2015.07.16. 17:28

Nem igaz, hogy a részvétel a fontos - A masters kajak-kenu bajnokságon a Dunaferr SE versenyzői is dobogóra állhattak

Szolnok - Szolnokon, a holt-Tisza partján rendezték meg a kajak-kenu masters magyar bajnokságot, ahonnan a Dunaferr SE versenyzői kiváló eredményekkel térhettek haza.

A szolnoki pályán idén is nagyon rangos mezőny gyűlt össze, a versenyre több mint 1500 nevezés érkezett. A 200 és 500 méteren rendezett távokon a Dunaferr SE kajak-kenu szakosztályának képviselői is indultak, Hubikné Tarján Éva, Balogh István, Vedelek István személyében. A bajnokságon a harmincöt évnél idősebb versenyzők vehettek részt korcsoportonként bontásban. A legtapasztaltabb résztvevő Varga Ferenc volt, aki egy héttel a verseny előtt töltötte be kilencvenedik életévét. A masters versenyek sajátossága, hogy itt rendeznek úgynevezett mix-versenyszámokat is, ahol párosban, négyesben férfiak és nők vegyesen alkotnak egy egységet.

- Bár a masters bajnokságnak túl sok tétje nincs, a versenyt mindenki véresen komolyan veszi - mondta a Sydneyben Novák Ferenccel olimpiai bajnoki címet nyert kenus, a szintén nevezett Pulai Imre.

Balogh István és Hubikné Tarján Éva párosban is érmet szerzett. Fotó: Vedelek István