2017.04.19. 14:55

MEGYE III - Papírforma eredmény Kisapostagon

A Fejér megyei harmadosztályú labdarúgó bajnokságban a 19. fordulót rendezték a hét végén.

HORFER SERLEG csoport

Mindenki nagy izgalommal készült ennek a csoportnak a nagy klasszikus derbijéra a Cece és a Vajta csapata között, amelyen egy csodás ollózós gól döntött a vajtaiak javára. A tabellát vezető Mezőszilas azonban nem engedte közelebb magához a győztest, miután háromgólos különbséggel verte idegenben a Kisapostagot.

A csoport másik két találkozóján megosztoztak a pontokon, a Perkáta és a Dég kettőt-kettőt rúgva egymásnak, amíg a Lajoskomárom II és az Alap csapatai egyaránt öt gólt szerezve osztották el igazságosan a gólok után a pontokat is.

Hegedűs Sándor kisapostagi kapusnak háromszor betalált a listavezető Mezőszilas Fotó: Horváth László

Kisapostag - Mezőszilas 0-3 (0-1)

Vezette: Somogyvári A.

Kisapostag: Hegedűs - Lőttős, Trifu, Major, Pék, Oláh, Dénes, Szőcs, Varjas, Berczeli (Hruby 61.), Törjék.

Mezőszilas: Papp Cs. - Szepesi (Bódai 82.), Csendes, Pajor, Sülyi, Nagy Z., Paulovics, Horváth R. (Kopácsi 79.), Bajor, Porvázsnyik, Kovács Z.

Gólszerzők: Porvázsnyik (22.), Horváth R. (47.), Nagy Z. (59.).

Az első tíz percben három gólveszélyes helyzetet is kihagyott a Mezőszilas, amiből egyet a hazai kapus bravúrjának köszönhettek. A 22. percben a kapu előtti kavarodásban Porvázsnyik Sándor szerzett vezetést a vendégeknek. A folytatásban erős mezőszilasi fölény alakult ki. A szünet előtt a Kisapostag jutott büntetőhöz, de a hazai Sülyi a vendég Papp kapusba rúgta a labdát, így maradt az egygólos mezőszilasi vezetés.

A pihenőt követően továbbra is a vendégek uralták a játékot, többször a kapu elé szorítva Kisapostagot. A 47. percben Horváth Richárd növelte a vizitálók előnyét. 0-2, majd az 59. percben Nagy Zoltán is feliratkozott a góllövő listára. Jobb oldali szögletből beívelt labdát juttatott a kisapostagi hálóba. Nagy találata egyben a mérkőzés végeredményét is jelentette. 0-3.

A meccs végén az edzőket kérdeztük. - Igazolta Mezőszilas, hogy megérdemelten foglalja el a tabella első helyét. A büntetőt ha berúgjuk, talán nyitottabbá tehettük volna a mérkőzést - Sági Csaba, Kisapostag.

- Küzdelmes mérkőzésen kerekedtünk felül ellenfelünkön. Dicséret illeti az egész csapatot - Szepesi Sándor játékos-edző, Mezőszilas.

Lajoskomárom II - Alap 5-5 (2-1)

Vezette: Mogyorósi T.

Lajoskomárom II: Katona - Banász, Fejérpataky V. (Csendes B. 60.), Szalai, Csulik (Balogh J. 69.), Reizinger, Csizmadia, Gábor (Sonkoly 46., Szilágyi 69.), Budi, Szakáts, Orosz.

Alap: Szalai - Bölcskei B., Kisari, Major, Bölcskei J. (Fenekes 46.), Imre, Kaszás P., Lakatos (Márkus 72.), Cseke, Bauer, Kaszás M.

Gólszerzők: Gábor (19.), Orosz (23.), Sonkoly (55.), Csizmadia (61.), Budi (83.), illetve Lakatos (21.), Kisari (47., 62., 65.), Cseke (52.). Kiállítva: Szakáts (75.), illetve Major (87.).

Perkáta - Dég

2-2 (1-0)

Vezette: Molnár T.

Perkáta: Homoki - Kovács, Reith, Józsa, Szűcs (Cislo 70.), Galkó, Tóth A., Tanács, Gálosi (Szőgyényi 86.), Mészáros, Vászon.

Dég: Tóth G. (Tisza 65.) - Borostyán (Jencski 17.), Kiss, Tóth J., Mózes, Kovács, Borostyán G., Boda, Molnár O., Rózsa (Bögyös 62.), Tóth Z.

Gólszerzők: Mészáros (41.), Gálosi (82.), illetve Bögyös (79.), Mózes (84.).

Kiállítva: Tanács (90.).

Cece - Vajta 1-2 (0-0)

Vezette: Kalauz L.

Cece: Bögyös R. - Kristóf (Bognár T. 84.), Lakatos, Bognár Zs., Csizmadia, Budai, Sebestyén, Szabó A., Kovács Z., Bögyös Á., Tóth I. (Szabó J. 70.).

Vajta: Joháczi - Szalai, Móri (Kovács N. 46.), Orsós, Polyák, Király, Sinka, Kovács D. (Kovács N. 70.), Tángli G. (Tóth B. 87.), Tángli Cs. (Bosnyák 82.), Csányi.

Gólszerzők: Budai (49.), illetve Kovács N. (63., 73.).

AQVITAL-PUBLO csoport eredményei:

Csákberény - Újbarok 2-1 (0-1), Lovasberény - Csabdi 0-8 (0-2), Vértesacsa - Alcsútdoboz 2-6 (1-4), Etyek - Gyúró 0-1 (0-0), Söréd - Vereb-Pátka II 10-2 (6-0).

SIMIX ÜVEG-ÁSVÁNY csoport :

Tác-Csősz - Iszkaszentgyörgy 2-3 (1-1), Soponya - Sárszentmihály 2-5 (0-5), Jenő - Zichyújfalu 4-2 (1-1), Szabadbattyán - Sárszentágota 5-4 (3-3). A Főnix FQL System - Sárkeresztes mérkőzés elmaradt, mert a vendégcsapat nem jelent meg.

1 . Mezőszilas 14 10 3 1 42 -16 33

2 . Vajta 14 9 1 4 36 -16 28

3 . Cece 16 8 4 4 37 -32 28

4 . Kulcs 14 7 4 3 34 -22 25

5 . Alap 14 6 3 5 40 -34 21

6 . Dég 15 5 5 5 34 -43 20

7 . Nagyvenyim 13 5 1 7 33 -29 16

8 . Kispaostag 15 4 3 8 22 -35 15