2017.05.25. 18:25

Maratoni medálok - Érmeket lapátoltak a fiatalok és a masters versenyzők

A hét végén Győr adott otthont a kajak-kenu maraton magyar bajnokságnak, ahol minden korosztály rajthoz állt, a legkisebbek 10 évesek voltak, a legidősebbek pedig elmúltak 80 esztendősek.

Természetesen nem hiányozhattak a Dunaferr SE gyermek, kölyök, serdülő, valamint masters korcsoportú versenyzői sem az ország legnagyobb hosszú távú seregszemléjén, amelyen számos érmet szereztek.

A legeredményesebb dunaújvárosi gyermek versenyző Kovács Bendegúz lett, aki magabiztos teljesítménnyel szerzett magyar bajnoki címet az U12-es fiúk öt kilométeres számában. Az U16-os korosztályban szereplő serdülő kenus, Kollár Kristóf egyéniben második lett 15 kilométeren, illetve paksi párjával, Hodován Dáviddal az ifi korosztályba felnevezve is ezüstérmes tudott lenni C-2 18 kilométeren.

A legeredményesebb gyermek versenyző Kovács Bendegúz lett

A 10-16 évesek futamaiban az első hat helyezett kap érmet, így bronznak örülhetett negyedik helyéért az Árva Gréta - Mérges Anna U12-es kajakos duó is. Boldis Csenge hatodik lett az U15-ös kajakos lányok között, s szintén hatodik lett Éberhardt Richárd is, aki a K-1 U13 10 km-es számban indult.

Boldis Csenge U15 K-1 15 kilométeren szerzett hatodik helyezést

Az idősebb sportemberek, azaz a mastersek is kitettek magukért, hiszen Vedelek István és Kálmán Sándor duplázott, egyesben és párosban teljesítették a 10 kilométeres távot. Vedelek István két bronzéremmel lett gazdagabb, Kálmán Sándor egyéniben tizedik helyet szerzett.

Ellenben megvédte bajnoki címét Hubikné Tarján Éva, aki a rácalmási Jászainé Hajdú Rozáliával lett első K-2 10 km-en, a 70-74 éves korosztályban.

Hubikné Tarján Éva (balra) a rácalmási Jászainé Hajdú Rozáliával lett első K-2 10 km-en 70-74 éves korosztályban
Fotó: Dunaferr SE

Eredmények. MK-1 férfi gyermek U12 5 km 2. döntő: 1. Kovács B. C-2 férfi ifjúsági U17-U18 18 km: 2. Kollár K., Hodován D. (ASE). C-1 férfi serdülő U16 15 km: 2. Kollár K., 10. Pető Ákos, 13. Vicsik János. MK-2 női gyermek U12 5 km: 4. Árva G., Mérges A. K-1 női serdülő U15 15 km: 6. Boldis Cs. K-1 férfi kölyök U13 10 km: 6. Éberhardt R., 14. Koós Marcell. C-1 férfi kölyök U14 10 km: 8. Sitkei Noel. C-1 férfi kölyök U13 10 km: 9. Kovács Áron,11. Tunyogi Ádám. K-1 női kölyök U14 10 km: 13. Decsi Dorina. K-1 férfi serdülő U15 15 km 1. döntő: 14. Árva Bálint, 19. Máthé Dominik.

K-1 férfi serdülő U15 15 km 2. döntő: 27. Sári Roland. K-1 férfi serdülő U15 15 km 3. döntő: 15. Decsi Márk. MK-1 férfi gyermek U12 5 km 2. döntő: 25. Foltin Máté. K-1 női serdülő U16 15 km: 27. Székely Dorka Alíz.