Megvan az első tavaszi pont - A dunaújvárosi együttes fegyelmezetten védekezett Sopronban

2016. március 20., 21:40 szerző: Gróf András fotós: Ady Géza
hozzászólás
Sopron - Négy hazai vereséget követően szombaton idegenben szerezte meg első tavaszi pontját a Dunaújváros PASE labdarúgócsapata.
hirdetes_kapcsolo: 1
data['nincs_banner']: 0
G->reklam_mentes: 0

Soproni VSE - Dunaújváros PASE 1-1 (1-0)
Sopron, 700 néző. Vezette: Kiss Norbert (Kepe, Kulman).
Soproni VSE: Heinrich - Fazakas, Jovetic, Jancsó, Szabó L. - Rácz, Holdampf, Kapacina - Batizi (Grabant a 81. p.), Tóth M. (Zamostny az 54. p.), Baracskai (Tihanyia 74. p.). Vezetőedző: Supka Attila.
Dunaújváros PASE: Dániel - Lorentz, Hajdók, Koval, Huszárik - Szellák S. (Maka a 62. p.), Vajda D., Abért (Bun a 85. p.), Keglovics (Rosta a 88. p.) - Tóth T., Kercsó B. Vezetőedző: Dobos Barna.

Az, hogy az újvárosiak egyenlíteni tudtak, elsősorban a hátvédeknek volt köszönhető Fotó: Ady Géza

A mérkőzés elején többet birtokolta a labdát a hazai együttes, de a dunaújvárosiak fegyelmezetten védekeztek. A harmincnyolcadik percben azonban a Sopron megszerezte a vezetést. Egy indításra Dániel futott ki a kapujából, és a játékvezető asszisztens véleménye alapján szabálytalankodott a hazaiak támadójával. Az erősen „véleményes” büntetőt Kapacina értékesítette (1-0). A fordulást követően azonnal egyenlítettek az újvárosiak. A negyvenhetedik percben Huszárik tekert egy szabadrúgást a hosszú sarokba (1-1). A folytatásban mindkét oldalon adódtak gólszerzési lehetőségek, de az eredmény már nem változott.

Supka Attila: - A koncentráció hiánya miatt számos helyzetünk kimaradt, s végül egy elkerülhető gólt kaptunk. Ezúttal nem éreztem több gólt a csapatban, de a jövőben sokkal többet kell nyújtanunk.

Dobos Barna: - Gratulálok csapatomnak, hiszen megérdemelten szereztünk egy pontot, ami elsősorban a jó védekezésünknek köszönhető. Ami azonban sajnálatos, hogy az első félidőben, egy egyértelműen hibás játékvezetői döntés miatt igazságtalanul kerültünk hátrányba. Az viszont becsülendő, hogy az alig húsz éves átlag életkorú csapat egyenlíteni tudott. Le a kalappal a fiúk előtt, és természetesen bízom a jó folytatásban.

A Merkantil Bank Liga NB II huszadik fordulójának további eredményei: Balmazújváros - BFC Siófok 4-0, Zalaegerszegi TE - FC Vác 3-4, FC Csákvár - Budaörs 4-1, Szeged-2011 - FC Ajka 0-0, Szolnoki MÁV FC - Mezőkövesd 0-1,Gyirmót FC Győr - Szigetszentmiklós 2-2, Kisvárda - Soroksár 2-3

1. Gyirmót 20 13 5 2 32-14 44

2. Zalaegerszeg 20 11 3 6 37-21 36

3. Mezőkövesd 20 10 5 5 27-21 35

4. Csákvár 20 10 2 8 39-36 32

5. Budaörs 20 9 3 8 30-31 30

6. Kisvárda 19 8 6 5 37-24 30

7. Balmazújváros 20 8 5 7 28-27 29

8. Siófok 20 8 4 8 24-29 28