Az év legjobbjai - Szavaztak a sportszövetségek

2014. december 10., 11:38 forrás: MTI
hozzászólás
A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 50 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.
hirdetes_kapcsolo: 1
data['nincs_banner']: 0
G->reklam_mentes: 0

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik az ebben az évben visszavonuló Polgár Judit, minden idők legjobb női sakkozója, aki 18. alkalommal nyerte el az Év legjobbja címet.

Ugyancsak figyelemreméltó a fallabdázó Krajcsák Márk és a számszeríjász Lénárt Ágota elsősége, ők ugyanis tizenegyedszer lettek elsők sportágukban. A "tizedesek" táborát gyarapítja Balázs Péter tájékozódási búvárúszó, valamint az olimpiai és világbajnok tornász, Berki Krisztián.

Berki mellett világbajnoki arannyal érdemelte ki a legjobb címet a birkózó Bácsi Péter, s Eb-győzelemmel a kalapácsvető Pars Krisztián, aki hetedszer végzett az élen.

Már két riói kvótás is található a listán, a vitorlázó Berecz Zsombor és a sportlövő Tobai-Sike Renáta.

A labdarúgóknál Juhász Rolandot választották meg az év legjobbjának.

A Magyar Kézilabda Szövetség csak a december 21-én záruló magyar-horvát közös rendezésű női Európa-bajnokság után nevezi meg legjobbjait.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

Amerikaifutball:
Németh Márton (Újbuda Rebels)

Asztalitenisz: 
Pattantyús Ádám (St. Louis) 1.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 3.

Autósport:
Michelisz Norbert (Zengő Motorsport) 2.
Nyirfás Julianna (Eurosol Racing Team Hungary SE) 2.

Atlétika: 
Pars Krisztián (Dobó SE) 7.
Márton Anita (Titán TC Szeged) 1.

Birkózás: 
szabadfogás:
Ligeti Dániel (Haladás) 1.

kötöttfogás:
Bácsi Péter (FTC) 1.
nők:
Dénes Mercédesz (Érdi Spartacus) 1.

Bridzs:
Szilágyi László (Hegyvidék SE) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék SE) 1.

Búvárúszás:
uszonyosúszás:
Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub) 1.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 2.

tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 10.
Hatházi Katalin (Amphora Búvárklub) 1.

Cselgáncs: 
Tóth Krisztián (KSI SE) 1.
Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 5.

Curling:
Kiss Zsolt (WSC) 2.
Palancsa Dorottya (UTE) 2.

Darts:
Takács Gábor (Pestújhelyi SC) 1. 
Ihász Veronika (Győri Darts Club) 4.

Erőemelés: 
fekvenyomás:
Sebestyén Tamás (Sebi Gym SE) 2.
Nyers Mónika (Tabi Fitness Klub SE) 1.

erőemelés:
Ifj. Sebestyén Tamás (Tabi Fitness Klub SE) 1.
Köteles Mária ((Deo SE Szeged) 2.

Evezés: 
Pétervári-Molnár Bendegúz (Budapest Evezős Egyesület) 1.
Bene Dorottya (Danubius Nemzeti Hajós Egylet) 1.

Fallabda: 
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia) 11.
Csókási Gabriella (Szegedi Tisza Squash SE) 1.

Golf:  
Rózsa Csilla (Royal Balaton Gold & Yacht Club) 1.

Hódeszka:
szabadstílus:
Kis Benedek 1.
Gyarmati Anna 2.

alpesi:
Sümegi Péter 1.
Viszlay Wanda 1.

Íjászat:
olimpiai íj:
Gajdos Márk Csaba (Malév SC) 1.

csigás íj:
Jakab Gabriella (Eleven Íjász Egyesület) 2.

számszeríjászat, match:
Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 3.

számszeríjászat, field:
Lénárt Ágota (Corvin Számszeríjász Club) 11.

Jégkorong: 
Hetényi Zoltán (Fehérvár AV 19) 1.
Németh Anikó (KMH) 1.
Revák Zoltán (inline, Ferencváros) 1.

Kajak-kenu:
Vajda Attila (Szegedi VSE) 8.
Kozák Danuta (UTE) 4.

Karate:
Tadissi Yves Martial (UTE) 1.
Bartha Nikola (BVSC) 1.

Kerékpár: 
országúti:
Rózsa Balázs (Utensilnord) 1.
Szurominé Pulsfort Diána (Peloton SE) 1.

pálya:
Szalontay Sándor (FTC) 4.
Borissza Johanna Kitti (BVSC-Zugló) 1.

terem:
Varga Marcell és Kaliczka Bence (Rohányi TE) 1.

Kézilabda:

A magyar szövetség a december 21-én záruló női Európa-bajnokság után nevezi meg a legjobbakat.

Kosárlabda:
Vojvoda Dávid (Szolnoki Olaj) 1.
Iványi Dalma (PINKK Pécsi 424) 6.

Korcsolya:
rövidpályás gyorskorcsolya:
Liu Shaolin Sándor (Sportország SC) 1.
Heidum Bernadett (Sportország SC) 6.

gyorskorcsolya:
Nagy Konrád (Debreceni Főnix SE) 1.
Tóth-Lykovcán Ágota (OGYSE) 5.

műkorcsolya:
Forgó Kristóf (Jégcsillag) 1.
Tóth Ivett (MAC) 1.

jégtánc:
Moscheni Carolina, Lukács Ádám (DSC-SI) 1.

Labdarúgás:
férfi nagypálya: Juhász Roland (Videoton FC) 3.
női nagypálya: Zeller Dóra (SV Hoffenheim) 1.
férfi futsal: Trencsényi János (MVFC Berettyóújfalu) 1.
női futsal: Szabó Boglárka (ASTRA) 1.
strandlabdarúgás: Fekete Viktor (Goldwin Pluss FC) 4.

Lovassport:
Dobrovitz József (Vecsés) 4.

Motorsport:
Kovács Ádám Zsolt (Hell KTM Kecskemét) 1.

Műugrás:
Somhegyi Krisztián (RLSE) 1.
Kormos Villő (RLSE) 2. és Reisinger Zsófia (RLSE) 1.

Ökölvívás:
Bacskai Balázs (Vasas-Süllős SC) 2.
Kovács Mária (PVSK) 7.

Öttusa:
Kasza Róbert (KSI) 2.
Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 2.

Ritmikus gimnasztika:
Vass Dóra (Óbuda-Kalász RG TC) 6.

Röplabda:
Pádár Krisztián (Noliko Maaseik) 1.
Tálas Zsuzsanna (Vasas Óbuda) 1.

strandröplabda:
Szombathelyi Szandra 2.
Kaszap Tamás 1.

Sakk:
Balogh Csaba (Aquaprofit Nagykanizsai Tungsram Sakk Klub) 2.
Polgár Judit (Aquaprofit Nagykanizsai Tungsram Sakk Klub) 18.

Sí:
alpesi:    
Farkas Norbert (Rozmaring SE) 4.
Miklós Edit (MTK) 3.

sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 4.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 2.

sífutás:
Szabó Milán (Mátra SE) 3.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 2.

szabadstílus:
Lukács Trso (Freestyle SE) 2.

Sportlövészet:
Péni István (UTE) 1.
Tobai-Sike Renáta (BHSE) 1.

Súlyemelés:
Nagy Nikoletta (Ózdi SFC) 2.
Nagy Péter (Szegedi EAC) 5.

Szektorlabda:
Magyar Antal (Testvériség SE, szektorlabda szakág) 1.
Nagy Lajos (Tiszavasvári SE, 12 érintéses szakág) 3.

Szörf:
Geiger Richárd (Magyar Szörf Akadémia SE) 1.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia SE) 3.

Szumó:
Szakolczi Hunor (Honvéd Szondi SE) 1.
Sárkány Vivien (Kőbánya SC) 1.

Tájfutás:
Lenkei Zsolt (Tipo TKE) 4.
Szerencsi Ildikó (Szegedi Vasutas) 4.

Teke:
Kiss Tamás (KK Neumarkt) 1.
Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 3.

Tekvondó:
Gonda Ivett (HPAC Toronto) 1.

Tenisz:
Fucsovics Márton (NYVTC) 2.
Babos Tímea (MTK) 3.

Tollaslabda:
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 1.
Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 3.

Torna:
férfi torna:
Berki Krisztián (Újpesti Torna Egylet) 10.

női torna:
Makra Noémi (Torna Club Békéscsaba) 2.

aerobik:
Bali Dániel (PTE Peac) 1.

gumiasztal:
Istvánfi Bence (Pattanj SE) 1.
Csánicz Laura (Ajkai TSE) 2.

Triatlon:
ifj. Faldum Gábor (Mogyi Baja-Pécs) 1.
Vanek Margit (Budaörsi TKE) 4.

Úszás:
Cseh László (Kőbánya SC) 7.
Hosszú Katinka (Vasas SC) 4.

Versenytánc:
versenytánc:
Balogh Csongor és Szabó Anita (Forma TSE) 1.

akrobatikus rock'n'roll:
Király Ádám és Czetl Fanni (Rock and Magic SE - Masters SE) 1.

Vitorlázás:
Berecz Zsombor (Magyar Villamos Művek SE) 3.
Érdi Mária (Yacht Club Budapest Egyesület) 2.

Vívás:
Rédli András (Balaton VK) 1.
Szász Emese (Vasas SC) 3.

Vízilabda:
Varga Dénes (Szolnoki Dózsa-Közgép) 1.
Keszthelyi Rita (UVSE) 3.

hozzászólás

Facebook

Hozzászólások