35

Kupaküzdelmek nyáron

DUNAÚJVÁROS - Az elmúlt hét végén rendezték a 2017/2018. évi labdarúgó Magyar Kupa megyei selejtezőinek, illetve a Fejér Megyei Kupa első fordulóját.

Mint már közöltük, a Magyar Kupában a Baracs együttese 2-0-ra verte a Mezőfalvát. A további eredmények: Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő - Enying 3-0, Martonvásár - Tordas 1-1 (tizenegyesekkel 3-2) Kisláng-Telmex - Ikarus-Maroshegy 5-2, Főnix FC - Polgárdi 5-3, Aba-Sárvíz - Lajoskomárom 2-3, Szabadegyháza - Sárbogárd 1-4, Velence - Ercsi Kinizsi 1-1 (tizenegyesekkel 0-3), Magyaralmás - Pákozd 0-6.

A második forduló párosítása a következő: Sárosd - Sárbogárd, Kisláng-Telmex - Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő, Főnix FC - Mór, Lajoskomárom - Baracs (augusztus 6., 17 óra), Martonvásár - Ercsi Kinizsi, Pákozd - Bicske.

A Fejér Megyei Kupában vasárnap azok az együttesek léptek pályára, amelyek nem neveztek a Magyar Kupába. A körzetünkhöz tartozó együttesek eredményei:

Perkáta - Rácalmás

6-0 (3-0)

Vezette: Szabó (Bécs K.).

Perkáta: Kovács Á. - Kovács R. (Kovács K.), Bartók M., Sőregi, Reith, Tóth J., Galkó (Szűcs B.), Ráthgéber (Vígházi), Kovács II K., Pintér (Fazekas), Ferencz (Palóka).

Rácalmás: Németh P. - Nagy B. (Somogyi K.), Domak, Varga (Szakáll), Lázár T., Bartók, Szabó I. (Szabó Z.), Juhos, Szeitz, Károsi (Rajna R.), Suplicz M. (Fodor). Góllövő: Kovács II K. (13. p.), Kovács R. (25. p.), Pintér (28. p.), Ráthgéber (52. p.), Sőregi (73. p.), Vígházi (81. p.).

A nagyvenyimi Horváth Péter (jobbra) küzd a labdáért

Nagyvenyim - Kisapostag 2-5 (0-1)

Vezette: Szűcs (Kovács).

Nagyvenyim: Kántor T. - Lengyel L., Gaszler T. (Vajai), Varga Á., Varga Cs., Horváth P., Bata, Szabó K., Rakonczai, Németh L. (Csordás), Gaszler L. (Ulicska).

Kisapostag: Hegedűs S. - Szántó J. (Halasi), Szalai Zs., Subi T., Pék, Buglyó G. (Farkas I.), Oláh Á., Timkó, Trifu (Béni Sz.), Varjas (Szőcs), Csima (Major T.).

Góllövő: Bata (58. p.), Vajai (59. p.), illetve Csima (21. p.), Szántó J. (46. p.), Oláh Á. (51. p.), Varjas (54. p.), Subi (87. p.).

A második félidőben későn ébredő hazai együttest magabiztosan győzte le a Kisapostag a kupasorozat első mérkőzésén. Az első játékrészben remek szöktetés után a kipattanóra érkező Csima kezdte a vendég kisapostagiak gólgyártását. 0-1. A szünetet követő első percben Szántó is feliratkozott a gólszerzők listájára, a kilépő védők között emelt át a hazai Kántor kapus felett a hálóba. 0-2. Szántó találata után Oláh is betársult a vendég gólvágók közé, húszméteres szabadrúgásával 0-3-ra változott a mérkőzés állása.

Az 54. percben a nagyvenyimi Csordás szabálytalankodott Buglyóval, így 11-eshez jutott a Kisapostag. A büntetőt Varjas értékesítette. 0-4. Az 58. perc környékén megrázta magát a hazai együttes és gyors egymásutánban Bata és Vajai két szépítő találattal hozta vissza a szurkolók reményét. A nagyvenyimi kedélyeket azonban Subi végleg lehűtötte a 87. percben. Ezzel beállította az 2-5-ös végeredményt.

A kisapostagiak trénere, Sági Csaba

A Kisapostag végig jól és higgadtan játszott. Már az elején látszott, bár egy osztályban küzdenek a Nagyvenyimmel, mégsem egyforma a két csapat technikai tudása, erőnléte. A hazai együttesnek voltak érdemi villanásai, de még nagyon távoli a kiegyensúlyozottság. Hozzá kell tenni, hogy az elmúlt idényt épp csak túlélték. A mérkőzés lefújása után az edzőket kérdeztük.

- Az együttlét pár hete alatt nehéz konkrét véleményt mondani - mondta Horváth Csaba, aki a nyáron érkezett új edzőként Nagyvenyimre.

- Sokan hiányoztak, de még az is nagy dolog, hogy teljes létszámmal ki tudtunk állni. A fő cél a csapatépítés, és életben tartani a labdarúgást Nagyvenyimen. Újonnan érkezett a csapathoz Gregorics Ákos, Csordás István, Jóbi Miklós, Rakonczai Tamás, Szabó Szabolcs, Pulai Gábor, és valószínűleg Sárai is újra csatlakozik a csapathoz. 8-10 fő megjelenik edzésen, ami bizakodásra ad okot - latolgatta az őszi esélyeket Horváth Csaba.

- Nem késztetett minket komoly ellenállásra a Nagyvenyim. Az időszakos fellángolás után frissítettünk, és biztosítottuk a továbbjutást - értékelt Sági Csaba kisapostagi edző. - A folytatásban a csapat gerincének megerősítése a cél. Távlati terveként jövőre az osztályváltás is szóba jöhet. A cél érdekében igazoltuk Subi Tamást, Béni Szabolcsot, Kovács Istvánt is - tette hozzá a Duna menti csapat trénere.

Horváth Csaba, a Nagyvenyim edzője

Kulcs - Adony 1-6 (0-5)

Vezette: Reinicz (Nagy).

Kulcs: Puskás P. - Cserkuti (Somogyi S.), Godó, Völcsei, Pasqúalini, Czinkon (Koós), Balla (Biró), Ócsai (Szekszárdi), Mácsfalvi, Subi D. (Kiss-Szabó), Fehér K.

Adony: Hamar D. - Nagy Á., Budai, Szabó B., Szántó I. (Varga Z.), Szántó P., Vukajlovics, Csucsai, Tóth N., Erdei (Bere), Nebucz M.

Góllövő: Völcsei (62. p.), illetve Tóth N. (6. p.), Szántó P. (10., 38. és 79. p.), Szabó B. (34. p.), Nebucz M. (45. p.).

Előszállás - Alap 1-0 (0-0)

Vezette: Nagy II László (Dolmány).

Előszállás: Farkas P. - Eper (Bognár P.), Csontos, Balogh N., Kiss Gy. (Gergelyfi), Béres, Szalai Sz., Németh F. (Reichardt), Romhányi, Bognár M. (Bánóczki), Tóth S.

Góllövő: Csontos (66. p.).

Cece - Nagykarácsony

1-10 (0-3)

Vezette: Krajcsovics.

Nagykarácsony: Komáromi - Harasztia, Huszár, Tábi, Brogyányi, Fodor Sz. (Oláh F.), Wadolowski (Szabó M.), Halasi, Kacz (Jeney), Berta, Rabijász D.

Góllövő: Klazer (79. p.), illetve Brogyányi (4. és 76. p.), Wadolowski (11. p.), Rabijász D. (22. p.), Fodor Sz. (60., 62. és 65. p.), Halasi (71. p.), Berta (72. és 89. p.).

A második forduló párosítása a következő: Dég - Nagykarácsony, Mezőszilas - Perkáta, Előszállás - Kisapostag, Pusztaszabolcs - Adony. A mérkőzések vasárnap 17 órakor kezdődnek.