2016.10.23. 20:28

A Szentes vízilabdázói sokáig tartották magukat

Dunaújváros - A DUE-Maarsk női vízilabdázói szombaton hazai medencében győzték le a Szentes együttesét. A félidőben még döntetlen volt az állás, a dunaújvárosiak az utolsó negyedben hengereltek.

Ugyan esélyesként ugrott vízbe Mihók Attila gárdája soros bajnokiján, ám ennek ellenére talán a lányok sem várták, hogy a szezon elején hét játékosát elveszítő Szentesen csak az utolsó negyedben kerekednek felül.

DUE Maarks Graphics - Hungerit Szentes

14-9 (4-2, 2-4, 2-1, 6-2)

DUE: Kiss - Szilágyi 2, Menczinger 4, Gurisatti 1, Somhegyi 2, Mchunu, Vályi F. Cs.: Kasó (kapus), Horváth 2, Huszti D., Slagter 2, Sajben, Ziegler 1, Brezovszki. Vezetőedző: Mihók Attila.

Hungerit Szentes: Lekrinszki - Hevesi 2, Rybanska, Farkas 2, Mihály 2, Urvári, Kövér-Kis 2. Csere: Füsti (kapus) - Szabó, Kis, Tóth, Kozár, Pantovic 1, Sebők. Edző: Tóth Gyula.

Gól emberelőnyből: 19/6, illetve 16/3.

Gól ötméteresből: 3/2, illetve 1/1.

Az első negyedben vezetett, a második végén - nem várt folytatásként - már nem (6-6) a hazai együttes, sőt, 5-4-nél a vendégeknél volt az előny. A játékrészben a DUE-Maarsk elveszítette Gurisatti Grétát, ugyanis Urvárival vívott különmeccsük után mindkettejüket cserével végleg kiállították.

A fordulás után sem nyugodhattak meg a hazai drukkerek, hiszen a záró nyolc perc előtt csak egy gól volt az előny (8-7). Szerencsére az utolsó etapban fokozatott váltott, s végül magabiztosan nyert a dunaújvárosi csapat.

A forduló további eredményei: BVSC - Újpest 10-14, Tatabánya -Eger 9-8, Honvéd - Szeged 9-15.

Az alapszakasz állása: 1. Újpest 15 pont/5 mérkőzés, 2. BVSC 12 pont/5, 3. DUE-Maarsk 12 pont/5, 4. Szeged 9 pont/5 mérkőzés, 5. Szentes 9 pont/4 mérkőzés, 6. Tatabánya 3 pont/5, 7. Eger 0 pont/6, 8. Honvéd 0 pont/5.

A dunaújvárosiak legközelebb október 26-án, szerdán este 19 órától hazai medencében a BVSC ellen játszanak.