2017.05.26. 17:35

Rövid és hosszú távú sikereket értek el a Dunaferr SE sportolói

DUNAÚJVÁROS - Bajnoki cím a hosszútávúszó országos bajnokságról, s dobogós hely a most zajló ifjúsági országos seregszemléről a Dunaferr SE sportolóinak jóvoltából.

Békéscsabán rendezték meg az ötödik hosszútávúszó bajnokság küzdelmeit, amelyen a Dunaferr SE úszó szakosztályának fiataljai is rajthoz álltak. Kállai Botond, Hromek Dóra, Kovács-Seres Hunor és Eszenyi Ábel képviselte 1500 és 3000 méteren a klub színeit.

A küldöttség nagyon eredményes volt, hiszen Kállai Botond 3000 méter gyorson bajnoki címet szerzett, itt Eszenyi Ábel 47. lett, a nőknél pedig Hromek Dóra 23. 1500 méteren is jutott egy Dunaferr érem, ezt Kovács-Seres Hunor szállította, szintén gyorson.

Kállai Botond a hosszú távú ob-n nyert aranyérmet

Szerdától pedig a hódmezővásárhelyi országos ifjúsági bajnokságon voltak érintettek a dunaújvárosiak. S rögtön a nyitó napon máris siker született, Selmeci Levente 400 vegyesen lett ezüstérmes.