2017.05.08. 17:00

Megyei I.: veszélyes helyzetben a Mezőfalva

Dunaújváros - A megyei I. osztályú bajnokság 26. fordulóját rendezték. Az Iváncsa újabb lépést tett a bajnoki címért, a Pátka és a Lajoskomárom pedig kedvezőbb helyzetben várhatja a folytatást.

Káldor András

Lajoskomárom - Mezőfalva 8-2 (4-2)

Lajoskomárom: Sári (Barabás) - Nyári, Kunos (Dobai), Nyul, Kövecses - Vadászi, Posta, Vései, Fodor M. - Czéhmeiszter (Berta), Reichardt (Szabó Z.). Megbízott edző: Csulik Zoltán.

Mezőfalva: Papp M. - Balázs, Móricz, Balogh I., Szabó K. (Szepesi) - Sági R., Balogh D., Garda (Bozsoki), Bartus (Benczik) - Szabó Cs., Márok. Vezetőedző: Hajnal Attila. Gól: Posta (6., 37., 57., 88.), Fodor M. (12., 44., 57.), Reichardt (29.), illetve Móricz (21., 27.).

Már a 15. másodpercben vezetést szerzett a hazai csapat, Fodor Márton szerzett labdát, és közelről nem hibázott. 1-0. A 7. percben Posta Levente 22 méteres szabadrúgásból növelte a lajosi előnyt. 2-0. A félidőre közepére éledeztek a vendégek, és Móricz Csaba a 22. percben pontos lövéssel szépített, majd öt perc múlva pazar 40 méteres emelése meglepte Sári Márk kapust. 2-2. A 30. percben Posta jó ütemű átadásából Reichardt Bálint ismét megszerezte a hazai előnyt. 3-2. A 37. percben Posta közelről, majd a 44. percben Fodor M. középtávolról volt eredményes. 5-2. Az 57. percben Fodor M. szerzett újabb hazai gólt. 6-2. A 69. percben Posta 18 méteres remek szabadrúgásból csavarta a labdát a bal felsőbe, majd egy szöglet után Posta közelről állította be a végeredményt. 8-2.

Tordas - Baracs 4-0 (2-0)

Tordas: Kires - Kerényi, Hadnagy, Márkus, Kun (Balassa) - Kőszegi, Vörös F., Hermann, Szép - Farkas Zs., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor.

Baracs: Tóth N. - Szili Sz. (Sebestyén), Fülöp, Prókai (Nagy Dániel), Szurma (Rezes) - Bartók S., Sági J. (Badi), Éliás Zs., Varga T. (Mészáros S.) - Balogh D., Oroszi. Vezetőedző: Gyalus Zoltán. Gól: Vörös F. (66., 75.), Márkus (7.), Pongrácz (18.).

Kiállítva: Vörös F. (82.).

Jók: Szép, Pongrácz, Hermann, illetve Éliás.

Magabiztosan kezdett a Tordas, Márkus Roland a 7. percben kilőtte a hosszú sarkot. 1-0. A 18. percben Pongrácz Péter cselezte be magát a 16-oson belülre, mindenki beadásra számított, de visszahúzta a rövidre, kettőre növelve ezzel az előnyt. 2-0. A második játékrészben Vörös Ferenc duplázott, a 66. percben szabadrúgásból, majd büntetőből volt eredményes. Némileg beárnyékolja a győzelmet, hogy a játékvezető a 82. percben kiállította a tordasi csatárt reklamálásért. A hazaiak megérdemelten győztek.

Aba-Sárvíz - Pátka 0-6 (0-1)

Aba-Sárvíz: Sereg - Mészáros Sz., Réti G. (Kovács M.), Lakk, Glócz - Madácsi, Galócz, Gyuricza (Balogh T.), Esze T. - Máyer (Sallai), Esze A. Vezetőedző: Bor József Dezső .

Pátka: Csikesz P. - Orosz M., Rózsa, Farkas G., Vincze - Varga D. (Pusztay), Krell, Kővári B., Fülöp (Szakács) - Nagy F. (Csikesz L.), Rózsás (Prill). Vezetőedző: Takács Viktor . Gól: Csikesz L. (75., 80., 90.), Szakács (86., 88.), Varga D. (22.).

Kiállítva: Esze A. (52.).

A sárosdi Rauf Tivadar minden velencei próbálkozást hatástalanítani tudott
Fotó: Kricskovics Antal

Polgárdi - Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 4-3 (3-2)

Polgárdi: Bernáth I. - Egerszegi, Csrepka Máté, Szabó B., Bencze J. (Balogh R.) - Csizmadia D., Borbás, Tóth P. (Keserű), Holka (Spánitz A.) - Csrepka Márton, Kosztolányi. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Molnár B. - Kocsis D. (Balogh B.), Burucz, Oláh, Balogh Á. - Bernáth, Ambrus (Katóka R.), Klauz, Hanák - Tóth B., Sowunmi A. (Kuti). Vezetőedző: Balogh Zsolt Gól: Holka (6.), Csrepka Márton (15.), Kosztolányi (26.), Csizmadia D. (75.), illetve Sowunmi A. (13. 52.), Bernáth Gy. (24.)

Iváncsa - Sárbogárd 1-0 (1-0)

Iváncsa: Boldog - Balogh L., Nédó (Nagy A.), Imrik, Bartha - Majláth, Szauter, Pribék, Godslove - Aradi, Fodor G. Vezetőedző: Masinka László.

Sárbogárd: Deák M. - Gráczer Bence, Kőkuti, Hegedűs Gy., Gráczer Bálint (Krajcsovics) - Tóth Zs., Bezerédi, Gráczer G., Laták - Horváth Á., Nagy K. (Tóth T., Nagy Á.). Vezetőedző: Gracza Tibor . Gól: Nédó (15.).

Mór - Ercsi Kinizsi 2-1 (0-0)

Mór: Pap - Végvári, Tetzli, Bátki, Cseszneki - Meggyes (Tornyai T.), Radács, Cseh, Mayer - Osgyán (Tanárki), Gál D. Vezetőedző: Németh Bálint.

Ercsi: Hodula - Rebők (Varga K.), Hoffmann, Gróf, Rapai - Ivacs, Nagy R., Hosszú P. (Fridrich), Kovács P. (Kondreska, Mónus) - Juhász V., Szalánczi. Vezetőedző: Gróf András. Gól: Osgyán (45.), Cseszneki (68.), illetve Kondreska (60.).

Bicske - Martonvásár 2-0 (0-0)

Bicske: Milinte - Katona, Sötét, Máj (Budovinszky), Dukon - Rigó, Szilágyi (Köntös), Varga Z., Németh E. - Móri (Máté), Pump (Molnár A.). Vezetőedző: Raffai Rudolf .

Martonvásár: Nagy Gy. - Endrefalvi, Vörös F., Radics, Madaras (Szigeti, Gábor) - Kanyó, Magyar, Szilágyi R., Szabó L. - Bozsó, Berczi. Vezetőedző: Patkós Csaba. Gól: Németh E. (46., 71.).