2017.04.21. 18:25

Selmeci Levente nagy csúcsa vegyes úszásban

Az úszók országos bajnokságán három Dunaferr SE sportoló szerepel, közülük Selmeci Levente 200 vegyesen ment nagyot.

Selmeci mellett Fekete Dóra és Szöllősi Martin vesz részt a szombatig tartó seregszemlén.

Selmeci Levente 200 vegyesen remekelt
Fotó: B. T.

A dunaújvárosiak közül a csütörtök esti finálék során 200 méter férfi vegyesen érdekel volt Selmeci Levente is, aki 2:07:34-es idővel jutott be a B fináléba. Ott pedig fantasztikusan teljesített, hiszen nagy egyéni csúccsal, 2:05:12-vel a második helyen csapott be a célba. Mivel az A döntőben két versenyzőt, Mészáros Márkot és Drigán Zoltánt kizárták, így a Dunaferr versenyzője összesítésben a pontszerző nyolcadik helyen zárt. Érdekesség, hogy ezzel az idejével az A döntőben hatodik lett volna. Levente ezzel be is fejezte az országos bajnokságot, mert szombaton és vasárnap a középiskolások világbajnokságán úszik.

50 méter pillangón Szöllősi Martin 39. helyezett lett.