2017.05.23. 17:20

A Nagykarácsony csapata győzni tudott Sárbogárdon

DUNAÚJVÁROS A Fejér megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában az Agárdi Termál csoport fontos kérdései eldőltek, az Ikarus-Maroshegy gólzáporral ünnepelte bajnoki címét.

Agárdi Termál csoport

Sárbogárd II -

Nagykarácsony 2-3 (0-1)

Nagykarácsony: Turi - Harasztia, Tábi, Brogyányi, Szűcs (Jeney), Simon, Oláh, Jámbor, Szabó M., Komáromi, Rabijász.

Gól: Huszár (56.), Molnár M. (82.), ill. Rabijász (16.), Harasztia (54.), Oláh (87.).

Zavaró szél nehezítette a csapatok játékát. A 16. percben ajándéklabdával szerezte meg a vezetést a Nagykarácsony. Vagyóczki P. középen elpasszolt labdáját Rabijász elcsípte, és a védő kíséretében a kapuba helyezett. 0-1. A második játékrészre kettős cserével frissített a Sárbogárd II. Szakács S. és Molnár M. beállásával szervezettebbé vált a hazaiak játéka. Az 54. percben a vendégek kontratámadása góllal végződött. Tábi középre adott labdáját Harasztia 16 méterről védhetetlenül lőtte a bal felső sarokba, 0-2.

Az 56. percben Huszár D. bal oldalról, a 16-ossal egy vonalban elvégzett szabadrúgása a kapu bal alsó sarkában kötött ki, 1-2. A sárbogárdi fölény állandósult. A 82. percben egyenlített a hazai csapat. Rigó L. bal oldali szöglete Molnár M. elé került, aki 10 méterről a bal felső sarokba lőtt, 2-2. A győztes gól megszerzéséért küzdő hazaiak újabb védelmi hiba után ismét hátrányba kerültek. A 87. percben egy bedobás után Juhász G. hátra fejelt labdájára Oláh F. lecsapott, és 15 méterről a jobb alsó sarokba helyezett, 2-3.

A csíkos mezes rácalmásiak ezúttal Enyingen kaptak ki

Enying - Rácalmás

7-4 (3-1)

Rácalmás: Papp S. - Nagy B., Németh P., Godó, Molnár Z. (Szabó Z.), Rajna (Németh Zs.), Horváth D., Juhos (Bartók), Suplicz, Szeitz F., Happi Siewe.

Gólszerzők: Gergye (20., 48., 72.), Paluska (22., 54.), Gergics (65.), Megyeri (79.), ill. Horváth D. (16., 55., 89.), Nagy B. (80.)

Adony - Seregélyes

3-2 (0-1)

Adony: Hamar - Drapcsik, Budai, Szabó B., Szántó I. (Bere), Szántó P., Csucsai, Németh T., Varga Z. (Böjte L.), Czeilinger (Vukajlovics P.), Nebucz. Gólszerzők: Szántó P. (50., 62., 84.), ill. Rácz (23.), Rapai (83.).

További eredmények: Besnyő-Iváncsa II - Káloz 2-2, Szabadegyháza - LMSK Cobra Sport 1-5, Kisláng - MPF Ráckeresztúr 9-0, Ikarus-Maroshegy - Pusztaszabolcs 11-2.

1. Ikarus-M. 26 22 1 3 111-23 67

2. Kisláng 26 19 3 4 108-30 60

3. Enying 26 14 4 8 90-54 46

4. Seregélyes 26 14 4 8 55-44 46

5. Sz.egyháza 26 13 4 9 72-56 43

6. Káloz 26 11 7 8 49-43 40

7. P.szabolcs 26 12 3 11 54-63 39

8. Adony 26 11 5 10 55-56 38