2013.05.19. 16:49

Motorcsónak vb: Tábori Áron bronzérmet szerzett F4S kategóriában

Európa-bajnoki és világbajnoki futamokat rendeztek szombaton és vasárnap Dunaújvárosban, a Kikötő-öbölben.

Anda Fábián

Több magyar pilótáért is szoríthattunk, három kategóriában is: F4S-eknél Tábori Áronnak, helyi büszkeségünknek, ifj. Horváth Attilának és a bajai Vő Viktornak is. F-1000 kategóriában Bodrogvölgyi Richárd volt érdekelt, míg a kisebbeknél, T-550-ben a szintén helyi Törjék Szilveszter versenyzett a kilenc fős mezőnyben - köztük a magyar Galovics Lászlóval.

Mindhárom géposztály 4-4 futamot teljesített, ezután alakult ki a számunkra fantasztikus eredmény Tábori Áron (80) részéről: a kisebb hibák ellenére a harmadik helyet szerezte meg a dunaújvárosi vb-futamon, az utolsó menetben mindent beleadott a fiatal versenyző, kiváló rajtja azonban így sem volt elegendő Riabko Edgaras-szal (Lettország) szemben, aki behúzta az utolsó futamot, és az összetettben is megelőzte. Az első 79-es rajtszámmal induló Maniewski Adrian lengyel versenyző lett kiváló műszaki állapotú motorcsónakjával. Tábori harmadik helyét mindenképpen sikerként könyvelhetjük el - de mint mondta, van még mit javítani a következő futamig, ahol még inkább versenyképesebb lesz - ígérte a verseny után.

Az F-1000 kategóriában lemaradt a dobogóról Bodrogvölgyi, csak a 4. lett összetettben az eb-futamon - hiába versenyzett kiválóan.

T-550 géposztályban Törjék Szilveszter eb-bajnoki negyedik helye biztató, két észt és egy ukrán előzte meg őt.

A futamokra közel ezer néző volt kíváncsi.