Sportvilág

2016.02.13. 18:02

Kézilabda BL - Döntetlent játszott az FTC a Rosztovval

Döntetlenre végződött a Ferencváros és az orosz Rosztov Don mérkőzése a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének szombati játéknapján a budapesti Syma Csarnokban.

Női BL, középdöntő, 4. forduló, 1. csoport:

FTC-Rail Cargo Hungaria - Rosztov Don (orosz) 29-29 (15-13)

a magyar csapat góllövői: Szöllősi-Zácsik 7, Szekerczés 6 (6), Schatzl 4, Pena 4, Szamoránski 4, Szucsánszki 3, Kovacsicz 1

A szombati fellépése előtt valamennyi szezonbéli BL-meccsén győztes rosztovi csapat és a magyar bajnok találkozója - a Fradi-tábor végig kitartó buzdítása mellett - két hazai találattal indult, a vendégek az ötödik percben voltak először eredményesek (2-1). A folytatásban is rendre szoros maradt az állás, az oroszok a 18. percben vezettek először (7-8), majd 10-8 volt "oda", amikor hazai "részhajrá" nyomán ismét az FTC-nél volt az előny (11-10), s a különbséget a szünetre kétgólosra sikerült feltornászni (15-13).

Az orosz Vladlena Bobrovnyikova (b), valamint a ferencvárosi Szekeres Klára (j2) és Zácsik Szandra a női kézilabda Bajnokok Ligája közédöntőjében játszott FTC-Rail Cargo Hungária - Rosztov Don mérkőzésen a Syma csarnokban 2016. február 13-án. FTC-Rail Cargo Hungaria - Rosztov Don 29-29.
MTI Fotó: Kovács Anikó

A második félidőt keményebb védekezéssel kezdte a zöld-fehér csapat, amely jó tíz percen át hol egy, hol két találattal vezetett, mígnem a 41. percben - a mérkőzés folyamán először - háromgólosra hízott a különbség (22-19). A szívós oroszok azonban hamar visszakapaszkodtak (22-21), a 48. percben pedig be is érték a házigazdákat (25-25). Az utolsó erőtartalékaikat mozgósító ferencvárosiak 27-25-re, 28-26-ra, majd - többek között a mind a hat büntetőt értékesítő Szekerczésnek köszönhetően - 29-27-re is vezettek, a győzelmet mégsem sikerült kicsikarniuk. A véghajrában ugyanis a játékvezetők kiállították az FTC spanyol légiósát, Penát, az emberhátránnyal pedig éltek a rosztoviak és döntetlenre mentették a meccset (29-29).

Vasárnap:
Thüringer HC (német)-Larvik (norvég), Nordhausen 14.00
Fleury Loiret (francia)-Baia Mare (román), Orléans 19.00
Az állás: 1. Rosztov Don 15 pont/8 forduló, 2. Ferencváros 10/8, 3. Baia Mare 6/7 (185-182), 4. Larvik 6/7 (185-184), 5. Fleury Loiret 6/7 (186-196), 6. Thüringer HC 1/7

2. csoport:
pénteken játszották:
Sävehof (svéd)-Midtjylland (dán) 32-24 (17-11)
vasárnap:
Buducnost Podgorica (montenegrói) - Győri Audi ETO KC 19.00
kedd:
CSM Bucuresti (román)-Vardar Szkopje (macedón), Bukarest 18.00

Az állás: 1. Podgorica 11 pont/7 forduló (188-142), 2. Győr 11/7 (174-157), 3. Szkopje 8/7, 4. CSM Bucuresti 7/7, 5. Midtjylland 5/8, 6. Sävehof 2/8

A középdöntő február végén zárul. A két hatos csoport legjobb négy helyezettje keresztbe játszik az áprilisi negyeddöntőben, és a párharcok győztesei jutnak a május 7-8-i budapesti négyes döntőbe.