2015.08.23. 17:35

Vass András 3., Hajdu Jonatán 7. lett a vébén

Befejeződött Milánóban az olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokság. A Dunaferr Sportolói közül Vass András bronzérmes lett, míg Hajdu Jonatán hetedikként végzett, és ezzel olimpiai kvótát szerzett. a magyar válogatott a megszerezhető 18 kvótából tizenöt gyűjtött be, és 15 érmet, köze három aranyat szerzett.

Szombaton tavaly még ifjúsági világbajnoki címet szerző Hajdu Jonatán nagy szerepet kapott, 19 évesen neki kellett kvótát szerezni C-1 200 méteren. A hetedik hely már riói indulást ért volna, és a dunaújvárosi fiatal el is csípte ezt a pozíciót.

Semminek, egyetlen győzelmemnek sem örültem még ennyire, mint ennek az olimpiai kvótának. A vezetők azt mondták, nem számolgassak, ne foglalkozzak semmivel, csak nyomjak egy maximális pályát. Szerencsére sikerült kikapcsolni a fejemet, és összejött a hetedik pozíció, pedig a papírforma szerint nekem a nyolcadik helyezettől is egy hajót kellett volna kapnom nyilatkozta Hajdu a Magyar Kajak-kenu Szövetség honlapjának.

Másnap Vass András a kenu négyesek ezerméteres döntőjében szállt hajóba. A kvartet azzal a céllal utazott el Olaszországba, hogy világbajnok akar lenni. Végül a Vass András, Kiss Tamás, Sarudi Pál, Varga Dávid összeállítású négyes bronzérmet szerzett.

A dunaújvárosi nevelésű, de szegedi színekben versenyző Kárász Anna a női K-1 500 méteren ezüstérmes lett és kvótát szerzett.

Csaponganak bennem az érzések és a gondolatok. Valójában örülnöm kellene ennek az ezüstéremnek, hiszen mindent kiadtam magamból, maximális pályát mentem, a szédülésig hajtottam magam. Ugyanakkor kell egy kis idő ahhoz, hogy valóban teljesen tudjam értékelni ezt a második helyezést. Ha most másképp csinálhatnék valamit, az a rajtom lenne, mert túl sok volt a hátrány, amit nem tudtam ledolgozni nyilatkozta Kárász Anna az MKKSZ honlapjának.

A magyarok eredményei, szombat.

NC 2 500 m: Lakatos Zsanett, Takács Kincső 3. hely. NK 1 500 m: Kárász Anna 2. hely. C 2 500 m: Sarudi Pál, Forgó Christopher 4. hely. C 1 1000 m: Vajda Attila 7. hely. C 1 200 m: Hajdu Jonatán 7. hely. NK 2 500 m: Szabó Gabriella, Kozák Danuta 1. hely. NK 2 1000 m: Sarudi Alíz, Bodonyi Dóra 3. hely. K 2 200 m: Tótka Sándor, Molnár Péter 1. hely. (Kugler Attila (K 1 1000 m) a középdöntőben kiesett. A Nádas Bence, Boros Gergely duó (K 2 1000 m) a szombati B-döntőben az ötödik lett helyezett, ami összesítésben a 14. helyet jelenti.)

Vasárnap.

NK 1 200 m: Vad Ninetta 9. hely. NC 1 200 m: Takács Kincső 2. hely. C 2 200 m: Lantos Ádám, Nagy Péter 4. hely. NK 2 200 m: Homonnai Luca, Douchev-Janics Natasa 2. hely. C 4 1000 m: Vass András, Kiss Tamás, Sarudi Pál, Varga Dávid 3. hely. NK 1 1000 m: Medveczky Erika 1. hely. NK 4 500 m: Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina, Kárász Anna 2. hely. C 1 500 m: Korisánszky Dávid 7. hely. K 1 500 m: Hufnágel Tibor 7. hely. K 2 500 m: Somorácz Tamás, Hérics Dávid 3. hely. C 2 1000 m: Vasbányai Henrik, Mike Róbert 2. hely. K 4 1000 m: Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel 2. hely. C 1 5000 m: Vajda Attila 11. hely/német aranyérem NK 1 5000 m: Medveczky Erika 4. hely. K 1 5000 m: Ceiner Benjámin 22. hely (Dudás Miklós K 1 200 m-en a 11. helyen végzett, miután a B-döntőben a második helyen zárt.)

Az éremtáblázaton Magyarország három arany-, hat ezüst- és négy bronzéremmel a harmadik helyen zárt a fehéroroszok és a németek mögött.